Kadına Yönelik Şiddet Duvardan Sekti: Saldırgan Kendi Silahından Çıkan Kurşun ile Öldü

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kadın yönelik şiddet vakalarının önüne geçilemiyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun raporuna göre temmuz ayında tam 28 kadın cinayete kurban gitti. 23 kadın cinsel şiddet gördü 8 kadın yaşam tarzına yönelik saldırıya uğradı. Kadına yönelik şiddet, bu defa saldırganın hayatına mâl oldu. Sevgilisi olduğu belirtilen bir kadına ateş açan şahıs, seken kurşunlarla hayatını kaybetti. Saldırıya uğrayan kadının ise hayati tehlikesi devam ediyor...

Kadına yönelik şiddette silah kullanımının artış gösterdiğine şahit oluyoruz.

Basına yansıyan şiddet haberlerine göre kadınların en çok cinayete kurban gittiği şehir ise İstanbul. Şiddetin adresi yine İstanbul oldu...

Fatih’te otobüs şoförlüğü yapan 35 yaşındaki Taner Bayar, sevgilisi olduğu belirtilen Menice Bulut’un evine gitti ve silahlı saldırıda bulundu. Vücudunun farklı bölgelerine 7 kurşun isabet eden kadın ağır yaralandı.

Gazete Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre saldırganın silahından çıkan mermilerden biri sekerek kendi karnına isabet etti. Yaralanan Bayar, düşerek merdivenlerden yuvarlandı.

Hastaneye kaldırılan Bayar'ın hayatını kaybettiği, ağır yaralı Bulut’un ise hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Haberde Bayar'ın geçtiğimiz haziran ayında sosyal medyada paylaştığı bir mesaja da yer verildi.

Olay yerine giden Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Fatih Asayiş Büro Amirliği ekipleri görgü tanıklarının bilgisine başvurdu. 

Polis, hem Bayar’dan hem de Bulut’dan el örnekleri aldı ve Taner Bayar'ın kendi silahından çıkan kurşunla hayatını kaybettiği belirlendi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulPolisolay
Görüş Bildir