Görüş Bildir

'Kaç Aracınız Var?' Sorusuna Saray'dan Yanıt: 'Gerektiği Kadar'

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanlığı’ndaki araç sayısının sorulduğu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'gerektiği kadar var' yanıtını verdi.

ANKA’nın aktardığına göre Sezgin Tanrıkulu, TBMM’ye verdiği soru önergesinde Fuat Oktay’a, Cumhurbaşkanlığı’ndaki araç sayısını, bu araçların aylık ve yıllık yakıt giderlerini ve bu yakıtların hangi firmadan alındığını sorularını yöneltti. 

Oktay, Tanrıkulu’nun önergesine verdiği yanıtta şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı hizmetleri, mevzuat hükümleri doğrultusunda, tasarruf ilkelerine riayet edilerek hizmetin gerektirdiği sayıda araçla yerine getirilmektedir. Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı’nın mal ve hizmet alım giderleri ile personel giderleri, Bütçe Kanunu’nda öngörülen ödenek oranında mevzuata uygun olarak yapılmakta olup, bu giderler Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından Merkezi Yönetim İstatistikleri bülteninde yayımlanmaktadır.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
10
9
6
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Halil Değerli

Çok "bilimsel" cevap... .... 🤪😡😠

Dinçer Kök

gerektiğinden fazla fazlası var. Araçlar, uçaklar, yatlar var. Olmasın demiyorum tabiki olacak fakat 13 uçak nedir ? 10 Helikopter ? yani hadi 2 tane olsun... Devamını Gör

Bendemistimkii

Az bile torunu, gelini, kayınçosu, uzaktan akrabaları falan neye binecek. Kaymakamından en üstekine kadar 1 kişi çalışıyor maşallah bütün akrabaları kamu ara... Devamını Gör