Kabus Gibi! Ameliyatın Ortasında Uyanan İnsanların Ne Yaşadıklarını Anlattığı Birbirinden Korkunç 19 Hikaye

47PAYLAŞIM

"Uyku felci geçirdiğimi hissettim, ameliyattaymışım..." 😱

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/stephenlaconte/...

1. "Retinamdaki bir hasarı düzeltmek için göz ameliyatı oldum. Doktor prosedüre başlarken uyandım. (Hemşire doktora ne tür müzik dinlemek istediğini sordu, o da Coldplay dedi). Hareket edemedim. Vücudum felç oldu, ama uyanıktım. Ben de bir şey söyleyemedim. Tek yapabildiğim, orada uzanmak ve gözümün üzerinde çalışılırken seyretmekti. Evet, aletlerin gözüme girdiğini görebiliyordum. Doktor ve hemşirelerin bütün konuşmalarını da duydum."

2. "Bir keresinde toplamda sekiz dişin, yirmi yaş dişlerimin ve birkaç başka dişin çekilmesini içeren bir ameliyatın ortasında uyandım. Uyandığımda ilk hissettiğim şey uyku felci gibi bir şeydi. Ne kadar uğraşsam da hareket edemedim. Ne kadar uğraşsam da ortodontiste bilincimin yerinde olduğunu ve dişilerimi çektiklerini hissettiğimi belli edemedim."

3. "Apandis ameliyatımdan uyandığımda tepemde doktorun, cerrahın ve hemşirelerin endişeyle bana baktığını gördüm. Ameliyatın ortasında paniğe kapılıp boğazımdan tüpü çekecek kadar uyanmışım. Daha sonra daha ağır bir ilaç vermişler ancak onları gerçekten çok korkutmuşum."

4. "Ben hatırlamıyorum ancak çok büyük bir ameliyattayken uyanıp hemşirelere 'CD'mdeki şarkılar bitti, baştan açar mısınız?' demişim."

5. "Kolonoskopim sırasında uyanıp yanımdaki ekranlarda neler yazdığını sormuştum. Hiçbir acı hissetmedim hem de. Bir sürü soru sormuşum..."

6. "Bir tibia/fibula kırık ameliyatında uyandım ancak çenemin önünde bir ekran olduğu için hiçbir şey hissetmedim. Hiçbir şey hissetmediğim için sesimi de çıkarmadım ama doktorlar kalp atışımın hızlandığını görünce tekrar ilaç verdiler. Daha sonra cerrah ile konuşana kadar böyle bir şey yaşadığımı unutmuştum."

7. "Yirmilik dişimi ameliyatla aldırıyordum ve bir anda uyandığımda ağzımda bir ip ve doktorun eli vardı. (Muhtemelen bir şeyi dikiyordu) Bana 'Henüz uyanmamalısın.' dedi, sonra birine baktı ve biraz daha bastır dedi. Daha sonra bana el salladı ve tekrar uyuyakaldım."

8. "Uyandım, acı değil ama ameliyatı hissedebiliyordum. Acılı bir deneyim değildi ama oldukça garipti. Acıyı hissetmediğim için beni tekrar uyutmadılar."

9. "Elimden ameliyat oluyordum, bir anda uyanıp 'güzel manikür' dediğimi hatırlıyorum. Sanırım sonra ilacı tekrar verdiler çünkü devamını hatırlamıyorum."

10. "Bir ameliyat sırasında uyandığımı söylediler ama ben hiçbir şey hatırlamıyorum. Uyanıp ameliyatın nasıl gittiğini sormuşum sonra beni tekrar uyutmuşlar. Ameliyat sonrası da olduğundan çok daha erken uyanmışım ve baya korkmuşlar."

11. "12 yaşımdayken bademcik ameliyatı sırasında uyanmıştım. Tamamen uyuştuğum için hiç acı hissetmiyordum ama boğazımdaki kan damlalarını hissedebiliyordum. Doktorların ve hemşirelerin bütün konuşmalarını duydum, travmatik bir olaydı."

12. "Ameliyat olurken değil de, ameliyatın hemen sonrasında uyanıp ayak bileğime taktıkları iğneleri ve metal parçaları hissetmeye başladım. Bilincimin yerine geldiği ve acıyı hissettiğim anı çok net hatırlıyorum. Bir anda çığlık atmaya başladım ve hemşireler odaya koştu. Daha sonra acıdan bayıldım."

13. "Göğsümdeki kası kesen bir doktorum vardı. Bu süreçte iki kere uyandım ve canım aşırı acıyordu. Beni tekrar uyutmalarını istedim."

14. "Ameliyatımın sonlarında dikişlerim atılırken uyandım ve bana nerdeyse bitmek üzere olduğunu, kıpırdamamam gerektiğini söylediler. Hayatımda daha önce bu kadar ağlamadım."

15. "Kornea ameliyatı olurken gözünüzü uyuşturuyorlar ancak uyanık olmanız gerekiyor. Gözüm uyuşuk olmasına rağmen korneamı kestiklerini hissedebiliyordum, doktora 'Bunu hissettim.' dedim, denemek için tekrar kesti ve daha sonra hissetmemem için gözüme iğne yaparak uyuşturdular. Çok korkunçtu."

16. "Görünüşe bakılırsa bayıltmak için gazla uyuşturma yönetimini vücudum kabul etmiyormuş. Uyandım, çığlık attım ve bayıldım."

17. "Dizimdeki bir parçayı almak için ameliyat olmam gerekiyordu. Doktorun dizimi açıp kırılan kemik parçasını alması gerekiyordu. Çocuklarla çalıştığı için çok eğlenceli bir doktordu. Dizimden çıkardığı kemiği gösterip ister miyim diye sorunca, o zamanlar 13 yaşında olduğum için bunun havalı bir şey olduğunu düşünüp görmek istedim. Ancak bu olay ameliyat sırasında hala dizim açıkken oluyor... Bana kanlı bir kemik parçası göstermişti."

18. "Göğüs büyütme ameliyatı yaptırırken uyanıp etrafın yanmış et gibi koktuğunu hatırlıyorum. Hemşireler belimin kenarındaki yara izinin ne olduğu hakkında sohbet ediyorlardı. Onlara yaktığımı söylemiştim."

19. "Laparoskopi esnasında uyandım ve hiç acı çekmedim ama hayatımdaki en korkunç anlardan biriydi. Gözlerimi açtığımı ve bir şey gördüğümü hatırlamıyorum ama neler olduğunun farkındaydım. Kusmaya çalışırken sadece öğürebiliyordum, hemşireler beni sakinleştirmeye çalıştı ama işe yaramadı."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Cinsiyet Geçiş Ameliyatlarından Sonra Hayal Ettikleri Bedene Kavuşan 17 Kişinin Muhteşem Değişimi - onedio.com
Cinsiyet Geçiş Ameliyatlarından Sonra Hayal Ettikleri Bedene Kavuşan 17 Kişinin Muhteşem Değişimi - onedio.com
Estetik Cerrahinin Vücut Şekillendirmedeki Kilit Noktası Olan Karın Germe Ameliyatı Lüks Kategorisinden Çıktı! - onedio.com
Estetik Cerrahinin Vücut Şekillendirmedeki Kilit Noktası Olan Karın Germe Ameliyatı Lüks Kategorisinden Çıktı! - onedio.com
Meme Büyütme Ameliyatı ile Sütyen Desteklerinizi ve Özgüven Sorunlarınızı Değil Memelerinizi Büyütün! - onedio.com
Meme Büyütme Ameliyatı ile Sütyen Desteklerinizi ve Özgüven Sorunlarınızı Değil Memelerinizi Büyütün! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pazartesi

Anjiyo sırasında uyanmıştım. Doktor kasığıma teli sokuyordu, kafayı bi çevirdim ekranda tel yırta yırta ilerliyor. Hissettim ancak acımıyordu canım. Tabi kafamı çevirmemi üstelik bi on sn falan izlediğimi görünce serum girişinden bir şeyler verdiler, bayıldım. Halen hatırladıkça midem bulanıyor. İkinci anjiyomda yine ayıldım, doktor ilk sn de durumu farketti yüzüme yarı saydam kalın plastik garip bir şey örttü.5 sn sonra tekrar bayıldım. Kolonoskopi sırasında ayıldım, mq gerizekalısı devam etmeye kalktı kolonoskopiye, en son çığlık atıyordum. En son yeri göğü inletince bayıltıp çıktılar, tamamlamadılarda ahmaklar.

samyeli90

Ben tamamen uyanıktım sadece kesecekleri yeri uyuşturdular

tirtilsavar

Deviasyon ameliyatında uyanıp bantladiklari gözlerimi acamayinca kalkmaya çalışmıştım.birilerinin dur dur hayır dedikten sonrası yok.1 saat sürmesi planlanan ameliyat 3 saat sürmüştü çok sonra Dr a sorduğumda okur boyle şeyler hehhheh takma falan demişti...acı yoktu ama.

muhendis-hanim-bayan-kadini

Daha okurken içim çekildiii 🤮

gece_feneri

#7 doktorun coolluğu...

Görüş Bildir