Görüş Bildir
Haberler
Jandarma Astsubay Alım Başvurusu Bitti mi? Sahil Güvenlik Astsubay Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Jandarma Astsubay Alım Başvurusu Bitti mi? Sahil Güvenlik Astsubay Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, astsubay alımı yapılacağını duyurdu. TSK bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlar, astsubay alımlarına büyük ilgi gösteriyor. Resmi Gazete yayımlanan astsubay ilanına göre, Jandarma ve Sahil Güvenlik astsubay alım başvuruları 8 Aralık’ta başladı. Jandarma ve Sahil Güvenlik için muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı konusu başvuruda bulunacak adaylar tarafından merak ediliyor. Peki, Jandarma Astsubay alımı ne zaman? İşte Jandarma ve Sahil Güvenlik için muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı başvuruları...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Astsubay olmak isteyen vatandaşların merakla beklediği ilan yayınlandı. Jandarma ve Sahil Güvenlik, astsubay alımı yapılacağını duyurdu. Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf/sözleşmeli (erkek/kadın) astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığının sözleşmeli (erkek/kadın) astsubay ihtiyacına yönelik başvurular, 8-23 Aralık tarihlerinde internet üzerinden yapılacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Astsubay Alım Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Astsubay Alım Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Personel alımıyla ilgili detaylara, 'www.jandarma.gov.tr', 'www.sg.gov.tr', 'www.jsga.edu.tr' ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının İLAN adreslerinde yer alan '2022 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu' ve '2022 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu'ndan erişim sağlanabilecek.

Başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla gerçekleştirecektir.

Posta yoluyla ya da şahsi yapılan başvurular geçerli olmayacaktır.Adaylar başvuru kılavuzunda yer alan öğrenim programlarından ya da denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmalıdır. Geçici kayıt tarihine dek mezun olabilecek durumda olan kişiler de başvuru yapabilecekler.Lisans veya ön lisans mezunu adayların, 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 27 yaşını, lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanların ise 32 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden ilan edilecektir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın