Görüş Bildir
Haberler
İzmir’de 1 Ocak 2020’den İtibaren Suya Yüzde 15 Zam Yapılacak

İzmir’de 1 Ocak 2020’den İtibaren Suya Yüzde 15 Zam Yapılacak

İzmir'de, Büyükşehir Belediye Meclisi suya yüzde 15 oranında zam yapma kararı aldı. AKP'li Meclis üyeleri yeni tarifelere karşı çıkarak zam yapılmamasını istedi. Belediye meclisinden geçen zamlı tarifeler 1 Ocak 2020'den itibaren yürürlüğe girecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi kasım ayı altıncı oturumunda, AKP'li meclis üyelerinin yurt dışı temasları nedeniyle eleştirdiği Belediye Başkanı Tunç Soyer,

 'Değerli arkadaşlar, kentler marka kent olmak için yarışır. Aslında marka sözcüğü ticari bir ürün için kullanılır. Kentler ticari ürün değildir ama markalaşmak için yarışırlar. Burada bahsedilen şey dünya kenti olmaktır. Dünyanın diğer kentleriyle mücadele edebilmek için marka kent olmalıyız. Bir kent dünya kenti değilse marka da değildir. Tüm dünyanın anladığı budur. İzmir bir dünya kenti olmaya layıktır. Peki, nasıl olacak? Biz ağzımızla kuş tutsak da dünyayla buluşmuyorsak, İzmir'in kabuklarını kırmıyorsak dünya kenti olamazsınız. Kimse size o unvanı vermez. O yüzden uluslararası platformlarda olmanız gerekir' dedi.

"İzmir her geçen gün daha fazla dünya kenti olmaya yaklaşıyor"

"İzmir her geçen gün daha fazla dünya kenti olmaya yaklaşıyor"

Kenti tanıtarak cazibesini arttırmanın önemli olduğunu vurgulayan Tunç Soyer

'Bu sadece turizmcinin işi değildir, kamu görevlileri bunu yapar. Artık kent diplomasisi diye bir alan oldu. Dünyamızda bu var. Kentlerin aralarında ittifaklar kurduğu birbirleriyle rekabet ettiği başka bir dünyadan bahsediyoruz. İzmir onun için çok daha fazla uluslararası alanda temsil edilecek, yer alacak. Onun için İzmir çok daha fazla misafir davet edecek, dışarıya temsilci gönderecek. Biz de bunun önünü açacağız. İftihar edebilirsiniz, İzmir her geçen gün daha fazla dünya kenti olmaya yaklaşıyor' diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Meclisi altıncı oturumu tamamlandıktan sonra, İZSU Genel Kurulu yapıldı.

"Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlardan dolayı bu artış normal"

"Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlardan dolayı bu artış normal"
İçeriğin Devamı Aşağıda

İZSU Genel Kurulu'nda da, 2020 Mali Yılı Performans Programı ve 2020 Mali Yılı Bütçe Taslağı görüşüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, oturumda söz alarak, su fiyatlarında yüzde 15'lik bir artış olacağını söyledi. Özuslu, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlardan dolayı bu artış normal olduğunu savundu.

AKP'li üyeler zamma karşı çıktı

AKP'li üyeler zamma karşı çıktı

Özgür Hızal

AKP Grup Başkan Vekili Özgür Hızal da suya yapılan zammı eleştirerek, 

'31 Mart'ta seçim kazanılıyor, İzmirliye şirin gözükmek adına indirim yapıyorsunuz. Şimdi yüzde 15'lik zam var. Biz sizden indirim yapmanızı da istemiyoruz. Kaynakların doğru kullanılması sonrasında yüzde 15 zam yapmamanızı istiyoruz. Kayıp kaçak oranlarının aşağıya çekilmesini istiyoruz. Altyapı sorunlarının çözülmesini istiyoruz. Bu bütçelerle bu şekilde devam edilirse bir 85 yıl daha sürecek. Biz sizden gerçekten yüzülebilir körfez projesi istiyoruz. Bu şekilde projelerle değil, doğru hayata geçilebilir verilerle istiyoruz. Aksi halde değil 3 yıl sonra 13 yıl sonra bile yüzülebilir körfez hayalini gerçekleştiremeyeceğiz. Tüm bu gerekçelerle AKP olarak bütçe tasarısı ve performans programına olumsuz oy kullanacağız' dedi.

Soyer: "Vaatlerimin arkasındayım"

Soyer: "Vaatlerimin arkasındayım"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, birleşimin sonunda eleştirilere toplu şekilde yanıt verdi. Toplantıda birçok önemli fikrin paylaşıldığını ve bunları dikkate alacaklarını ifade eden Soyer, AKP'li meclis üyelerinin eleştirilerini anımsatarak, tüm vaatlerinin arkasında olduğunu belirtti. 

Soyer, İzmir'in su arıtma konusunda Türkiye'de birinci kent olduğunu da belirterek, 

'Gelir gider arasındaki açıktan bahsedildi. Belediye ne şirkettir ne de vatandaş müşteridir. Biz böyle olduğunu biliyoruz. Böyle olmasına rağmen biz hizmet üretmek zorundayız. Bizim mücadelemiz budur, bunun için varız. Şirket değiliz. Yurt dışı gezilerime gelince. Ben seçimden sonra ilk olarak Kiraz'ın Dokuzlar Mahallesi'ne gittim. Oralara gitmek için seyyar makam yaptık. Bütün dünyaya anlatıyoruz herkes de hayranlıkla dinliyor. Çok daha fazla köy, mahalle geziyoruz. Oraya da gideceğiz yurt dışına da gideceğiz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Zamlı tarife 1 Ocak 2020'den itibaren geçerli olacak

Zamlı tarife 1 Ocak 2020'den itibaren geçerli olacak

AKP Grubu'nun, program ve taslak için olumsuz yönde oy kullandığı oturumda, suya yüzde 15 oranında zam yapıldı. Zamlı tarife uygulaması 1 Ocak 2020'den itibaren yürürlüğe girecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
90
44
13
12
4
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Resho

Madem zamlara karşı gelebilme gibi yeteneğiniz var çıkıp da bir gün damada, reisinize, bakanlarınıza neden tek bir laf etmiyorsunuz bre omurgasızlar? Olayın ... Devamını Gör

rcpbyrm

vay be akpliler zamma karşı gelmiş :) gözlerim pıt pıt

rcpbyrm

onlar böyle yerlere gelmezler :)

BeyEfendy

akp liler ayrı bi bağnaz chp liler ayrı bağnaz biri din ile sömürüyor biri atamızla.