Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İyi Tarafın mı Ağır Basıyor Kötü Tarafın mı?

102PAYLAŞIM

Bakalım sen kötü bir şeytan mısın yoksa iyilik meleği misin?

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Yaşını da seç.

3. Sürpriz yapmayı mı daha çok seversin yoksa sana sürpriz yapılmasını mı?

Yapmayı
Yapılmasını
İkisini de

4. Gecenin bir yarısında yakın bir arkadaşın seni aradı. Yanına gitmeni istedi ne yaparsın?

Direk kalkar giderim.
Ben gece telefonumu kapatırım.
Sıcacık yatağımdan hiçbir güç beni kaldıramaz.
Duruma bağlı

5. Her insanın sinirlenişi farklıdır. Peki ya seninki nasıl?

Saç baş yolarım.
Bir köşede sakinleşmeyi beklerim.
Saman alevi gibidir.
Kin beslerim.
Ben sinirlenmem.

6. Sokakta yürürken dilenci bir çocuk gördün, ne yaparsın?

Para veririm.
Karnını doyururum.
Hiçbir şey yapmam.
"Dileneceğine kendine bir iş bul." derim.

7. Canın sıkkınken, kendini nefes alamıyor gibi hissederken hangisi sana daha iyi gelir?

Duş almak
Arkadaşlarımla görüşmek
Uyumak
Film izlemek
Hiçbiri

8. Son olarak içindeki şeytana bakalım. Diyelim ki ezeli düşmanını öldürme fırsatın var. Öldürürsen sana bir şey olmayacak ne yaparsın?

Öldürürüm hem de hiç düşünmeden.
Öldürmem tabii ki. Katil miyim ben?

%50 İyi-%50 Kötü

Sen dengelerin insanısın. Baksana içindeki iyi de kötü de eşit durumda. Dünya umrunda değil diyebiliriz senin için. Canın isteyince iyi canın isteyince kötü olabiliyorsun. Davranışlarını insanlar değil sen belirliyorsun. Bu nedenle hak edene hak ettiği gibi davranabiliyorsun.

%30 Kötü-%70 İyi

Senin tam anlamıyla melek olduğunu söyleyemeyeceğiz. Ama oldukça iyi bir insansın. Kötü taraflarında yok değil hani. Gerektiği yerde içindeki şeytanı ortaya çıkartabiliyorsun. Zaten insanlar da bunu hak ediyor. Senin için hayat hep iyilikten ibaret değil bunun nedeni de zamanında çok fazla kazık yemiş olman. İnsanlar seni iyi tarafını hep kullanmış be canım! Sen de onlara dişli tarafını göstermeyi öğrenmişsin. Mü-kem-mel yapmışsın!

%10 Kötü-%90 İyi

Sen tam bir iyilik timsalisin! Melekler senin yanında halt etmiş! Yardıma ihtiyacı olan kimi görsen dayanamıyorsun, hemen yardımına koşuyorsun. Çevrendeki insanların seni bu kadar sevmesinin nedeni çok açık. Derdi tasası olan hep sana koşuyor. Bu iyi halini bu devirde korumak çok zor ama sen bunu başarmışsın. Seni üzebilecek insanları da o mini minnacık şeytanlıkla uzakta tutabiliyorsun.

%90 Kötü-%10 İyi!

Sen saf şeytansın, kimseye eyvallahın yok bu hayatta! İnsanlara yardım etmekten zerre keyif almıyorsun. İnsanların da sana yardım etmesini istemiyorsun. Sen tek başına yetebilen bir insansın, iyilik beklemek sana acizlik gibi geliyor. O iyi insanların hepsi ütopyada yaşayan birer Polyanna, hayat bu kadar acımasızken senin de iyi olmanı bekleyemezdik zaten.

%70 Kötü-%30 İyi!

Çoğu insana göre içinde bir iyiden çok bir kötü yaşıyor. Kararlarını daha çok o kötüye göre alıyorsun. Aslında iyi bir insanmışsın ama hayat şartları seni kötü olmaya zorlamış. Senin için hayat sadece kötülükten da ibaret değil. Çevrende az ama öz dostun var onlar sana yetiyor. Bu dostların dışında kalanlar senin şeytan tarafını görmeye mahkumlar. Hayatta herkese iyi davranmak zoruna değilsin ki zaten!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aydan-ozdemir

düşmanımı öldürürsem %70 iyi %30 kötü öldürmezsem %90 kötü %10 iyi çıkıyorum???

volkan-ekici

%70 Kötü-%30 İyi! Çoğu insana göre içinde bir iyiden çok bir kötü yaşıyor. Kararlarını daha çok o kötüye göre alıyorsun. Aslında iyi bir insanmışsın ama hayat şartları seni kötü olmaya zorlamış. Senin için hayat sadece kötülükten da ibaret değil. Çevrende az ama öz dostun var onlar sana yetiyor. Bu dostların dışında kalanlar senin şeytan tarafını görmeye mahkumlar. Hayatta herkese iyi davranmak zoruna değilsin ki zaten! beni anlatmış

karbey77

%10 Kötü-%90 İyi bu hep böyle gitmezzzzz

merve-bayirli

%10 Kötü-%90 İyi You're such an example of goodness! The angels are fucking with you! Whoever you need help with, you can't stand it. The reason people around you love you so clearly. He's always running for you with his worries. It's hard to keep your good mood at this time, but you've done it. And you can keep people who can upset you with that tiny little demon.

orhan-ulusoy

%50 İyi-%50 Kötü

Görüş Bildir