İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu: 'CHP’nin HDP’ye Doğru Adımlarını Görüyoruz, Bu Konuda Endişeliyiz'

 > 
18PAYLAŞIM

İYİ Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Millet İttifakı'na 'Katolik nikahı ile bağlı olmadıklarını' söyleyerek, CHP'nin HDP'ye doğru adımlarını gördüklerini ve bu konuda endişeli olduklarını ifade etti. 

'Millet İttifakı'na Katolik nikahı ile bağlı değiliz!'

Gazeteduvar'dan Nesgis Demirkaya'nın haberine göre, İYİ Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu CHP'yi HDP ile yakınlaşmakla eleştirdi.

İYİ Parti'nin Türkiye'yi yönetme amacıyla kurulmuş bir siyasi parti olduğunun altını çizen Ağıralioğlu, "Millet İttifakı ile bir güç birliği yaptık. Bu beraberliği millet de seçim sonuçlarıyla takdir etti. Biz de bunun omuzlarımıza yüklediği sorumluluğu taşıyoruz. Ama bu bizim Millet İttifakı’na Katolik nikahı ile bağlı olduğumuz anlamına gelmiyor. Biz CHP’nin her politikasını beğensek CHP’li oluruz" dedi.

'Biz iktidardan ne gelirse gelsin karşı grubu değiliz'

Ağıralioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP keskin muhalefetten sonra keskin limitsiz krediler açtığı iktidarla beraber. Herkes ‘İYİ Parti’de mi öyle olacak?’ diyor. Biz, ‘Güç beraberliği yapılabilir ama onun bile bir çerçevesi olur’ diyoruz. AK Parti-MHP beraberliğinin nasıl olması gerektiğini biz söyleyemeyiz ama biz olsak CHP’de yaptığımız gibi yaparız. CHP’nin her yaptığına ‘evet’ diyerek, savunmuyoruz. HDP’ye kimi krediler açarak siyaset yapmanızı doğru bulmuyoruz diyoruz. Bu sizi 90’ların SHP’si gibi yapar, diyoruz. Sonuç olarak biz İYİ Parti olarak toptan ‘evet’ veya ‘ret’ cephesi değiliz. Bunu Meclis’teki siyasi performansımızla gösterdik. Hükümetin getirdiği ve doğru bulduğumuz pek çok kanunu destekledik. Biz iktidardan ne gelirse gelsin karşı grubu değiliz.''

'Biz ne yaparsak yapalım İYİ Parti bizimle beraberdir gibi bir algı oluşmasın'

''Yakın markajda tutacağım diye kurumsal ilişkiye geçerseniz o kurumsal ilişki bizi dışarı çıkarır. Bizim meşru görmediğimiz bir sürü açıklama var. Leyla Güven’in açıklamalarının bizde hiçbir karşılığı yok. Fezlekesi gelsin dokunulmazlığı kaldırılsın. Biz ‘CHP neden bunu yapıyor?’ demiyoruz. Biz böyle yapan bir siyasi yapıyla konuşmayız diyoruz. CHP, HDP ile kurumsal olarak devam edeceğim diyebilir, tercihidir ama biz bu bileşen içinde olmayız. Kırmızı çizgimizi muhafaza ediyoruz. Biz ne yaparsak yapalım İYİ Parti bizimle beraberdir gibi bir algı oluşmasın. Biz ilkelerle beraber oluruz.''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir