İtalyan Mutfağından Hangi Yemek Senin Ruh Eşin?

Yemek Testleri
329PAYLAŞIM

Yemeklerin ruhu olmadığını düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Peki dünya mutfağındaki hangi yemek senin ruhunla eş?

Öğrenmek için haydi teste!

1. Hadi başlayalım, Japon mutfağından bir yemek seç bakalım!

Miso
Ramen
Suşi
Tempura
Yakitori
Unagi

2. Pilav dediğin nasıl olmalı?

Zerdeçallı
Kuru pilav
Sebzeli
Şehriyeli
Etli
Nohutlu

3. Bu atıştırmalıklardan hangisi seni daha mutlu eder?

Çikolata
Gofret
Bonibon
Marshmallow
Jelibon
Lolipop

4. Bu lezzetlerden hangisi tam da sana göre?

5. En son ne zaman sebze yedin?

6. Hadi bir de pasta seç!

Muzlu rulo pasta
Alman pasta
Köstebek pasta
Ekler pasta
Çilekli pasta
Mozaik pasta

7. Bu çorbalardan hangisi tam sana göre?

Domates Çorbası
Yoğurt Çorbası
Sebzeli Tavuk Çorbası
Ezogelin Çorbası
Mercimek Çorbası
Tarhana Çorbası

8. Geldik son soruya! En sevdiğin meyveyi seç ve testi bitirelim.

Pizza!

Senin ruh eşin, %100 eminiz ki pizza! Eğlencen kararındadır: nerede nasıl davranmasını iyi bilirsin. Şamata zamanı şamata, gam zamanı gamdır sende! Oldum olası melankolik bir kişiliğin oldu; derin bir yapın var çünkü. İçine içine ağlamayı iyi bilirsin. Ancak içten içe acı çekmeye de meyilli bir ruhun olduğunu söylemezsek olmaz. Ama bunlar seni yıkmayı bırak, sallayamaz bile!

Lazanya!

Senin ruh eşin, hiç kuşku yok ki Lazanya! Seni lazanya kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Şöyle ki, sen aynı lazanya gibi lider ve zor bir yemeksin; çünkü bilinir ki, eğer menüde lazanya varsa başka bir yemeğe gerek yoktur. Çünkü lazanya baskın bir yemektir, aynı senin gibi. Belirli bir ağırlığın vardır, senden fazla doz hem mideye hem kalbe zarar; insanlarda öyle bir etki yaratıyorsun. Detaycısın, zorsun, kolay beğenmezsin; ancak başarının ve alfa kişiliğinin sırrı da bu! Seninle bir dakika bir ömre bedel!

Minestrone!

Senin ruh eşin hiç süphesiz minestrone! Senin bu son zamandaki hallerini minestrone kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Sen oldum olası dertli ve içli bir kişiliktin; fakat şu son zamanlarda her şey üst üste gelmeye başladı, zaten hiç tek tek gelmezler ki!.. Her yanın kırık dökük, gedikleri kapatacak dört kolun da yok, yetişemiyorsun... Bağırsan, kızsan, öfkelensen rahatlayacaksın ama sen ince bir insansın; sevdiklerini kendi dertlerinle darlamak da istemiyorsun. Naçizane tavsiye: Seni üzenlerin üstüne bir çizgi çek, ardına da bakma yolcu...

Risotto!

Senin ruh eşin kuşkusuz risotto! Her şeyden önce senin zorlamaya ve diktatörlüğe gelemediğini söylemek elzem. Bir işi halledeceksen, ancak keyfinin yettiği ve istediğin zaman halledersin. Sakın yanlış anlama sana sorumsuz falan demiyoruz. Diyoruz ki; sen kafana göresin, kendi halindesin, kendi hayatın kendinin elinde. Ayrıca keyif kaçıranları, çok konuşup darlayanları oldum olası sevemedin gitti. Hiçbir şey umurunda değildir; rahatsın, keyfine bakıyorsun. En güzeli de bu değil mi zaten?

Spagetti!

Senin ruh eşin spagetti! Seni spagetti kadar net ve doğru anlatan bir şey daha yok; çünkü sen adeta bir samimiyet bombasısın; acayip derecede samimi, cana yakın bir şeysin sen ya! Sana en çok yakışan şeyse gülmek: Güldüğün zaman dudağının kenarında oluşan kıvrıma gömülmek isteyen o kadar insan var ki... Sevimliliğinde sınır asla yok. Keşke herkes senin gibi olabilse!

Tiramisu!

Senin ruh eşin tiramisu ve senin karakterinle birebir örtüşüyor! Senin bu hayatta aradığın yegane şey, samimiyet! Yapmacıksız, gerçek ve doğal bir dünya tasarlıyorsun kafanda; bu uğurda da kendine prensipler edinmişsin. Mesela tevazu sahibisin, orijinalliği sadelikte yakalama peşindesi. Ayrıca senin tam bir düz adam/kadın olduğunu da eklemek lazım. Çünkü insanların çok basit konuları karmaşıklaştırıp içinden çıkamadığına defalarca tanık oldun. Hayatı yaşama, hayata tutunma gibi konularda üstatsın kısaca!

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozge-ayten

Pizza!

aysenur-alkan1

Pizza! Pizza! Senin ruh eşin, %100 eminiz ki pizza! Eğlencen kararındadır: nerede nasıl davranmasını iyi bilirsin. Şamata zamanı şamata, gam zamanı gamdır sende! Oldum olası melankolik bir kişiliğin oldu; derin bir yapın var çünkü. İçine içine ağlamayı iyi bilirsin. Ancak içten içe acı çekmeye de meyilli bir ruhun olduğunu söylemezsek olmaz. Ama bunlar seni yıkmayı bırak, sallayamaz bile!

nysa-kjmr

spagetti ♥

hazar-caygec

Pizza🍕![kesinlikle👍]

aysegulkardas

Pizza! Senin ruh eşin, %100 eminiz ki pizza! Eğlencen kararındadır: nerede nasıl davranmasını iyi bilirsin. Şamata zamanı şamata, gam zamanı gamdır sende! Oldum olası melankolik bir kişiliğin oldu; derin bir yapın var çünkü. İçine içine ağlamayı iyi bilirsin. Ancak içten içe acı çekmeye de meyilli bir ruhun olduğunu söylemezsek olmaz. Ama bunlar seni yıkmayı bırak, sallayamaz bile!

Görüş Bildir