Görüş Bildir

İtalya'da 16 Milyon Kişi Karantinada: Son 24 Saatte 133 Kişi Koronavirüs Nedeniyle Öldü

Anasayfa > Gündem

İtalya'da koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler ölümlerin önüne geçemiyor. Son 24 saatte ülkede virüs nedeniyle 133 kişi hayatını kaybetti. 16 milyon insan karantina altında bulunurken düğün ve cenaze törenleri yasaklandı. 

BBC Türkçe'den Övgü Pınar'ın haberine göre, İtalya'da koronavirüs nedenli can kaybı sayısı rekor bir artış göstererek 366'ya ulaştı. Bugün gerçekleşen 133 can kaybının 113'ü, karantina altına alınan kuzeydeki Lombardia bölgesinde yaşandığı kaydedildi.

İtalya Genelkurmay Başkanı da General Salvatore Farina da bugün yaptığı açıklamada kendisinin de pozitif olduğunu söyledi.

İtalya Genelkurmay Başkanı da General Salvatore Farina da bugün yaptığı açıklamada kendisinin de pozitif olduğunu söyledi.
www.forzearmate.eu

Başbakan Giuseppe Conte karantinayı açıkladı.

Karar, Milano ve Venedik gibi İtalya ekonomisi ve turizm açısından önemli kentleri de kapsıyor.

Karantina altına alınan yerler, Milano'nun da içinde yer aldığı Lombardia bölgesinin tamamı ile Venedik, Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro e Urbino, Padova, Treviso, Asti, Alessandria, Novara, Vercelli ve Verbano Cusio Ossola vilayetleri.

Kararnameyle bu bölgelerde 'iş ya da sağlık için gerekli olmadıkça her türlü yer değiştirmelerden kaçınılması' isteniyor.

Başbakan Conte, bunun 'mutlak bir yasak' olmadığını ancak güvenlik güçlerinin vatandaşları durdurarak nereye ve neden gittiklerini sorabileceğini söyledi.

Yeni kararnameden 16 milyon kişi etkilenecek.

Yeni kararnameden 16 milyon kişi etkilenecek.

Bu sayı İtalya'nın toplam nüfusunun dörtte birinden fazlasına denk geliyor. Alınan tedbirler, uzatma olmazsa 3 Nisan tarihine kadar geçerli olacak.

Cenaze ve evlilik törenleri durduruldu.

Karantina bölgelerinde alınan diğer önlemler arasında, cenaze törenleri de dahil olmak üzere dini ve medeni törenlerin askıya alınması da yer alıyor.

İbadet mekanları ise; kalabalık oluşması önlenebilir ve insanlar arasında en az bir metrelik 'güvenli mesafe' sağlanacak şekilde düzenlenirse açık kalabilecek.

Ayrıca, sinema, tiyatro, gece kulübü, müze, spor salonu, havuz ve kayak tesisleri de kapatıldı. Restoran ve kafelerinse ancak 06-18 saatleri arasında ve bir metrelik 'güvenli mesafenin' sağlanması halinde açık kalabileceği belirtildi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Deniz

Bir iddiaya göre; kontrolsüz şekilde artan dünya nüfusunu azaltmak, Çin başta olmak üzere, ileride problem olabilecek ülkelerin hem ekonomilerine hem itibarl... Devamını Gör

Buse Özyurt

Resident Evil senaryosu ;) Keşke öyle olsaydı en azından bu ölümlerin bir anlamı olurdu. Bana da basit bir labaratuvar kazası gibi gelmiyor pek bilinçli olma... Devamını Gör

Male Fiz

Bu çinlilerin her bulduğu boku çiğ çiğ yeme ve her hayvanla hijyen koşulları sağlanmaksızın burun buruna yaşama sevdasından mütevellit millet ölüyor şu an.