Görüş Bildir
Haberler
İstanbul Valisi Yerlikaya: 'Vekalet Ettiğim Dönemde İBB Kesinlikle Borçlanmadı, Rutin Harcamalar Yapıldı'

İstanbul Valisi Yerlikaya: 'Vekalet Ettiğim Dönemde İBB Kesinlikle Borçlanmadı, Rutin Harcamalar Yapıldı'

Batuhan
07.07.2019 - 19:15

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na vekalet ettiği dönemde belediyenin kesinlikle borçlanmadığını belirterek, 'Meclis kararları incelendiğinde borçlanma kararı alınmadığı görülecektir. Belediyenin rutin işleyişi içinde düzenli olarak gerçekleştirilen ödeme ve harcamalar yapılmıştır' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Valisi Yerlikaya, İBB Başkanlığı'na vekalet ettiği dönemle ilgili basın yayın organlarından çıkan haberler üzerine açıklama yaptı.

Meclis kararları incelendiğinde borçlanma kararı alınmadığı görülecektir

Meclis kararları incelendiğinde borçlanma kararı alınmadığı görülecektir

Bazı basın yayın kuruluşlarında şahsıyla ilgili yayınlanan haberleri yalan ve iftira olarak niteleyen Yerlikaya, 'Şahsımı hedef alan yalan ve iftira haberler nedeniyle açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur. Vekalet ettiğim dönemde İBB kesinlikle borçlanmadı. İBB Meclisi mayıs ve haziran ayında iki defa toplanmıştır. Meclis kararları incelendiğinde borçlanma kararı alınmadığı görülecektir. Belediyenin rutin işleyişi içinde düzenli olarak gerçekleştirilen ödeme ve harcamalar yapılmıştır. (Kredi borçları, personel giderleri, hak ediş ödemeleri vb.' ifadelerini kullandı.

"Yargı mercileri nezdinde hukuksal yollara başvurulacaktır"

"Yargı mercileri nezdinde hukuksal yollara başvurulacaktır"

Gerekli hukuksal yollara başvuracağını dile getiren Yerlikaya şunları söyledi:

'İBB hizmetlerinin sürdürülebilmesi için çeşitli istihdam modelleriyle ihtiyacı gerekli görülen personel alınmıştır. (Örnek: Her yıl 4 aylığına geçici olarak İBB Plajlarında istihdam edilen 883 adet cankurtaran, temizlik ve güvenlik personeli vb. gibi) İBB’nin bütün harcama ve işlemleri bundan önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl ve bundan sonra da Sayıştay tarafından düzenli olarak denetlenmektedir, denetlenecektir. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi bakımından açıklama zorunluluğu gerektiren, yalan, iftira ve isnatlar içeren haber ve yorumlarla ilgili olarak yargı mercileri nezdinde hukuksal yollara başvurulacaktır.'

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü yazısında belediyenin borcunun 51 günde arttığını söylemişti 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
152
118
11
8
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

Gel de coca cola'yı boykot etmek için fanta içen adama inan.

Onur Savaş

birde onun coca cola israil boykot edelim diye pepsi içenleri de var ahahaha kafa yapısı beyin nasılsa artık persili boykot edip tursil alanda var:D

asenakiz

55 günde 2500 memur almak rutinse iş başvurusunda bulunacağım işsizim

aerialz

adama kızmayın. marmara otelin müdürünü şefini satın almak, otele gidip kayıtları alacak görevlileri satın almak. bunlar hep para.