İstanbul'daki Bir Otelde Kahvaltı İçin Ödenen Hesabın Fişini Görünce Gözleriniz Yuvalarından Çıkacak

361PAYLAŞIM

O paraya öküz alınırdı yalnız!

Yaz geldiği zaman Bodrum'un adisyonları konuşulmaya başlar biliyorsunuz. Bütün gazetelerde, sosyal medya sitelerinde fahiş hesaplar mutlaka senede bir kere yer alır.

Mesela yaklaşık iki sene önce Türkbükü'nde ödenen bu hesapta, salatalık ve havuç dilimlerine para alınması ve toplam rakam çok konuşulmuştu.

Serdar Ortaç bile 2017 yılında meşhur Maça Kızı lahmacununu böyle paylaşmıştı. Bu arada fiyat şu an çok daha yüksek, onu da hatırlatalım.

Bu seneye ise Bodrum Türkbükü'nde yenilen 2200 TL'lik döner hesabı damgasını vurdu. Adet fiyatı 48 Euro!

Bodrum'dan ayrılıp İstanbul tarafına bir geçelim. Takvim gazetesi yazarı Ufuk Özcan, İstanbul'un en ünlü otellerinden biri olan Bebek Otel'e gidip kahvaltı etmiş.

Özelikle ünlülerin bar kısmında çokça vakit geçirdiği Bebek Otel, geçtiğimiz yıl 20 seneliğine The Stay grubu tarafından kiralanmış.

Ancak artan fiyatlar sebebiyle ünlülerin bile artık eskisi gibi burada vakit geçiremediğini söylüyor Ufuk Özcan. Bu arada kahvaltı fotoğrafı da gördüğünüz gibi...

İçinde çay, su ve portakal suyu bulunmayan Bebek Otel kahvaltısının bedeli 300 TL. Ekstralarla birlikte toplam 829 TL bir hesap ödediğini anlatıyor gazeteci.

"Ben sabah kahvaltıya gittiğim için kahvaltı yapacaklara uyarılarda bulunmak istiyorum. İki kişi serpme kahvaltı için 300 TL ödüyorsunuz. Bunun içinde; çay, su ve portakal suyu yok.

Ekstra çay isterseniz bardağın tanesi 10 TL; eğer portakal suyunu da dahil ederseniz tanesine 32 TL ödemeniz gerekir. Kruvasanın tanesi 25 TL, bir şişe su 32 TL, Türk kahvesi ise 25 TL…

Ben iki kişilik kahvaltı sonunda 829 TL’lik bir adisyon gördüm. Neyse ki indirimli kartımız vardı da 704 TL’ye düştü.

Bu fiyatı görünce gece bar kısmına gitmeye cesaret edemedim…."

Onu bunu boşverin, biz yine şu şekilde takılmaya devamke!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
virtuoz-sr

zam haberlerinde ve böyle durumlarda her zaman şunu söylerim, sadece ve sadece 10 gün bu mekanlara gitmezse kimse, bak o zaman bu mekan sahipleri nasıl ağlaya ağlaya kepenk kapatıyor. demek ki bu fiyatlara rağmen hala gidenler var ki kepenk kapatmamışlar. gitmeyin amk. bok var gibi gidiyorsunuz. ne olursa olsun bir kahvaltıya 300 tl vermek ne elitlik ne de zenginliktir. bildiğin kerizliktir.

modha-nisa

Elitlik bunu gerektiriyor malesef

pepe-the-frog

13:46:09 da kahvaltı!? Zaten daha fiş numarası 0007! Ne kadar da boş bir mekan olduğu fiyatlardan ortada! Bu arada sen editörsün, sen bari yapma; "devamke!" nedir yahu!?

erci-e

Zenginlere sorun yok. Bizim için son fotoğraftaki kahvaltı candır :)

galatacimbm1905

Ben bir ara cafeye gidip de ne kadar alırsa al 20 tl olan açık kahvaltıdan aldığımda içim yanmıştı parayı verirken. Bu kada versem cesedimi alırlardı herhalde

Görüş Bildir