İsrailli Firmadan Akıllı Telefonlar İçin Casus Araç

 > -

İsrailli bir firma akıllı telefonların güvenlik duvarını aşmak için kullanıcı paneline sahip, kullanımı kolay bir casus araç geliştirdi. 

Tel Aviv merkezli Rayzone Group adlı firma InterApp olarak isimlendirilen küçük ve akıllı bir araç piyasaya sürdü. Bu araç yakınındaki akıllı telefonların güvenliğini aşarak bilgileri aktarabiliyor.

Rayzone, ürünleri InterApp’i yenilikçi ve tüm kuralları alt üst edecek türden taktiksel istihbarat sistemi olarak tanımlıyor. Kullanıcısı olarak hedeflenen kitle ise istihbarat kuruluşları ve hukuki alanda çalışanlar. Cihaz, uygulamaların kırılganlıklarından faydalanarak çok gizli şekilde, geride hiç iz bırakmadan hedef telefon bulutundan bilgi topluyor.

InterApp, kullanıcısının yakınlardaki telefonlarla wi-fi bağlantısı kurarak erişimini sağlıyor. Sonrasında ise telefondaki uygulamaların açıklarından faydalanarak gerekli bilgileri ayıklıyor ve taktiksel amaçlarla kullanılmak üzere sunucuya gönderiyor.

Rayzone’a göre InterApp, telefon kullanıcılarının e-posta adreslerini, şifrelerini, posta içeriğini ve sosyal medya uygulamalarındaki şifrelerini kolaylıkla çalabilir. Dropbox şifresi, telefondaki rehber ve fotoğraf galerisi gibi içerikler de bunlara dahil.

Buna ek olarak, cihaz telefonun daha önceki coğrafi konumlarının erişimine de ulaşarak telefon kullanıcısının geçtiği yerlerin öğrenilmesini sağlayabiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir