İş Görüşmesinin Ardından Bir Çiftlik Evinde Darp Edilen ve Para Karşılığı Sekse Zorlanan Sibel'in Yaşadığı Korkunç Anlar

1.7bPAYLAŞIM

İş görüşmelerine bile korkarak gideceğiz artık!

Kaynak: https://bianet.org/bianet/toplumsal-cins...

Bodrum'da iş görüşmesine gittikten sonra kadınları seks işçiliğine sürükleyen bir çete tarafından para karşılığı sekse zorlanan Sibel Y.'nin yaşadıkları nefesimizi bir bıçak gibi kesiyor adeta. Başka kadınları da kurtarmak için tehditlere boyun eğmeden mücadele ediyor...

Biz de Bianet'ten Evrim Kepenek'e hikayesini anlatan Sibel'in sesine ses olmak için mücadelesini ve yaşadıklarını sizlerle paylaşalım istedik. 

Kaynak: Bianet

Bodrum Milas'ta yaşayan ve teknik ressam olan Sibel, iş arama sürecinde iş ilanların verildiği yerel bir siteye "yarı zamanlı bir iş" aradığına dair bir ilan bırakmış.

İlanı gören Mutlu E. isimli bir erkek şahıs da gece geç saatlerde Sibel'e işle ilgili bir mesaj atmış ve Sibel de "Ne işi?" diyerek cevap vermiş. Balık yemi işi olduğunu söyleyen Mutlu E. ile daha sonra telefonda işle ilgili haberleşmeye başlamış. Aradan birkaç gün geçtikten sonra Mutlu E. ve Sibel bir kafede görüşme planlamış. Mutlu E. çok ünlü bir şirketin genel müdürü olduğunu, firmanın dayısına ait olduğunu ve asıl görüşmeyi dayısıyla yapacağını söylemiş. Sibel de işin iyi olduğunu düşünüp ailesine danışacağını söylemiş. Buraya kadar her şey aslında baktığınızda normal...

Fakat bu görüşmenin ardından Mutlu E. sürekli Sibel'i aramaya başlamış. Sibel'den dayısının görmesi için "boydan fotoğraf atmasını ve Facebook'taki fotoğraflarını herkese açık yapmasını" istemiş.

Sibel de “Bu dayın ne yapacak resimlerimi, ben zaten iş görüşmesini dayınla yapacağım.” diyerek fotoğraflarını göndermemiş ve Facebook hesabını açmamış. Zaten ertesi gün de tekrar evraklar ve banka hesapları için görüşeceklermiş. 

İkinci görüşmede de Sibel'i dayısıyla görüştüreceğini söylemiş. Bu görüşmeler olurken Sibel'in ailesi de şirketi araştırmış ve araştırmaları sonucunda da Sibel'e şirketle görüşebileceğini söylemişler. 

Bu ikinci görüşmede firmaya gideceklerini söyleyen Mutlu E'den o andan itibaren şüphelenmeye başlamış. Onunla gitmeyi ilk önce kabul etmese de arabada bir kadın olduğunu görünce Mutlu E.'nin olduğu araca binmiş.

Firmaya doğru gidilmediğini anlayan Sibel, endişelenmeye başlayıp nereye gittiklerini sormuş. Mutlu E. de dayısının çiftliğe gittiğini orada görüşeceklerini söylemiş. Çiftliğe varıp eve girdiklerinde bir rakı sofrasıyla karşılaşmış.

"Böyle iş görüşmesi mi olur" diyerek tepki göstermiş ve Mutlu E.'den "Dayım rakıyı çok seviyor" cevabını almış.

Sibel gitmek istediğini söylediğinde şiddet görmüş ve Mutlu E. dışarı çıkmak isteyen Sibel'i “Artık buradan çıkamazsın” diyerek engellemiş.

Daha sonra Mutlu E. ilk görüşmede konuştukları Sibel'in icra dosyalarını ortaya çıkarmış ve masadakilere Sibel'in 160 bin TL'ye ihtiyacı olduğunu söylemiş. Çiftliğe gelirken arabada bulunan P.G. isimli kadın, 150 bin TL'den daha fazla para veremeyeceğini söylemiş. Anlayacağınız o an Sibel üzerinden pazarlık yapılıyormuş. Sibel de durumu anlayınca “Ben 150 bin lira istemiyorum. Ben hiç kimseden bir şey istemiyorum, para filan da istemiyorum. Gitmek istiyorum." demiş. 

Sibel'e o an senet imzalatmaya çalışmışlar. Sibel bunu kabul etmeyip borca karşılık bir senet imzalanacaksa avukat eşliğinde yapmalarını söylemiş.

Bu konuşmanın ardından Mutlu E. Sibel'i küçük bir odaya almış ve kendisine şiddet uygulayıp "Bu saatten sonra buradan dışarı çıkamazsın. Ancak benim istediklerimi yaptıktan sonra çıkarsın.” demiş.

Sibel, o andan sonra telefonunu alıp ailesine ulaşmaya çalışmış fakat Mutlu E. 2 telefonunu da elinden almış. Tekrar küçük odaya götürüp dakikalarca darp etmiş. Sibel de artık oradan kurtulamayacağına düşünmeye başlamış.

Rakı masasındaki diğer insanlar gittikten sonra Mutlu E.'nin yine kendisine zarar vereceğini düşünen Sibel, telefonları da alarak kaçmaya çalışmış fakat Mutlu E. Sibel'in sırtına yumruk atarak onu etkisiz hale getirmiş. Bu kaçma girişiminin ardından Sibel'e sistematik olarak şiddet uygulamış ve cinsel saldırılarda bulunmuş.

Saçlarından sürüklenmiş, 3 kere evden kaçmaya çalışmış. Defalarca darp etmiş. Şiddet nedeniyle bayılmış. Ayıldığında Sibel'e  “Kalk üstünü giyin. Seni şimdi bir adama teslim edeceğim, senin tüm hayatın gidecek. Sen bana çok pahalıya mal oldun” demiş. Dışarı çıktıklarında kaçmaya başlamış ve bir benzin istasyonuna sığınmış. Sonra da avukat yakınına ulaşıp durumu anlatmış.

Avukatla görüştükten sonra ailesine de haber verip Jandarma Karakolu'na gitmiş. Saatler sonra Mutlu E.'yi gözaltına almışlar fakat vücudundaki darp izlerine ve raporlarına rağmen şahsı serbest bırakmışlar.

Mutlu E. karakolda verdiği ifadede Sibel'le sevgili olduklarını söylemiş. Sibel ailesiyle birlikte daha sonra bu şirketi araştırmaya başlamış. Mutlu E. ve beraberindeki kişilerin bir ünlü şirketin adını kullanarak kadınları para karşılığında sekse zorladıklarını öğrenmişler. Şirkete haber verdiklerinde ise başka bir kadının da aynı meseleden davası olduğu, şirketin davaya dahil olmak istediği fakat mahkemenin kabul etmediği bilgisine ulaşmışlar.

Bu yaşananların ardından Sibel, 3 hafta kekeme kalmış ve hafızasının %40'ını kaybetmiş. Dosyanın içinin boş olduğunu söyleyen Sibel, kendi çabasıyla ilçelerinde kaybolan kız çocuklarının ve kadınların başka yerlere satıldığını öğrenmiş.

Şimdi bu insanlar hala serbest. Sibel'in yaraları tam anlamıyla da iyileşmedi. Tehdit edilse bile bu mücadeleden vazgeçmeyeceğini, başka kadınları da kurtarmak için bu davadan geri adım atmayacağını söylüyor.

Bu arada yaşadıklarını Bianet'e anlattıktan sonra Sibel'in evine Facebook paylaşımından dolayı polis baskını düzenlenmiş. Telefonuna ve bilgisayarına el konmuş.

Kaynak: Bianet 

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sakin_adam

ilk defa iş maksatlı olarak görüştüğü birine benim 150 bin TL borcum mu var demiş ? onedio sagolsun yine çorba gibi bir metin hazirlamiş ...

bbbbb

Bu heriflerin bu kadar götü kollanıyorsa, kollayanlar godoman kişiler belli.

conza

"serbest bırakıldı" ne kadar ç.ok duymaya başladım bu cümleyi. türkiye'de hukuk birilerinin orospusu olmuş resmen.

ekmen-ekmen

Birkaç haftadır okuduğum haberler şöyle: Konya'da kendi özel araçlarında oturan iki sevgiliyi zorla araçtan indirip çırılçıplak soyup taciz edip daha sonra para isteyen iki sayko , kediyi kesip yemek için torbaya koyan cani kadın, 19 yaşındaki delikanlıyı taciz eden ibne metro şoförü,İstanbul'da 12 yaşındaki ukraynalı kız çocuğunu taciz eden pezevenk adam bi de şimdi bu genç kızın haberi.ÜLKE MÜSLÜMAN ÜLKE diye bizi mi yiyorsunuz? ' Kerhane ülke' ülkeyi tanımlayacak en doğru tanım bu.Kerhane ülkede g*tümüzü nasıl kollayalım onu düşünelim artık.Sokağa tek başımıza çıkmayalım,iş görüşmesine tek başımıza gitmeyelim,metroya tek başımıza binmeyelim,nefes bile tek başımıza almayalım!Malum kerhaneler ülkesinde afedersiniz g*tümüzü s*ken olur s*kildiğimizle kalakalırız.Ha bi de üstüne gelir Adalet de s*ker benden söylemesi.

the-wizard

Biz ne ceza işledik de bu bataklığa doğduk anlamıyorum ya, bitmişiz.

Görüş Bildir