İş Görüşmesine Gittiği Sırada Diğer Adayın Kıyafetini Beğenmeyen Kullanıcıya Gelen Haklı Yorumlar

102PAYLAŞIM

Bu paylaşımı yapmaya gerek var mıydı yahu?

Sosyal medyada her düşündüğümüzü paylaşmak gibi bir huyumuz var. Kullandığımız kelimelerin ya da bakış açımızın nasıl yorumlanacağını, kimleri yaralayacağını bilmeden her şeyi saniyeler içinde yazıp gönderiyoruz.

Bu nedenle birçok mecra çöplüğe dönmüş durumda. Olmasaydı da olur diyeceğiniz, fikir yürütmek konusunda beynimizi zorlamamamız gereken birçok konu var.

Bu gördüğünüz tweet de onlardan biri. Kullanıcı, iş görüşmesi için gittiği şirkette görüşmeye kotla ve spor ayakkabıyla gelen diğer adayı eleştirmiş.

@elapidaeb

Bu paylaşım da Twitter ahalisinin hoşuna gitmedi tabii.

Tepkilerin ardından da kullanıcı, bu şekilde bir açıklama yaptı.

Sizce haklı mı? Ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cerentfkci

İYİDE ARAKADAŞIM SEN LACİVERT TAYT GİYMİŞSİN? KONUŞTUKÇA BATIYOR HADSİZ

can-ozaras

Cevaben boş duyar kasmaya bayılıyorsunuz demiş yani bildiğin tiktok çu popüler kültüre maruz kalmış , kendini ifade etmekten yoksun bir arkadaş, öncelikle gittiğiniz iş görüşmesi neresi pozisyon ne buna bakmak lazım , her halde Nasa ta astronot olma başvurusunda değilsiniz küçük hanım

halil-aksoy1

Evet, enayisin...

tubi.or.not.tubi

Gittiğin yerin nasıl bir yer olduğuna bağlı olarak kıyafet seçimi değişir. Kurumsal bir firmaya günlük kıyafetle gidilemez, ama kendi çapında bir şirkete/firmaya gidilebilir. Mali müşavirlik ofislerine, marketlere, nalburlara vb.

samoa-tiger

Özel bir şirkette insan kaynakları müdürü olarak çalışıyorum. Tabi ki iş görüşmesine davet ettiğimiz çalışan adaylarımızın ilk izlenim olarak kılık kıyafet duruşuna bakıyoruz. Bakın kılık kıyafet demiyorum duruşuna diyorum. Yani ne giydiğinden ziyade nasıl giydiğine, kendine yakıştırmış olmasına ve kişisel hijyenine bakıyoruz. Evet klasik giyinen bir adayla bir gömlek bir kotla gelen aday arasında tabi bir izlenim farkı oluyor. Bir kere kuruma verdiği değeri gösterir. Fakat görüşme başladığında klâsik ve şık giyimli arkadaş "yaa, tüy, eehh, imm" gibi ifadelerden iki cümleyi bir araya getiremiyor da diğer aday takır takır konuşarak kendini güzel ifade ediyor ve yaptığı işleri de bir bir sıralıyorsa kıyafet o zaman kifayetsiz kalır. Ama eş değer görüyorsak kuruma ve görüşmeye geldiği kişilere verdiği değer nedeniyle giyimine özen gösteren aday bir + alır. İnsanların yaşadığı şartlar da giyimlerinde etkilidir bu sebeple görüşme gerçekleşmeden kimse hakkında ön yargılı olmamalıyız.

Görüş Bildir