İş Değil Köle İlanı! Pasaportuna El Konulacak, Telefon Kullanmayacak Yabancı Uyruklu Bakıcı Arayan İlan Sahibi

1.2bPAYLAŞIM

Her gün birbirinden ilginç iş ilanlarına denk geliyoruz ama bu seferki farklı; sahibinden.com'da çıkan bu ilanla bakıcı değil, resmen köle aranıyor!

Hepimiz yaşlanıyoruz ve bakıma muhtaç bireyler haline geliyoruz. Bazılarımız tek başına yaşlılıkla mücadele etmeye çalışırken, bazılarımız da yardımlarla ayakta kalıyoruz.

Türkiye'de huzurevleri her ne kadar yaygın olsa da gelenekler büyüklerimizi oraya bırakmamıza izin vermiyor; biz de çözüm olarak bakıcı aramaya yöneliyoruz.

Ve ilan siteleri aracılığıyla bakıcı arıyoruz, özellikle tercihimizi yabancı uyruklu olanlardan yana kullanıyoruz.

Benzer bir ilan 2018 yılının Aralık ayında sahibinden.com'da çıktı: Yatılı, tecrübeli ve yabancı uyruklu bir bakıcı aranıyordu.

Buraya kadar her şey normalmiş gibi görünse de, ilanın detayları içinde yaşadığımız toplumun korkunç yanlarını ortaya koyuyordu.

İlana başvuran kişiler pasaportlarına el konulmasına razı gelecek, Türkçeyi iyi şekilde bilecek, Türk yemeklerine hakim olacak ve tüm bunlarla birlikte işini severek yapacak.

Türkiye'de yaşayan yabancı uyruklu birinin kısa zamanda Türkçe öğrenmesi ve Türk yemeklerine aşina olması tabii ki çok normal; bunlar öğrenilebilen şeyler elbette... Ancak pasaportuna el konulması, cep telefonuyla sınırlı bir şekilde konuşturulması, izin saatleri ve maaşın azlığı bunu bir iş ilanından ziyade bir köle ilanına dönüştürüyor!

İlana popüler internet sitesi Ekşi Sözlük'ün yazarlarından da tepkiler geldi.

Kendilerine bakıcı değil de köle arayan insanların kurduğu bu düzenin bir gün yıkılması dileğiyle...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercy

Hırsızlığa karşı başka türlü önlem alınmalı bence... Pasaporta el koymak genelde fuhuş çetelerinin yaptığı şey... Sadece o konuda haklı bulabilirim... Gerisi? Tamamen piçlik! Bu ilanı yazan o hava limanında "sokak süprüntüsü" diye çemkiren kaltak ya da onun akrabası olabilir mi acaba?

ezsl.ll

ve bu saaçma sapan kurallar yoktu !!!!!🤬

ezsl.ll

bizim tanıdığımız yatalak hasta bakan yabancı uyruklu kadın bile dortbin maaş alıyordu.siz hayırdır yaaaaaaa

emre-er3

Kötu niyetli olduğu nasıl da belli. Bunu ilanı veren açıkça o... çocuğu olduğunu ortaya koyuyor. Yakalayın da ona karakolda bir koyun, adam olsun.

farkedmez

oldu olacak böbreklerine falan da el koyun anasını satim bu ne la

Görüş Bildir