iPhone'u Olan Arkadaşlarınızın İçten İçe Sizi Kıskanmasını Sağlayacak 15 Android Uygulaması

 > -

Bir Iphone kullanıcısı olarak üzülerek söylemem gerekir ki Android'in en iyi yanı, Iphone ile kıyaslanınca çok daha fazla sayıda ücretsiz ve kullanışlı uygulamaları içerisinde barındırmasıdır. 

Bugün birçok uygulama iki işletim sisteminde de bulunmasına rağmen enteresan bir durum var. Android'e ait uygulamalar kendilerine özel çünkü Apple'ın bu uygulamaları kullanmasına izin verilmiyor.

Kaynak: http://www.businessinsider.com/best-andr...

1. 'Muzei' uygulaması, telefonunuzun ana ekranını canlı bir müzeye çevirmeyi garanti ediyor.

Canlı bir duvar kağıdı uygulaması olan Muzei, ana ekranınıza her gün farklı sanat eserleriyle şenlendiriyor. Bunların yanında aynı zamanda ücretsiz bir uygulama olarak kullanıcılara sunulmuştur.

2. Film izlerken aynı zamanda mesaj da atmak isteyenler için HoverChat

Bir mesajlaşma uygulaması olan HoverChat size başka bir uygulamayla uğraşırken ya da film izlerken mesajlaşma imkanı tanıyor. Mesaj ekranını istediğiniz gibi boyutlandırabildiğiniz uygulama, aynı zamanda ücretsiz.

3. Telefonunuza not almak için en iyi uygulama

Yoğun ve unutkan insanlar için gün içerisinde yapılacakların notunu almak olmazsa olmaz bir eylemdir. Ancak telefonlardaki not tutma uygulamalarının yetersizliği can sıkmaktadır. Google Keep ise kullanışlı bir hatırlatıcı ve not tutma uygulamasıdır. Ayrı ayrı renklendirebildiğiniz konu başlıklarına isterseniz fotoğraf da ekleyebilirsiniz. Ayrıca sesli bir not aldıysanız uygulama sizin için otomatik olarak kaydediyor. Ve ücretsiz.

4. Cover uygulaması, en sevdiğiniz diğer uygulamaları kilitli ekranınızda gösterir.

Bu uygulamayla sık kullandığınız uygulamaları sayfalarca arama zahmetinden kurtuyorsunuz. Ancak bunun yanı sıra en önemli özelliklerinden birisi de, programın sizin işte, evde ya da arabada olduğunuzu algılayarak, bu zaman dilimlerinde en çok kullandığınız uygulamaları kilitli ekranda göstermesidir. Bunların hepsini yaparken de ücretsiz olması bir başka güzel noktadır.

5. Telefonlarınızın size dayattığı LED bildirim ışık seçeneklerinden sıkılanlar için: Light Flow

Her uygulama ve bildirim için ayrı ışık ve ses özelliği sağlayan uygulama, sizi hem şarj derdinden kurtarıp, hem de bakmak istemediğiniz bildirimler için bir uyarı sistemi olur. Ayrıca telefonu sessizde kullanmaya alışkın olanlar için sessizdeyken bile gelen mesajlar ya da mailleri bile algılayabiliyorsunuz. Ücreti ise 2.5 dolar kadar.

6. Hırsızlığa ya da telefonunuzu kaybetmenize karşı en iyi uygulama: 'Cerberus'

Kaybettiğiniz ya da çaldırdığınız telefonlarınız için en iyi koruma programlarından biridir. Konumlandırma ve takip etme, dahili hafızayı silme, cihazı gizli bir kod ile kilitleyebilme, son gelen ve giden çağrıları kayıt altına alma ve operatör bilgilerine ulaşabilme gibi birçok özelliğe sahiptir. Önce ücretsiz bir sürümü vardır, sonrasında ise 3 dolar gibi bir bedel ödeyerek sürekli olarak kullanabilirsiniz.

7. Lux uygulaması ekranınızın parlaklığını tamamen size bırakıyor.

Uygulama ekran parlaklığınızın ayarlarını tamamen size bırakıyor. İster gece parlaklığını sıfırın altına düşürerek okuma yapabilirsiniz, isterseniz de uygulamanın kendisi gün batımıyla beraber gece moduna geçebilir. Uygulamanın ücreti ise 3.8 dolar.

8. 'Locale' uygulaması, telefonunuzun size olur olmadık yerlerde başınızı derde sokabilecek sürprizler yapmasını engellemek adına başarılı bir uygulamadır.

Amerika'da bir yargıç duruşma anında birinin telefonu çaldığı için salondaki 46 kişiyi hapse mahkum etti. Tabi bu çok ağır bir örnek fakat olmaması gereken bir yerde telefonunuzun aniden çalmaya başlaması ya da bildirimlerin yağmur gibi gelmesi olumsuz sonuçlar doğurabilir. Locale uygulamasıyla telefonunuz bulunduğunuz ortama uyum sağlayarak sessiz özelliğine geçebilir, ekran parlaklığını düşürebilir. Ancak tek sıkıntı uygulamanın 10 dolarlık bir ücretinin olması.

9. Google'ın gökyüzü haritasıyla hem eğlendirip hem de bilgi vererek yıldızları gözlemleme imkanı tanıyor.

Ücretsiz olan Google's Sky Map, insanların yıldızlar hakkında daha çok bilgi sahibi olmasını amaçlıyor. Telefonunuzu gökyüzüne doğru tutarak o anda hangi yıldıza baktığınızı görebilirsiniz.

10. Link Bubble Browser, internet alışkanlığınızı değiştirecek.

Bu uygulama tamamen boşa harcadığınız zamanı kurtarmak üzerine programlanmış. İnternette dolaşırken yaşadığımız en büyük kabızlıklardan birisi, linke tıkladığımızda sayfanın açılması için geçen amaçsız süre. Link Bubble Browser, bu sürede telefon ya da tabletinizi aynı şekilde kullanmanıza imkan sağlayıp, sayfa yüklendiğinde önünüze getiriyor. İşin bir diğer güzel tarafı ise, uygulamanın bedava olması.

11. VLC sayesinde bütün formatlardaki videoları rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Yine ücretsiz olan bir başka uygulama VLC player, yok o format desteklenmiyor, yok bu tarayıcıda açılmıyor dertlerinden kurtulmanız için yapılmış.

12. tTorrent ise, bugüne kadar bilgisayardan yaptığımız download işini artık telefonlar ve tabletler ile de yapma imkanı sağlıyor.

Bilgisayarda kullanmaya alışık olduğumuz torrent'in hemen hemen bütün özellikleri uygulamasında da bulunmaktadır ve ücretsizdir.

13. Mighty Text, kullandığınız Android numarasıyla bilgisayarınızdan mesajlaşma olanağı sağlıyor.

Uygulama sayesinde bilgisayarınızdan ya da tabletinizden mesajlaşabilirsiniz. Güzel olan tarafı, işyerindeyseniz ve telefonunuza bakamıyorsanız bu yolla iletişim kurabilirsiniz. Aynı zamanda Gmail için de kullanılabiliyor ve bedava.

14. 'Tasker' da telefonunuzu her yoluyla özelleştirmek için bir başka uygulamadır.

200'den fazla hazır işlemiyle Tasker, telefonunuzu basitleştiren başka bir uygulama. Zaman, gün, mekan, etkinlik vb işlemleri oluşturabildiğin gibi konuşarak mesaj gönderme, gelen mesajı programın size okuması, size sorular sorup verdiğiniz cevaplara göre mesaj göndermesi gibi özellikler hayal gibi gelse de gerçek. Tek üzücü nokta 3 dolar gibi bir fiyatının olmasıdır.

15. UCCW sayesinde telefonunuza hükmederek, çok daha rahat kullanma imkanına sahip olursunuz.

IOS'un daha yeni kullanmaya başladığı widget desteği özelliği, Android'de çok uzun zamandır kullanılmakta. Zaten Android'in en büyük mücadelelerinden biri telefonun özelleştirilmesi olduğu için bu tarz uygulamalara çok daha fazla önem veriliyor. Bu uygulama size ekranınız üzerinde özel bir şekilde saat, pil ömrü, hava durumu ve birçok ikonu özelleştirerek kendi tasarımınızı yaratma imkanı tanır. Birçoğunda olduğu gibi de ücretsizdir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
xavia

TutuApp is the best application on IOS. You can download version 3.4.1 by TutuAppPlus

Gizli Kullanıcı

çok geridesiniz kızlar jailbreakli ios ile iphone a saxo bile çektirirsiniz andoid ne iphone 3 kullanırım yinede android kullanmam

alperen.inan.9277

Hepsini indirdim. Oluşturmuş olduğunuz faydalı içerik için teşekkürler.

zaxxaz

cidden çok imrendim!

malcolm_ali

Androidciler İOS cular noluo lan :D kendinize gelin, kapitalistin köleleri :D ne bu kutuplaşma?! ajşkdshfaljhdflş

Görüş Bildir