Görüş Bildir
Haberler
İpek Er'in Ölümüyle İlgili Davada Musa Orhan'ın Tutuklanma Talebi Reddedildi

İpek Er'in Ölümüyle İlgili Davada Musa Orhan'ın Tutuklanma Talebi Reddedildi

Batman'ın Beşiri ilçesinde intihar eden İpek Er'e (18) cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuksuz yargılanan eski uzman çavuş Musa Orhan, 'Masum olduğumu düşünüyorum. İpek Er'in ölümüne üzgünüm' dedi. Mahkeme, Orhan ile ilgili savcının tutuklama talebini reddetti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 5'inci duruşmaya, tutuksuz sanık Musa Orhan ve avukatları, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi'nden (SEGBİS) katıldı. İpek Er'in annesi Hikmet ve babası Fuat Er ile avukatları salonda hazır bulundu. Duruşmada Cumhuriyet Savcısı esas hakkında hazırladığı mütalaasını okudu. Sanık hakkında, nitelikli cinsel saldırı suçunu işlediğinin sabit olduğunun belirtildiği mütaalada, 'Sanığın eylemine uyan 5237 sayılı TCK'nın 102/2 maddesi gereğince 12 yıldan az olmak şartıyla cezalandırılmasına, sanığın üzerine atılı suçun vasfı ve suç için kanunda öngörülen ceza süresinin sanığın kaçacağı veya delil karartacağı yönünde somut olgu niteliğinde olması hususları gözetilerek hükümle birlikte tutuklanmasına karar verilmesi' istendi. İpek Er'in annesi Hikmet ve babası Fuat Er ile avukatları mütalaaya ilişkin beyanlarında sanığın tutuklu yargılanmasını talep etti.

'Masum olduğumu düşünüyorum' dedi

'Masum olduğumu düşünüyorum' dedi

Sanık Orhan ise mütalaaya ilişkin savunmasında, 'Masum olduğumu düşünüyorum. İpek Er'in ölümüne üzgünüm. Beraatimi talep ediyorum' dedi. Mahkeme Başkanı davayı 3 Aralık 2021 tarihine erteleyerek, sanık Musa Orhan’ın tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Uzman Çavuş olan Orhan, olaydan sonra görev alınmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
76
37
20
9
4
2
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
noragrey

Masum olduğunu düşünüyormuş pardon ya kıyamam niye baştan demedin yorduk seni mahkeme falan.

Pasif Kullanıcı

Çok üzücü değil mi bir insanın öldüğü ile kalması. Artık mezarda bile rahat yok

rcpbyrm

tabi tutuklanmasın , bir kaç kızın daha hayatını skip atsın sonra tekrar düşünürüz !!!