Instagrammer'lar Buraya! Türkiye'de Az Bilinen Bol Like Garantili 10 Yer

-

Mükemmel bir fotoğrafa sahip olmak için, mükemmel bir destinasyonda efsane bir manzaranın eşiğinde olmalısınız! Biz sizin için herkesin bildiği yerler dışında, az bilinen müthiş lokasyonları derledik. Hazırsanız, gezmeye gidiyoruz!

1. Antalya, Adrasan'da yer alan Türkiye'nin gizli Maldivleri olarak bilinen Sulu Ada

Bembeyaz kumu ve turkuaz rengi denizi ile burası adeta saklı bir cennet! Sulu Ada ismini ise üstünde bulunan tatlı su kaynağından alıyor. İşin en ilginç yanı ise bu suyun şifalı olduğuna inanılıyor.

En uygun fiyatlı Antalya otel rezervasyonu ve uçak bileti için tıklayın.

2. Hani şu uçurumun en uç noktasında verilen pozlar var ya? İşte onlar da aslında Antalya, Tazı Kanyonu'nda

200 metre derinliğindeki Tazı Kanyonu aslında yerliler tarafından uzun zamandır bilinmesine rağmen, sosyal medya sayesinde meşhur oldu. Ne o yoksa sizin hala burada bir fotoğrafınız yok mu? 😎

Tazı Kanyonu'nda tahmin edebileceğiniz gibi otel yok. Nerede kalacağım derseniz, Antalya Serik tarafında konaklayıp, 1 saatlik bir yolculuk sonrası kanyona ulaşabilirsiniz.

En uygun fiyatlı Antalya otel rezervasyonu ve uçak bileti için tıklayın.

3. Üç bin yıl önce Anadolu'da yaşamış olan bir medeniyetin izini sürmeye ne dersiniz? Burası Eskişehir'e 75km uzaklıktaki Frig Vadisi

Doğayı, yürümeyi ve tarihi eserleri seviyorsanız, Frig Vadisi tam sizlik. Yolun toplam uzunluğu 506km; ama tabii ki tamamını gezmiyorsunuz. Belirlenen 3 farklı rotadan birini seçerek vadiye inebilirsiniz.

En uygun fiyata otel rezervasyonu yapmak için tıklayın.

4. Mardin'de gezilecek yerler bitmiyor! Zinciriye Medresesi de bunlardan sadece biri...

Mardin’de hüküm süren son Artuklu Sultanı Melik Necmettin İsa bin Muzaffer Davud bin El Melik Salih tarafından 1385 yılında yaptırılmış. Buraya halk arasında Zinciriye Medresesi denmeye başlanmasının sebebi ise Sultan İsa'nın Timur ve ordusuyla savaşı kaybetmesi üzerine kendi yaptırdığı medreseye hapsedilmesi.

En uygun fiyatlı otel rezervasyonu ve uçak bileti için tıklayın.

5. Hem fotoğraf çekeyim hem de ruhumu dinlendireyim diyen gezginler içinse Karabük, Yenice Ormanı görülmeye değer

Hafta sonu biraz kafa dinlemek için de birebir. Şehrin kalabalığından, trafiğinden, stresinden uzaklaşmak için aradığınız destinasyon bu orman olabilir. Doğası ve temiz havasıyla o keşmekeşi bir süreliğine olsa da unutacak ve Pazartesi günü yeni haftaya pamuk gibi başlayacaksınız. 

En uygun fiyata otel rezervasyonu yapmak için tıklayın.

6. Deniz kum güneşi tbt yaparsınız, şimdi yeşil, doğa ve temiz hava zamanı; buyrun Valla Kanyonu!

Kastamonu'da bulunan, uzunluğu 12, derinliği ise yer yer 1,1 kilometreyi bulan Valla Kanyonu, dünyanın en derin ikinci kanyonu. Doğanın sakin hali hiç bana göre değil, bana macera lazım diyen herkes mutlaka kanyondaki zorlu parkuru geçmeyi denemeli. Yanınızda bir rehber olmadan geçemeyeceğinizi de hatırlatalım.

En uygun fiyatlı otel rezervasyonu ve uçak bileti için tıklayın.

7. Mardin'in tarihi evlerinin ne kadar meşhur olduğunu bilirsiniz. Ama bilmediğiniz bir yer var: Dara Antik Şehri

Mezopotamya'nın Efes'i olarak bilinen Dara Antik Şehri tarih sever gezginler için mükemmel bir rota. Efes'i kim bilir kaç kez görmüşsünüzdür. Peki ya Dara'yı hiç duymuş muydunuz? Dünyadaki ilk su kanalı kalıntılarının burada bulunduğunu ve gezebileceğiniz çok geniş bir alana yayılsa bile Dara'nın %70'inin hala sular altında olduğunu da ekleyelim.

En uygun fiyatlı otel rezervasyonu ve uçak bileti için tıklayın.

8. Herkes Safranbolu'yu bilir. Biz size Safranbolu, Yörük Köyü'nden bahsedelim...

Burası Safranbolu'nun küçük bir maketi gibi. Tamamı tarihi yapılarla dolu olması sebebiyle koruma altında olduğundan ''Müze Köy'' olarak da biliniyor. Safranbolu'nun 11 km uzağında. Yani Safranbolu'da konaklayıp, aracınızla ulaşabilirsiniz.

En uygun fiyata otel rezervasyonu yapmak için tıklayın.

9. Karadeniz'de dağların dumanı geçit vermez derler. ''Ben geçerim'' diyen maceracıları Samsun, Şahinkaya Kanyonu'na alalım 😎

Şahinkaya Kanyonu Kızılırmak üzerindeki en dar ve en uzun geçit. Çevreleyen dağların yüksekliği de tam 324 metre. 1 saat süren tekne turuna katılarak kanyonu geçmek de mümkün. 

En uygun fiyatlı otel rezervasyonu ve uçak bileti için tıklayın.

10. Bu mağara sadece yükseklik korkusu olmayan, cesur gezginler için: Antalya, Altınbeşik Mağarası

Antalya'nın Ürünlü Köyü tarafında yer alan bu mağaranın girişine kadar arabanızla gidebiliyorsunuz; çünkü mağara Milli Park sınırları içinde yer alıyor. Ancak köyden sonra 4,5 km süren bu araba yolculuğu sırasında direksiyona yükseklik korkusu olmayan birini oturtmaya dikkat edin. Mağaranın içinde ise devasa bir yer altı gölü olduğu içn botla gezebiliyorsunuz. Ancak kış ve ilkbahar aylarında tamamen suyla dolduğu için kapalı olduğunu da hatırlatalım.

En uygun fiyatlı Antalya otel rezervasyonu ve uçak bileti için tıklayın.

Tatile giderken bir de otel derdine düşmeyin! Otelde ödeme ve ücretsiz iptal seçenekleriyle hayalinizdeki otel odamax.com'da!

Detaylar için tıklayınız.

Detaylar için tıklayınız.

Advertisement

Başlıklar

AntalyaEskişehirKarabükKastamonuMardinSamsunSosyal Medyatatlı
Görüş Bildir