Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanların Yıllarca Doğru Olduğuna İnandığı 13 Yanlış Bilgi

0PAYLAŞIM

Şehir efsanesi gibi kulaktan dolma bilgilerle milletin aklını karıştırıyoruz. The Chive'dan derlediğimiz bilgilere göre yanlış bildiğimiz çok şey var.

Kaynak: http://thechive.com/2018/09/09/facts-peo...

1. "Yemek yedikten sonra yüzmeden önce bir saat beklemezsem vücuduma korkunç kramplar gireceğini, tüm motor fonksiyonlarımı yitirip boğularak öleceğimi sanıyordum."

2. "Arabadaki tepe ışığı yanarken araba sürmenin yasa dışı olduğunu sanıyordum."

3. "Kulak memelerimden biri diğerinden daha küçük. Babam ben küçükken birini yanlışlıkla ısırıp kopardığını söylemişti ve ben buna 15 yıl boyunca inandım."

4. Bunu söylediğimiz için çok üzgünüz ama filler gerçekte bizim öyle tatlı olduğumuzu düşünmüyorlar.

5. "Gök gürültüsünün bulutların birbirine çarpması sonucu oluşan ses olduğunu zannediyordum. Üniversite mezuniyetinden birkaç gün önce bulutsuz havada gök gürlemeye başlayınca oda arkadaşlarım bunun doğru olmadığını bana açıkladı. Annem bu fikre nereden kapıldığımı bilmediğine yemin ediyor."

i.gifer.com

6. "Yarasalar kör değildir. Gözleri var ve görebiliyorlar. Ayrıca kusursuz bir gece görüşleri var."

7. "Rahibelerin araba sürmelerinin yasak olduğunu sanıyordum."

8. "Büyümem çok erken yavaşladı ve ben de bu konuda çok üzülüyordum. Annem de bunu fark etti ve büyük ihtimal bana umut vermek için 'her hıçkırıkla biraz daha büyüyorsun' dedi. O günden beri ne zaman hıçkırık tutsa asla bitmemesi için uğraşırdım, sırf boyum uzasın diye. 15 yaşıma kadar buna inandım."

9. "Çin Seddi'nin uzaydan görülebilen tek insan yapımı obje olduğunu zannediyordum."

10. "Fransa'da arı okul otobüslerinin gerçek olduğuna inanmayan inanlarla tanıştım. Görünüşe bakılırsa Fransa'daki herkes bu otobüslerin yalnızca filmlerde kullanıldığını zannediyormuş."

11. "Kanın damarda mavi renkte olduğunu, oksijene maruz kaldığında kırmızıya dönüştüğünü sanıyordum."

12. "Kızlık zarının vajinanın tamamını kapladığını ve ilk kez seks yaptığınızda yırtılmak zorunda olduğunu sanıyordum. İlkinde ortadan ikiye bölüneceğim diye o kadar korktum ki durumun böyle olmadığını anlayınca içim rahatladı.

13. "İnsan, beyninin yalnızca %10'luk kısmını kullanmaz. Kalan %90'ı kullanmaya başlayıp süper güçler de elde etmez."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dionysos92

içerik yabancı bir kaynaktan çalıntı belli de bu kadar aptalca bir içeeiği bulup çevirmek yazarın kalitesizliğine ışık tuttu.Rahibeler araba sürmezmiş yok fransada okul otobüsü yokmuş 13 yaşındaki bir fransız kızının içeriğini neden çaldın amk yazarı

Gizli Kullanıcı

2. "Arabadaki tepe ışığı açıkken araba sürmenin yasa dışı olduğunu sanan insanlar var. " araba kullanırken ilerde polis çevirmesi varsa gece tepe ışığı yakıp güven verebilirsiniz böylece sizi durdurmayabilir :)

Gizli Kullanıcı

13. sayın admin yüzde kaçını kullanıyormuşuz yani :D

kaan.onay.98

hepsini.

Gizli Kullanıcı

%52 kullanan gördüm :D

Görüş Bildir