İnsan Sarraflığına Giriş 101: Bir İnsanın Güvenilmez Olduğunu Gösteren Hal ve Hareketler Listesi

17PAYLAŞIM

Bazen çok küçük detaylar karşınızdaki kişi hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir. Peki insanların hangi hal ve hareketleri güvenilmez olduğunu belli eder? Buyurun listemize…

1. Ortam adamı olması

Herkesle ışık hızıyla kaynaşıp “kardeşim” diye itap eden adam var ya, o bu işte. Seninle ne ara kardeş seviyesine geldik ki? Samimiyet ile yavşaklık arasındaki ince çizgiyi ayarlayamayan bu arkadaşların pek sağlam pabuç olduğunu söyleyemeyiz.

2. Başkalarının arkasından konuşması

Sizin yanınızda başkasının arkasından konuşan kişi, başkasının yanında da sizin hakkınızda ileri geri konuşuyor. Kesin bilgi, yayalım.

3. Hatasını kabul etmemesi

Hatasını kabul etmeyi bir zayıflık olarak gören, bariz haksızken 40 tane bahane uyduran bu arkadaşlar da güvenilmesi gereken en son kişilerdendir.

4. Ateşli bir siyasi parti savunucusu olması

Siyaset zaten temiz bir iş değil. Bugün ak dediğine yarın kara diyorsun. Hal böyleyken bir siyasi partiyi körü körüne savunan birine ne kadar güvenebilirsin ki?

5. Şekilci Olması

Ambalajına “fazla” önem veren bir insanın içinin boş olma ihtimali de yüksek. İçten içe bir öz güvensizlik de söz konusu olabilir. İlgiye doyumsuzca muhtaç olan bu kişiler de güvenilmezlik listemize üst sıralardan giriş yapıyor

6. Sürekli imaj değiştirmesi

Psikologlar diyor ki; sürekli imaj değiştirme, değişken bir yapıda olmanın ve oturmamış karakterin belirtisidir. Şimdi böyle birine ben niye güveneyim?

7. Şakayla laf sokması

Bu tipler var ya, çakalın kralıdır. İçindeki kötülüğü böyle “şaka” yoluyla atarlar. Bir tepki gösterince de “ne var canım şaka yapıyoruz” savunmasıyla kendilerini temize çıkarmaya çalışırlar. Sinsidir bunlar, yılandır. Çıkarın hayatınızdan.

8. Sevgi pıtırcığı olması

Dünya tozpembe bir yer değil. Gözyaşı ve acı dolu. Bu arkadaş zaten en başta kendini kandırdığı için çok ciddiye alınacak biri değil. “He” deyip geçin buna.

9. İyi zamanlarını başkalarıyla geçirip derdi olunca size gelmesi

Zor günlerinde sizi tercih etmesi güzel bir şey gibi görünüyor olabilir. Ama mutlu anlarını başkasıyla paylaşıp size sadece negatif duygularını döken insan da pek güvenilir gibi görünmüyor.

10. Hayvan sevmemesi

Hayvan sevmeyen insanı da sevmez. Masum canlıları sevmeyen birine neden ve nasıl güvenelim ki?

11. Bağırarak konuşması

Bu arkadaşlar ortamdaki tüm ilgiyi çekmek için büyük harflerle konuşurlar. İlgi odağı olmak için babasını bile satacak olan bu insanlara pek güvenmenizi tavsiye etmiyoruz.

12. Etliye sütlüye karışmaması

İnsanın bir duruşu, iyi kötü bir tavrı olur değil mi? Ama bu sinsinatilerin yok! Hem size hem de kendine yararı olmayan bu tiplere de güvenmenizi de tavsiye etmiyoruz. Yok öyle aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasıncılık!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

İnsanların Kişiliği Hakkında Zannettiğinizden Çok Daha Fazlasını Açığa Vuran 12 Ayrıntı - onedio.com
İnsanların Kişiliği Hakkında Zannettiğinizden Çok Daha Fazlasını Açığa Vuran 12 Ayrıntı - onedio.com
Evlat Olsa Sevilmez! Çıkarcı İnsanların Evlerden Irak Dedirten Cinsten 15 Tipik Özelliği - onedio.com
Evlat Olsa Sevilmez! Çıkarcı İnsanların Evlerden Irak Dedirten Cinsten 15 Tipik Özelliği - onedio.com
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
galatacimbm1905

#7 Benim lisede bir sınıf arkadaşım vardı. Kız böyle sohbetin ortasında gereksiz atar ve terslemeler yapardı. Biz tepki gösterince de ''Ne var canım ? Şaka yaptım. Sen de hemen alınıyorsun!'' deyip bizi suçlu çıkarırdı. Şaka gibi bu durum da bizde normalleşmişti. Allah böylesini uzak tutsun

felsefibiloderler

peki geriye ne kaldı, beklenti nedir? Bu içeriği hazırlayan arkadaş eleştirmen midir yoksa mükemmelliyetçi bir kişilik mi?

jnx

Ek madde öneriyorum: SJW olması

ffyakuza

Bir insanın güvenilmez olduğunu anında anlarım helede beklediğim cümleleri söylerse tmmdır.

hmturan

Ok çıkardık bunları hayatımızdan sevgili Onedio. Kimse kalmadı amk :)

Görüş Bildir