İngiltere ve AB, Brexit İçin Yeniden Düzenlenmiş Bir Anlaşma Üzerinde Uzlaşı Sağladı

 > 
9PAYLAŞIM

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile İngiltere Başbakanı Boris Johnson, AB ile İngiltere'nin yeni bir Brexit anlaşması üzerinde uzlaşı sağladığını duyurdu. Anlaşma parlamentonun onayına sunulacak.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB ve İngiltere'nin Brexit konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı.

"Anlaşmanın onaylanmasını tavsiye ediyorum"

Juncker, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Niyetin olduğu yerde anlaşma da vardır. Bizim de anlaşmamız var. ABD ve İngiltere için adil ve dengeli bir anlaşma ve çözüm bulmaya yönelik taahhüdümüzün bir işareti. Anlaşmanın onaylanmasını tavsiye ediyorum" dedi.

Boris Johnson: "Parlamento'nun Cumartesi günü Brexit'i onaylaması gerekiyor"

Boris Johnson, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kontrolü yeniden ele geçiren yeni iyi bir anlaşmamız var. Şimdi, yaşam maliyeti, İngiltere Sağlık Hizmetleri (NHS), şiddet suçları ve çevremiz gibi diğer önceliklerle ilgilenebilmek için Parlamento'nun Cumartesi günü Brexit'i onaylaması gerekiyor."dedi.

Parlamentonun onaylaması gerekiyor

İngiltere'nin 3 yıl süren müzakerelerin ardından AB'den ayrılmasının yolunu açan anlaşmanın AB liderleri ve İngiltere parlamentosu tarafından onaylanması gerekiyor.

Johnson göreve geldiğinde Brexit anlaşmasının yapılması gerektiğini gündeme getirmişti

Johnson Resmi Olarak Görevi Devraldı: 'Yeni Bir Brexit Anlaşması Olmazsa AB'den Amasız ve Fakatsız Ayrılacağız' - onedio.com
Johnson Resmi Olarak Görevi Devraldı: 'Yeni Bir Brexit Anlaşması Olmazsa AB'den Amasız ve Fakatsız Ayrılacağız' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir