Görüş Bildir
Haberler
İngiltere'de Kasap Sıkıntısı Nedeniyle Kesilmiş Karkasları Parçalanması İçin Yurtdışına Çıkarılıyor

İngiltere'de Kasap Sıkıntısı Nedeniyle Kesilmiş Karkasları Parçalanması İçin Yurtdışına Çıkarılıyor

Batuhan
05.11.2021 - 07:56

İngiltere’de patlak veren kasap krizi nedeniyle İngiliz et üreticilerinin, kesilmiş hayvan karkaslarını parçalatmak için yurtdışına çıkarmaya başladığı bildirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Brexit sonrasında koronavirüs salgınının da de etkisiyle akaryakıt krizinden sonra İngiltere'de şimdi de kasap sıkıntısı baş gösterdi. İngiltere Et Üreticileri Birliği’nden (BMPA) yapılan açıklamaya göre, kasap krizi nedeniyle İngiliz et üreticileri, kesilmiş hayvan karkaslarını parçalatmak için yurtdışına çıkarmaya başladı.

BMPA değerlendirmesine göre ülkede 10 bin kasabın istihdam edilmesi gerekiyor, fakat kasapların istihdam edilmesi için bu kişilerin 18 aylık eğitimden geçmiş olmaları gerekiyor.

İşgücü kıtlığı yaşanıyor

İşgücü kıtlığı yaşanıyor

BMPA’nın Twitter’den yaptığı paylaşımda, “BMPA eylül ayında Trans.INFO'ya (Ulaştırma ve Lojistik Portalı) İngiltere’deki işgücü sıkıntısının et işleyicilerini, İngiltere’ye dönüp satışa sunulmadan önce kesilmiş hayvan karkaslarını parçalatmak için yurtdışına çıkarmak zorunda bırakacağını bildirmişti. Şimdi böyle bir süreç yaşanıyor” ifadelerini kullandı.

İngiltere Ulusal Domuz Birliği (NPA) danışmanlarından Charlie Durist, daha ekim sonlarında işgücü kıtlığının birçoğu kapasite sınırına ulaşmış çiftliklerde giderek artan hayvan birikimine yol açtığını söylemişti.

İngiltere'deki ticaret sektörü yetkilileri, hükümete işgücü kıtlığından kaynaklanan gıda arzı sorunlarını ele almak için zirve düzenleme çağrısında bulundu. İngiliz Ticaret Odaları Ticaret Politikası Departman Başkanı William Bain'e göre ciddi yapısal sorunlar, Noel yaklaştıkça tedarik zincirlerine yönelik riskleri artıracak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
falancı

olum yasamı çıkıyo ne oluyosa yapında gelip çalışalım yaw.. eyy ingiltere.

hsynnnnnn

nusret izleyin biraz ya adam o kadar instagramda paylaşıyo.