İngiltere'de Bir Kamyonda 39 Kişinin Cesedi Bulundu

 > 
48PAYLAŞIM

İngiltere'nin Essex bölgesinde bir kamyonun içinde 39 kişinin cesedi bulundu. Kamyonun sürücüsü gözaltına alındı. Polis, aralarında 10'lu yaşlarında bir çocuğun da bulunduğu kurbanların kimliğini tespit etmeye çalışıyor. 

📷 Thurrock Gazette

BBC Türkçe'nin aktardığı bilgiye göre, kamyonun Bulgaristan'dan İngiltere'ye ulaştığı tespit edildi.

 Cesetlerden birinin bir çocuğa ait olduğu, gözaltına alınan kamyon sürücüsünün 25 yaşındaki bir Kuzey İrlandalı olduğu bildiriliyor.

Kamyon, İngiltere'nin başkenti Londra'nın doğusundaki Grays kasabasında bulundu.

📷 PA

Kamyonun bulunduğu Waterglade Sanayi Bölgesi, polis tarafından güvenlik kordonuna alındı.

Cesetlerin bulunmasından ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi.

Andrew Mariner adlı polis yetkilisi, kamyonun 19 Ekim'de Bulgaristan'dan geldiğini ve şoförün sorgulandığını belirtti.

📷 AP

Mariner ayrıca "Birçok kişinin hayatını kaybettiği trajik bir olayla karşı karşıyayız. Ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Şu anda cesetleri teşhis etme aşamasındayız. Ancak bu uzun zaman alabilir" dedi.

Başbakan Boris Johnson trajik olaydan dehşete kapıldığını söyleyerek İçişleri Bakanlığı'nın, Essex Polisi ile birlikte çalıştığını duyurdu.

İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel, 'Çok trajik bir olay' dedi.

İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel, olayla ilgili ilk açıklamasında "Şok içindeyiz ve büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Çok trajik bir olay" dedi.

Olayın yaşandığı Thurrock bölgesinin Muhafazakâr milletvekili Jackie Doyle-Price ise paylaştığı Twitter mesajında "İnsan kaçakçılığı korkunç ve son derece tehlikeli bir olgu. Umarım Essex emniyeti bu katilleri yakalar ve yargı önüne çıkarır" dedi.

2000 yılında İngiltere'nin Dover kentinde 58 Çinli göçmenin cesedi bir kamyonda bulunmuş, kamyonun Hollandalı sürücüsü cinayetten hüküm giyerek hapis cezasına çarptırılmıştı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir