İneğine Yola Çıktığı İçin Trafik Cezası Yazıldı: 'Ehliyetini Alırsak Yazmazlar'

 > 
145PAYLAŞIM

Kayseri’nin Sarız ilçesinde yaşayan Duran Altunç'un ineğine yola çıktığı gerekçesiyle trafik cezası kesildi. Trafik ceza tebligatının üzerinde beslediği ineğin küpe numarası gören Altunç, ‘ineğin ehliyetini alalım' dedi.

İHA'nın aktardığı habere göre, Kayseri'nin Sarız ilçesine bağlı Şarlak Mahallesi'nde besicilik yapan Duran Altunç'a, 2 gün önce muhtarlıktan bir tebligat geldi. Kendisine gelen tebligatı açan Altunç, trafik cezasını görünce şaşırdı.

Ceza küpe numarasına yazılmış

Gelen trafik cezasının ineğinin küpe numarasına yazıldığını gören  Altunç, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Böyle bir ceza yedik. Olmadık bir ceza. En sonunda oğluma git de, ‘Bunun ehliyetini alalım' dedim. Ehliyetini alırsak ceza yazmazlar. Başka yapacak bir şey yok. Olay bu. Ceza gelince şok oldum. Hiç duyulmadık bir şey. Bu olaya kimse inanmaz. İnanacak bir şey değil. Yayılan mala ceza yazılır mı? Bu ana kadar siz hiç duydunuz mu? Çok kişi beni aradı. Arayanlar ‘Böyle bir şey var mıymış? Hiç duymadık' diyorlar. Hakikaten duyulmadı. Biz duymadık."

"Ceza neyse ödeyeceğiz"

"Devletin kestiği parmak acımaz" diyerek cezayı ödeyeceklerini söyleyen Altunç, şöyle devam etti:

"Yapacak bir şey yok. Birinin küpesi tutuyor ama diğer küpe bizim değil. Kar yağmadan önce otlanıyorlardı ama kar yağdıktan sonra gidemedi. İçeride kaldılar. Cezada yola çıktığı söyleniyor ama biz hayvanları hiç boş bırakmadık. Devamlı yanında bulunduk."

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir