Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnce Zeka Gerektirir! 13 Adımda Laf Sokma Sanatı

279PAYLAŞIM

Başlamadan önce, bize laf sokmayı ve intikam almayı öğreten üstat Demet Akalın’a bin selam olsun.

Eski sevgiilinize, yeni flörtünüze, artık görüşmediğiniz eski kankanıza laf sokmak istiyorsanız ama bunu çok da doğrudan yapmak istemiyorsanız, doğru adrestesiniz.

1. Hedefi belirlemek

Eski sevgili mi, artık görüşmediğiniz kankanız mı yoksa yeni flörtünüz mü? İlk
olarak hedefi belirlemeli ve ona uygun şekilde planınızı yapmalısınız.

2. Hedefin zayıf noktalarını ve zaaflarını belirlemek

Hedefin zayıf noktalarını iyi bilmelisiniz. Neye kızar? Neye üzülür? Bunlar en önemli bilgiler. Çünkü amacımız karşıdaki kişiyi duygusal olarak yaralamak.

3. Laf sokmayı paylaşacağın mecrayı seçmek

Paylaşım yeri, laf sokacağın kişinin seni takip ettiği bir sosyal mecra olmalı. Yani o görmeyecekse ne anlamı var? Verilmek istenen mesajın uzay boşluğunda kaybolmasını istemeyiz. Diyelim ki tüm mecralarda sizi engelledi. O zaman onun arkadaşlarından birinin görebileceği bir yer seçmelisiniz. Ben bugün instagram story üzerinden gitmeye karar verdim.

4. Storyde bulunacak nesne seçimini yapmak

Karşıdaki kişiyi yaralayacak bir nesne var mı önce ona karar vermelisiniz. Eski sevgilinizin hiç sevmediği bir elbiseyi giyebilir ya da eski kankanızla en sevdiğiniz fotoğrafın asılı olduğu duvardan o fotoğrafı kaldırıp, duvarın boş olduğunu onun gözüne sokabilirsiniz!

5. Storyde bulunacak kişi seçimini yapmak

Tek başınıza mı olmak istiyorsunuz yoksa eski sevgilinizin “onunla görüşmeni istemiyorum” dediği biricik kankiniz Meriçle eğlenceli bir anınızı mı paylaşmak istiyorsunuz?

6. Paylaşım yapacağınız ortama karar vermek

Yorganın altında pijamalarınızla yatarken “şu anda kulüpte keyfim yerindeee arasan da seniiii duymuyorummm!” diye paylaşım yaparsanız bu hiçbir işe yaramaz. Vereceğiniz mesajla, bulunduğunuz ortam birbiriyle uyumlu olmalı.

7. Paylaşım türüne karar vermek

Şarkı söylerken mi, odanızda kendinizle kaldığınızda mı, kankilerinizle dışarı çıktığınız bir anda mı? Öncelikle hedefi yaralama odaklı en doğru paylaşım türünü seçmelisiniz. Kendi kendinize aldığınız bir çiçeğin üstüne “beni şımartmayı çok sever. M💛” yazıp paylaşabilirsiniz mesela. Biz bu yöntemleri hep denedik, başarılı olduğunu da gördük.

8. Saç modeli ve kıyafet seçimi yapmak

Kimsenin sizi tükenmiş, üzgün ve dağılmış görmesini istemezsiniz. İmaj her şeydir. Behlül’e, “Sana bu seneki hediyem bu olsun. Ömür boyu uzaktan bakacaksın bana” diyen Bihter gibi olmalıyız. Çünkü en güzel intikam budur!

9. Şarkı seçimine karar vermek

Eğer kulüpten, plajdan story paylaşmıyorsanız, şarkı seçimi en önemli şey. “Bak nasıl mutluyum ahahah ne kadar çok eğleniyorum” mesajı vermek istediğiniz bir storynin arka planında Yıldız Tilbe’nin sesi duyulursa, eğlenceniz hiç inandırıcı olmaz.

10. Laf sokulan kişiyle göz teması kurmak

“Lafı sosyal medyadan sokuyoruz nasıl göz teması kuralım?!?!?” demeyin
hemen. Story çekerken, onun gözünün içine bakıyormuşsunuz gibi hayal edin. Böyle tam kameranın odak noktasına doğru, keskin ve imalı bakışlar atın. Bu sayede, o da izlerken tam olarak ondan bahsettiğinizi hissedecektir.

11. Paylaşım sayısına karar vermek

Çok fazla paylaşım yaparsanız, karşı taraf sizden, “ne kadar mutsuzsa kendisini sosyal medyaya vermiş” mesajı alabilir.Çok az paylaşım yaparsanız da “ne kadar mutsuzsa telefonu bile eline almıyor” diye düşünür. O yüzden paylaşım sayısı çok önemli. Uyanınca günaydın kahvesi, öğleden sonra work work work paylaşımı, akşamüstü, tercihen aynadan çekilmiş, bomba gibi göründüğünüz boydan bir fotoğraf ve geceye doğru asıl mesajı vereceğimiz “çok iyiyim harikayım” paylaşımı. Tam sıralama budur işte!

12. Jest ve mimik seçimini yapmak

Bir storynin en önemli kısımlarından birisi de uygun jestleri, vücut dilini kullanmaktır. Şarkı sözlerine uygun mimikleri ve el hareketlerini, yerinde ve zamanında kullanmalı ve vereceğiniz mesajı en iyi şekilde yansıtmalısınız.

13. Paylaşmadan önce genel kontrol yapmak

Aceleyle paylaşım yaparsan kadraja istenmeyen şeyler girebilir, aman dikkat. Sakince son kontrolleri yap ve vurucu darbeyi paylaşmaya hazır ol.

Tebrikler! Artık iflah olmaz bir laf sokma ustasısın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bufixondatree

çok hoş insanlar birbirine laf soksun zaten yıl olmuş 2017 hala nasıl daha insan oluruz yok nasıl laf sokarız öyle ince zekalının beynine sokayım.

levent.lord.5

Konu ile alakası yok ama Neyzen Tevfik'in bir sözü aklıma geldi, "Hiciv de bir sanattır lakin yapmak parlak zeka ister."

fchinaski

zaaflardan laf sokulmaz, bu terbiyesizliktir.

zerann

Bu gönderme yapmak ya da kıskandırmaktır. Üzülerek söylüyorum ki laf sokmayı anlatmaktan çok uzak bir yazı olmuş.

alperen-a.kaya

Bu ne amk laf sokmak için ders mi olur milletin açığını ara dur amk o zaman işin yoksa.

Görüş Bildir