İmamoğlu'ndan Kitap Eleştirilerine Yanıt: 'Demirtaş'a Ait Kitaplar Her Yerde Satılıyor, Devletin Kurumları da Dahil'

 > 
38PAYLAŞIM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyeye ait İstanbul Kitapçısı'nda Selahattin Demirtaş ve Sakine Cansız’ın kitaplarının satışına yönelik tepkilere yanıt verdi. Demirtaş’ın kitabının her yerde satıldığına dikkati çeken İmamoğlu, "Devletin kurumları da buna dahil' diye konuştu.

Sakine Cansız'ın kitabının ise 5 yıldır satışta olduğunu belirten İmamoğlu 'Dün gelen haklı tepkiler üzerine kitabın satışını iptal ettik' dedi. 

İstanbul Kitapçısı'nda Demirtaş'ın kitabının satılmasına ilişkin tepkilere İmamoğlu'ndan yanıt geldi.

İmamoğlu "Sayın Demirtaş'a ait kitap her yerde satılıyor. Devletin kurumları da buna dahil. PTT'nin de sitesine girin, var TBMM'nin de sitesine girin, var. İktidara çok yakın kitapçıda da var. Olabilir de. Olmalıdır da. Kaldı ki bir kitabın yasak olup olmadığına karar verecek olan, bu ülkenin mahkemeleri, savcılıkları" dedi.

İmamoğlu, Sakine Cansız'ın kitabının ise 5 yıldır satışta olduğunu kaydetti.

İBB Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: 

"İmamoğlu “Ama gelen haklı tepkiler üzerine biz, o kitabın satışını sitemizden iptal ettik. Ama bu konu üzerinden bir hamaset oluşturarak, yine bir düşmanlık kurgusu üzerine önce sosyal medyadan başlatıp sonra başka iletişim araçlarına taşıyarak, yani bir nevi böyle toplumu infiale getirmek… Bunlar hoş şeyler değil. Toplumu boş işlerle uğraştırma meselesi."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir