İmamoğlu'dan 'Yeniden Sayım' Yorumu: 'Çırpınmalarınızı Anlıyorum Ama Memlekete Zarar Veriyorsunuz'

-

Ekrem İmamoğlu, yaklaşık 1 haftadır süren seçim sonuçlarına ilişkin bir kez daha açıklama yaptı. İmamoğlu, "Şu an itibariyle son veriye göre, geçersiz oyların yaklaşık 330 bine yakın geçersiz oyların yüzde 78'i sayılmış durumda. Yüzde 78'i sayılmaz pozisyonuyla aramızdaki fark 16 bin 380'dir" dedi.

Ekrem İmamoğlu 2. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi’nde oy sayım süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

“31 Mart Pazar Günü, saydılar öndeyiz. 1 Nisan Pazartesi saydılar yine öndeyiz.”

7 gündür yeniden sayılan oyların sonucu değiştirmediğini söyleyen İmamoğlu, durumu şöyle özetledi:

“31 Mart Pazar Günü, saydılar öndeyiz. 1 Nisan Pazartesi saydılar yine öndeyiz. 2 Nisan Salı Günü saydılar yine öndeyiz. 3 Nisan Çarşamba saydılar, şaşıracaksınız ama yine öndeyiz. 4 Nisan Perşembe yine öndeyiz. 5 Nisan Cuma saydılar yine öndeyiz. 6 Nisan Cumartesi yine öndeyiz. Bugün saydılar yine öndeyiz. Yani sağdan sola saydılar, haydi yetmedi sol baştan sağa say dediler yine öndeyim. Yukarıdan aşağı say yine öndeyim. Aşağıdan yukarı say yine öndeyim. İstatistik, akıl ortada."

"Oyların yüzde 78'i sayılmış durumda"

Sayımlarla ilgili son bilgileri de veren İmamoğlu, "Şu an itibariyle son veriye göre, geçersiz oyların yaklaşık 330 bine yakın geçersiz oyların yüzde 78'i sayılmış durumda. Aramızdaki fark 16 bin 380'dir" dedi.

"Bazı arkadaşları da anlıyorum bedel ödeyecekler"

Yaşanan sürecin bir an önce bitirilmesini söyleyen İmamoğlu, “Üzülüyorum ve bu üzüntümü söylerken şunu ifade edeyim, bu süreçte kaybeden AKP’nin İstanbul İl Teşkilatını anlıyorum, bedel ödeyecekler. Genel Merkezdeki bazı arkadaşları da anlıyorum bedel ödeyecekler. Üzüntülerini, çırpınmalarını da anlıyorum ama memlekete zarar veriyorsunuz." dedi.

AKP'li Yavuz 'Bir Gariplik Hissediyor İnsan' Dedi ve Ekledi: 'Tüm Oyların Sayılması İçin YSK'ya Başvuracağız' - onedio.com
AKP'li Yavuz 'Bir Gariplik Hissediyor İnsan' Dedi ve Ekledi: 'Tüm Oyların Sayılması İçin YSK'ya Başvuracağız' - onedio.com

"Başka bir insanı bahtiyar edebilmek, kendini bahtiyar edebilmekten daha güç fakat daha insancadır"

Ekrem İmamoğlu ayrıca konuşmasının sonunda Sabahattin Ali'nin 'Canım Aliye, Ruhum Filiz' kitabından şu satırları okudu:

"Dünyada hayatın bir tek manası varsa o da sevmektir. Hatta mukabele edilmesini
bile beklemeden sadece sevmek. Başka bir insanı bahtiyar edebilmek, kendini bahtiyar edebilmekten daha güç fakat daha insancadır.
Bugün böyle düşünenlere saf, hatta enayi derler. Fakat ne derlerse desinler, biz kalbimizin ve kafamızın doğru bulduğu şeyleri etrafın ne dediğine bakmadan yapmalıyız."

İmamoğlu'nun açıklamalarının tamamı için 🎥

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir