İmamoğlu: '11 İlçede Geçersiz Oylar Sayıldı, Aradaki Fark 19 Bin 552'

-
Abone ol

Geçersiz oyların sayımına ilişkin açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, "11 ilçede geçersiz oylar sayıldı. 18 bin ila 20 bin arasındaki fark korunarak bu süreç tamamlanacak. Aradaki fark 19 bin 552." dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında önde olan CHP'li Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı.

"Farklar dengeli bir şekilde devam ediyor"

Sürecin devam ettiğini belirten İmamoğlu, "11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiş durumda. Şu an aradaki fark 19 bin 552 yani 21 bin civarındaki rakamlardan bu süreç başladığında buraya indi. Rakibimizin oyu 4 milyon 151 bin 923'e çıktı. Bu farklar dengeli bir şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımın yapmış olduğu simülasyona göre günün sonunda bütün geçersiz oylar sayılsa dahi 18 bin ile 20 bin arasındaki fark korunarak bu süreç tamamlanacak" dedi.

"Kameralar önünde olsun çağrısı çok vahim"

AKP'nin algı yönetmeye çalıştığının söyleyen İmamoğlu, "Halen yok kameralar önünde başka sayımlar da yapılsın diyen rakibimiz adına konuşan yetkili arkadaşlar ne acı ki seçimden önce dünyanın en güvenilir sistemini anlatırken seçimden sonra oradaki hakime memura müdüre AK Parti adına katılan vatandaşlarımıza bile güvenmeyerek kameralar önünde olsun çağrısı çok vahim bir şey. Sanki geçersiz oylarda 545 sandık sayıldı ve 11 bin oy düştü diyerek bir algı yönetilmeye çalışılıyor. Öyle değil" ifadelerini kullandı.

"Keşke Yıldırım'ın değil kazanan belediye başkanlarının afişlerini assaydınız"

Afiş tartışmalarına da değinen İmamoğlu, "Ben daha kolay bir şey söyleyeyim onlara televizyon kameraları 500 metre yola dönsünler en az 200 afiş görürler. Rakibimin bütün İstanbul'u on binlerce afişle doldurmasının 500 metredeki sayısını paylaşıyorum. 3 bin küsür oyla kendini başkan ilan ettiler. Sonra biz onu 25 ilçeyi kazandık onun için açıyoruz dediler. Keşke oraya Sayın Yıldırım'ın değil de onların fotoğraflarını assaydınız" diye konuştu.

"Vakıf ve cemaatlere hizmet işi bitti"

İmamoğlu konuşmasının devamında, “Adama, derneklere, kişilere, vakıflara ve cemaatlere hizmet işi bitti” diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir