Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı Uyarmış: Çok Tartışılan HÖH Kapatıldı

 > 
77PAYLAŞIM

15 Temmuz darbe girişiminin ardından gündeme gelen, sokaklarda dolaşan HÖH yazılı araçlarla tartışma konusu olan, silahlı milis iddialarıyla Meclis gündemine taşınan Halk Özel Harekâtı (HÖH) isimli dernek kapatıldı. Genel başkanlığını Fatih Kaya'nın yaptığı dernek hakkında İçişleri Bakanlığı inceleme başlatmıştı.

'Devletimizin zarar görmemesi, farklı tartışmalara yol açmamak adına derneğimiz HÖH’ü ve 46 şubesini kapattık'

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'ın haberine göre HÖH Genel Başkanı Fatih Kaya, İçişleri Bakanlığı’ndan kendilerine uyarı geldiğini belirterek, “Derneğimizin isminin Jandarma ve Polis Özel Harekâtı’nı çağrıştırdığını, bunun da kamuoyunda yanlış algılamalara yol açtığı yönünde uyarı yazısı bize gönderildi. Devletimizin zarar görmemesi, farklı tartışmalara yol açmamak adına derneğimiz HÖH’ü ve 46 şubesini  kapattık” dedi.

Kaya, HÖH yerine 15 Temmuz Birliğini ve Beraberliğini Yaşatma Derneği kurduklarını, bunun da sadece Trabzon’da faaliyet gösterdiğini söyledi.

Gazete DuvaR'dan Serkan Alan'ın aktardığı bilgiye göre, Ankara'daki şube binası kapatıldı, HÖH ambleminin olduğu şube tabelası indirildi ve daireye kiralık ilanı asıldı.

Geçtiğimiz ay BBC Türkçe'ye konuşan HÖH Başkanı Fatih Kaya 'AKP’nin milisi değiliz, partiye üye değilim, silahım yok' demişti.

Haber: Selin Girit - Video: Göktay Koraltan 

HÖH'ün merkezi Trabzon'a giderek, derneğin genel başkanı Fatih Kaya'yla konuşan BBC Türkçe ekibi, görüşmenin İçişleri Bakanlığı yetkililerinin derneği denetleme faaliyetleri nedeniyle iki saat kadar gecikmeli başladığını aktarmıştı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir