Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İçerdiği Risklerle İnsana "Bunlar Kafayı Yemiş Olmalı" Dedirten 11 Fotoğraf

 > 
118PAYLAŞIM

Baş döndürücü yüksekliklerde bu tür riskleri almanın mantığı nedir bilinmez. Salt adrenalin bağımlılığı olmamalı diye düşünüyor insan. Hayatın değeri bu kadar ucuz mudur? Belki çoğu gereken önemleri aldığını düşünüyor, hatta almış da olabilirler.Ancak her ne olursa olsun, girişte sorduğumuz soruya geri dönüyoruz...

Dengeyi korumak..

Yerden 850 metre yükseklikte ölüme meydan okuyan kişinin adı BrayBrayan Mosby. Çekildiği yer ise Rio de Janeiro yakınları.

Başka yer mi yoktu?

Moher yamaçları, manzarası ve doğal güzelliğiyle, İrlanda'ya giden turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerlerden birisi. Fotoğraftaki bisikletçilerin yerden 600 metre yükseklikte aldıkları risk ise akıl alır gibi değil..

Havalı olmasına havalı da...

Yosemite Ulusal Parkı'nın barındırdığı canlı türleri ve eşsiz doğal güzelliğiyle, Amerikalı kampçıların gözdesi olduğunu biliyoruz. Ancak böylesini de daha önce hiç görmemiştik.

"Bizde insandan bol ne var" mantığıyla olsa gerek..

Fotoğraf Çin'de bulunan "Hua Shan" dağından. Böylesine bir yürüyüş yolu, hangi akla hizmet oraya konulmuş bilinmez. Şayet amaç nüfusu dengede tutmak değilse...

Genelde bizim ülkede olur böyle şeyler ama...

Bir ağacın tepesine asılı bir şekilde konaklamak, şüphesiz harikulade bir deneyim olmalı. Almanların da benzer şekilde düşündüğünü, Waldseilgarten adlı bu sıradışı tesise ait  fotoğraf sayesinde görebiliyoruz

Ya duramasaydınız?

Zambezi nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında bulunan, görkemli Viktorya Şelaleleri, dünyanın dört bir tarafından kano meraklılarının vazgeçilmezlerindendir. Ancak akıntı ve bir sürü bilinmezlik hesaba katıldığında, pek az insan, bu tür bir tehlikeye atılmayı göze alabilir.

Facebook için değer mi?

Norveç'te bulunan Trolltunga Kayası, doğa yürüyüşü yapmayı sevenlerin ve manzara fotoğrafçılarının uğrak noktalarından birisidir. Yerden yüksekliği ise yaklaşık 700 metredir.

Sınırlarda Gezinmek

Fotoğraftaki platformun adı Edgewalk. Kanada'nın Toronto kentinde, kendisine bol adrenalin yüklü bir macera arayanlar için inşa edilmiş.

Bazıları onu "Ukraynalı Spider-Man" olarak çağırıyor..

Kendisiyle ilgili bilgi ve fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Düşse adına "kaza" denir..

Eskil Ronningsbakken; nam-ı diğer daredevil, Norveçli bir unicycle (tek tekerli bisiklet) tutkunu. Ronningsbakken'in ölümle şakalaştığı yerin yüksekliği ise 430 metre..

Yorumsuz.

Fransa'da bulunan Annecy Gölü, yamaç paraşütü sevdalılarının en sevdiği lokasyonlardan biri olarak kabul edilir. Yerden 600 metre yükseklikteki bu trapezci için ne denir bilemiyoruz...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cgds.ogn

altında daire yoksa kışın ızınması zor... çok doğal gaz yer...

Gizli Kullanıcı

Ukraynaliya atla atla diye tempo tutasim varr...

donnie-darko

biz de buralarda bungee-jumping rafting yamaç paraşütü serbest atlayış yapalım adrenalin yaşıyoruz sanalım kıskandım

Gizli Kullanıcı

müthiş yaaa bunları yapmak için can atıyorum :D

ozcylnn

Norveç'te bulunan Trolltunga Kayasında çekilen fotoğraf değil facebook herşeye değer :)

Görüş Bildir