Görüş Bildir

İBB'den 'Halk Ekmek' Açıklaması: 'Zam Yapılmayacak'

Anasayfa > Gündem

İstanbul'da yapılan zamla ekmeğin 2.5 TL'den satılması beklenirken, İBB'den yapılan açıklamada ise Halk Ekmek fiyatının değişmeyeceği duyuruldu.

İstanbul’da ekmek fiyatlarının 2 TL’den 2.5 TL’ye çıkmasını öngören zam talebi İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclisi'nde onanırken, bazı ilçelerde 1 Eylül'den itibaren ekmeğin 2.5 TL'den satılmaya başlanması bekleniyor.

İBB Halk Ekmek: Zam yok

İBB Halk Ekmek: Zam yok

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ise Halk Ekmek fiyatlarının değişmeyeceğini ve 1,25 liradan satılmaya devam edeceğini duyurdu.

Konuyla ilgili açıklamasında İBB Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, “Son 3 ayda buğday fiyatları yüzde 25 arttı. Elektrik, doğalgaz gibi girdi maliyetlerimiz olağanüstü arttı. Bu artışlara rağmen bu çetin kış koşullarında İstanbullu yurttaşlarımıza Halk Ekmek 1,25 liradan satılmaya devam edecek” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
6
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
pınar

Bence yapmalılar. Halk ekmeğe koşup ucuz ekmek alıp, “ekonomo çoooh oyo” demeleri sinirimi bozuyor. Bunların kafalarına dank etmesi için ekmek bile alamamala... Devamını Gör

Sıradan Biri

Bir tarafta vatandaşı düşünen siyasetçi, öte ki tarafta kendisini padişah zanneden bi şizofren hastası. Gel gör ki hala o deliye oy veren asalaklar var bu ül... Devamını Gör