Hürriyet Yazarı Selvi: 'Aile ve Çalışma Bakanı Selçuk Hiç Uyumadan 56 Saat Çalışıyormuş'

 > 
99PAYLAŞIM

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bir görüşme yaptığını söyleyen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Selçuk'un hiç uyumadan 56 saat çalıştığını söylediğini ifade etti.

Selvi, Selçuk'un geçtiğimiz ayın sonunda açıklanan asgari ücret ile ilgili olaraksa, "Gönül isterdi ki daha yüksek rakamları verebilseydik" dediğini belirtti.

Hiç uyumadan kesintisiz çalışan bakanın rekoru 56 saat

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile yaptığı görüşmeyi köşe yazısına taşıdı.

Aile ve Çalışma Bakanı Selçuk'un aralıksız çalışışmayı sevdiğini belirten Selvi, şu satırları kaleme aldı:

''Çok okuyor. Güne Türk kahvesi içerek başlıyor. Gün içinde kaç kahve içtiğini hiç hesap etmemiş ama 10’un altına düşmüyor. Ama çayı da çok içiyor. Konuşmasının arasına ince espriler yerleştiriyor. Kendisiyle barışık. Gece geç saatlere kadar çalışmasını anlarım da hiç uyumadan kesintisiz çalıştığını yeni öğrendim. Hiç uyumadan ne kadar çalıştığını sorduk, rekor 56 saatmiş. Bunu duyunca gözlerim fal taşı gibi açıldı.''

Asgari ücret: 'Gönül isterdi ki daha yüksek rakamları verebilseydik'

Selvi, Bakan Selçuk'un asgari ücret konusundaki düşüncelerini ise, aralarında geçen şu diyalogla ifade etti:

''Asgari ücret konusundan gelince ibre bir anda çalışma hayatına döndü. Asgari ücret için “Gönül isterdi ki daha yüksek rakamları verebilseydik” dedi. Konu hemen kıdem tazminatına geldi. Ama masada üç EYT’li olunca tahmin ettiğiniz gibi oraya bir girdik, çıkmak mümkün değil. Peki sonuç aldık mı? Tabii ki hayır.''

'Ben tek bakanlık aldım'

Selvi ayrıca, yazısında Bakan Selçuk'un, şimdiye kadar iki bakanlığı birleştirme çalışmalarına ağırlık verdiğini belirterek, "Ben tek bakanlık aldım. Benim tek bakanlığım var" ifadesini kullandığını ve "İkisi de evlat" dediğini aktardı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir