Hollywood'un Tacizci Yapımcısına Tacizlere Devam Edersen Penisinden Olursun Uyarısı!

282PAYLAŞIM

Harvey Weinstein'ın taciz skandalı sonrası Hollywood'un gerçek yüzü ortaya çıkmaya devam ederken sektördeki birçok kadın kariyerleri boyunca maruz kaldıkları erkek şiddetini paylaşma cesaretini gösteriyor. 

Bu cesur kadınlardan biri olan yapımcı Heather Ross maruz kaldığı taciz sonrasında yakın arkadaşı ve Prenses Leia rolüyle birçoklarımıza ilham olmuş büyük sanatçı Carrie Fisher'ın, Ross'u taciz eden kişiye inek dili göndererek verdiği mesajı paylaştı.

Carrie Fisher'ın dostuna destek çıkarak verdiği mesaja biraz yakından bakalım...

Geçtiğimiz haftalarda New York Times'ın Hollywood'un ödüllü yapımcısı Harvey Weinstein hakkında hazırladığı kapsamlı yazıyla Weinstein'in 30 yılı aşkın bir süredir beraber çalıştığı kadınlara cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıktı.

Hollywood'da bu meseleyi herkesin bildiği ancak Weinstein'ın konumu ve ayrıcalığıyla konuşmak isteyen herkesi sindirdiği de gerçekler arasında.

Yazının ardından Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Asia Argento ve daha birçok isim Weinstein tarafından taciz edildiklerini açıkladı.

Angelina Jolie kendi sözleriyle şöyle anlattı: "Bu olaydan ötürü onunla bir daha asla çalışmadım. Çalışanları da uyardım. Kadınlara yönelik bu tutum hangi sektörde, hangi ülkede olursa olsun asla kabul edilemez."

👇👇

Hollywood'un Oscar Ödüllü Yapımcısı Harvey Weinstein Taciz ve Tecavüzle Suçlanıyor! - onedio.com
Hollywood'un Oscar Ödüllü Yapımcısı Harvey Weinstein Taciz ve Tecavüzle Suçlanıyor! - onedio.com

Hollywood'un gerçek yüzünün ortaya çıkmasıyla beraber kadınlar Twitter'da #MeToo (Ben De) hashtagini başlatarak karşı karşıya kaldıkları erkek şiddetini paylaşmaya başladılar.

Ünlü müzisyen Björk de Facebook'ta yaptığı bir paylaşımla kadınların dayanışma içinde olmasının onu cesaretlendirdiğini belirterek beraber çalıştığı Danimarkalı bir yönetmen tarafından tacize uğradığını açıkladı.

Üzeri kapalı şekilde bahsettiği yönetmen, başrol olarak yer aldığı Dancer In the Dark filminde beraber çalıştığı Lars von Trier olmakla beraber film boyunca Björk'ün Trier ile ciddi sıkıntılar yaşadığı bilinen gerçekler arasındaydı.

Danimarkalı yönetmen Lars von Trier, Björk'ün üzeri kapalı şekilde yaptığı açıklamayı reddederek iyi geçinemediklerini ancak "meselenin bu olmadığını" söyledi.

Maruz kaldığı tacizi paylaşma cesaretini gösterenlerden bir diğeri yapımcı Heather Ross oldu.

Heather Ross, katıldığı bir radyo programında Oscarlı bir yapımcının (Weinstein değilmiş) kendisini zorla arabasına bindirerek taciz ettiğini anlattı.

O dönem bu konuyu yakın dostu Carrie Fisher'la paylaşan Ross, Fisher'ın birkaç hafta sonra kendisine attığı mesajdan bahsetti.

"Bir daha sevgili Heather veya başka bir kadına dokunursan bir sonraki teslimatta, çok daha küçük bir kutuda senin bir şeyin olacak."

Fisher mesajda arkadaşını taciz eden yapımcıya gönderdiği inek dilinden bahsediyordu: 

"Sony stüdyolarına uğramıştım ve onun da muhtemelen orada olacağını bildiğim için ofisine gittim. Jerry's Famous Deli restoranından alınmış bir inek dilini, beyaz kurdeleyle sarılmış bir Tiffany kutusunda, şu notla teslim ettim: '"Bir daha sevgili Heather veya başka bir kadına dokunursan bir sonraki teslimatta, çok daha küçük bir kutuda senin bir şeyin olacak.'"

Carrie Fisher başarılı oyunculuğu ve ilham veren Prenses Leia'nın yanı sıra gündelik hayatta da gerçek bir boyun eğmez kahramandı ve Ross'un belirttiği üzere bu meseleyi kökünden çözmüştü! ❤️

Huzur içinde uyu Carrie Fisher! 🙏🏻

Erkek şiddetine karşı kadınlar birbirini kollamaya ve destek olmaya devam ediyor, edecek. Çünkü...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
minotaur

Hadımköy

Görüş Bildir