Hollywood'un Göbeğinde Tuhaflıklarla Dolu Kırık Bir Aşk: David Lynch 💔 Isabella Rossellini

-
Abone ol

Hiç kuşkusuz Hollywood birbirinden tutkulu, rüzgarlı ve yer yer tuhaf birçok ilişkiye ev sahipliği yaptı. Yapmaya devam ediyor.

Kimi aşklar fazlaca konuşuldu, kimisi sessiz sedasız yaşandı ve bitti. Bu aşklar içinde en farklı olanlarından biri şüphesiz ünlü yönetmen David Lynch ve olağanüstü oyuncu Isabella Rossellini'nin günden güne tuhaflaşmış aşkı.

Bu ilişkiye biraz yakından bakalım...

David Lynch'in gerek filmleri gerekse kişiliğiyle oldukça şahsına münhasır bir isim olduğu herkesçe malum. Isabella Rossellini ise her şeyiyle dillere destan bir kadın!

Aşk bazen yalnızca hüzünlü olurken bazen işine içine bir de tuhaflıklar giriyor. 

1989'da başlayıp 90'da biten Lynch ve Rossellini aşkı kesinlikle hem hüzünlü hem de oldukça tuhaf olanlardan.

David Lynch, artık bir kült haline gelmiş 1986 yapımlı "Blue Velvet" filminin oyuncu seçmeleri sürecinde bir restoranda tesadüfen Isabella Rossellini'yle tanışmış...

Rossellini oldukça ses getiren bu filmde başrolü Kyle MacLachlan ile paylaşmış ve oynadığı Dorothy Vallens karakteri kendisiyle özdeşleşmiş karakterlerden biri haline gelmişti.

Lynch, Rossellini'yi görür görmez söylediği ilk şey "Sen Ingrid Bergman'ın kızı olabilirsin..." olurken bir arkadaşı kendisini uyarmış.

i.pinimg.com

"Gerizekalı, o zaten Ingrid Bergman'ın KIZI."

i.pinimg.com

Evet, David Lynch'in doğru tahmin ettiği üzere Isabella Rossellini Oscar Ödüllü oyuncu Ingrid Bergman ve ünlü yönetmen Roberto Rossellini'nin kızıydı.

"Blue Velvet" filmiyle başlayan bu aşk sık görüşmelerle alevlenmiş ve nihayetinde Lynch ile Rossellini nişanlanmıştı.

Fakat ilişkileri için bir çeşit uzun mesafe ilişkisi demek oldukça doğru olacak zira ikisi de günden güne yükselen kariyerleri için bambaşka yerlerdeymiş.

David Lynch bir yanda Twin Peaks dizisinin çekimlerine başlamışken Isabella Rossellini bambaşka bir yanda modellik kariyeri için koşuşturmaktaydı.

Uzak mesafesi ilişkisi yaşayan ikili saatlerce telefonda konuşmalarına rağmen bir araya geldiklerinde aralarındaki tutkuyu kaybetmiyorlarmış.

David Lynch'in bazı tuhaflıklarını ve asla evde bir şey pişirilmesine izin vermemesi gibi takıntılarını bilenler bu ilişkinin tüm tutkusuna rağmen akıbeti konusunda bir hayli kuşkuluymuş.

Nitekim yanılmadılar da.

Isabella Rossellini verdiği bir röportajda David Lynch'in adeta saplantılarına dahi saplantılı olduğundan ve bu gibi durumların onu çılgına çevirdiğinden bahsediyordu.

Fakat tüm bunlar Rossellini için bir ayrılık sebebi değildi. David Lynch'in tuhaflıkları ve takıntıları yüzünden ayrılmayı hiç düşünmemiş başarılı yıldız. 

Zaten bu ilişkiyi bitiren kişi de kendisi olmamış...

İkilinin ilişkisi türlü tuhaflıklarla devam ederken Rossellini'nin de rol aldığı, 1990 yapımlı Lynch filmi olan "Wild at Heart"ın Cannes galası her şeyi değiştirmiş.

i.pinimg.com

İlişkileri boyunca beraber girdikleri her ortamda oldukça resmi davranan ve Rosselli'nin elini dahi tutmayan David Lynch o gün galada hiç olmadığı kadar farklı davranmaya başlamış.

Göz önünde oldukları her an oldukça sevgi dolu davranmış, gülücükler saçmış ve kırmızı halıda Isabella Rosselli'nin eline sıkı sıkı sarılmış.

Bununla da kalmamış, dört senelik ilişkileri boyunca ilk kez fotoğrafçılar önünde Rossellini'yi öpmüş.

Günün sonunda otele döndüklerinde David Lynch, Isabella Rossellini'ye ayrılmak istediğini söylemiş ve ikili o gece ayrılmışlar.

"Tüm hislerim bana hep mutlu bir çift olduğumuzu söylüyordu meğerse değilmişiz..."

Otobiyografisinde belirttiği üzere David Lynch kendisinden ayrıldığında Isabella Rossellini'nin kalbi tamamen paramparça olmuş. Daha sonra verdiği bir röportajda ise büyük aşkından şu sözlerle bahsetmiş Rossellini: 

"David hayatımdaki büyük aşktı. Ve onun da beni aynı şekilde sevdiğine inanmıştım. Fakat görünen o ki yanılmışım. Tüm hislerim bana hep mutlu bir çift olduğumuzu söylüyordu meğerse değilmişiz..."

Ne denebilir ki, David Lynch birtakım tuhaflıklar yapacağını düşünüp bu hikâyenin adını "Güzel ve Tuhaf" koyanları yanıltmayarak ardında kırıp bir kalp bıraktı. 😔 💔

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tartantula

İlişkileri varmış sonra ayrılmışlar mı? Hayatımda böyle tuhaf şey duymadım. İnsan gerçekten hayret ediyor :P

ooztarhan

"tuhaflıklarla dolu" bölümünün başlamasını beklerken bitti ! Kardeşim tuhaflık nerede ? Adam sevmiş sonra da sevgisi bitmiş ayrılmışlar. Dünyada ki ilişkilerin % 99'u yani !

Görüş Bildir