Hilal Cebeci'nin La Casa de Papel Temalı Çav Bella Klibi Ortalığı Yıktı!

-
Abone ol

İtalyan halk şarkısı Bella Ciao’yu club tarzında yorumlayan ve La Casa de Papel temalı klip çeken Hilal Cebeci’ye tepki yağdı!

Bella Ciao, bir zamanlar İtalya’nın kuzeyindeki Po Ovası’nda bulunan pirinç tarlalarında zor ve sefil koşullarda çalışan işçiler tarafından söyleniyordu.

Anonim olan ve bestecisi ile söz yazarı bilinmeyen şarkı, İkinci Dünya Savaşı’yla birlikte popüler oldu. İtalyan antifaşist direnişçiler tarafından sözleri değiştirildi ve marşı formatında söylenmeye başladı. Tüm dünyada direnişin sembolü haline gelen bu şarkıyı Türkiye’de de Grup Yorum seslendirmişti.

İtalyan partizanların direniş marşı olan bu halk şarkısı fenomen dizi La Casa de Papel'in de bir sahnesinde kullanılmış, dünya çapında yeniden popüler hale gelmişti.

Bu noktada da o popülariteyi arkasına almak isteyen Hilal Cebeci devreye girdi!

Dizideki maske ve tulumları klibinde kullanan ve kendisine 'İstanbul' karakterini layık gören Hilal Cebeci'nin dansları damga vurdu.

Özellikle popo sallama hareketiyle direnişi bağdaştıramayanlardan tepki gördü, Ekşi Sözlük'te eleştiri yağmuruna tutuldu.

Başkasının adına utandığını söyleyenlerden tutun da, gündem yaratma isteğine kadar her konuda tepki geldi.

Ve tabii ki Hilal Cebeci susmadı, ilk önce Ekşi Sözlük yazarlarına verdi veriştirdi.

Ardından da gelen tüm tepkilere karşı cevap vermeye başladı.

Bağımsız Sinema Merkezi tarafından rezillik olarak görüldü.

Oyuncu Bülent Emrah Parlak da PR yapmakla eleştirdi.

Hilal Cebeci'nin devam eden cevaplarıyla tartışma büyüdü.

Kendisini savunmaya devam etti.

Ve son noktayı da koydu.

Mizahın beşiği Twitter'da da pek çok tepki geldi...

Farklı açıdan bakanlar, hatta Hilal Cebeci'yi savunanlar da oldu.

Ne diyelim, bir şekilde gündem olmayı başardı Hilal Cebeci. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bennusonmez

Sayın Hilal Cebeci, O klipte salladığınız şey abartılacak bir şey değil, her insanda var olan tek kelime göttür. Ayrıca sizin poponuzu sallama hareketlerinizi İtalyanlar için çok önemli bir marşdır. Zaten sizin bu klipte o hareketleri yapmanızı kendinizde hak bulmanız bile baştan aşağı büyük bir saygısızlıktır. Bir de klipte kırmızı tulum giymiş ve Salvador Dali maskesi takmışsınız. Son olarak size şunu söylemek istiyorum. İnşallah La Casa De Papel dizisi yapımcılarından kısa sürede telif yiyip, şarkınız(!) platformdan kaldırlılır. Saygılar.

ece-aladag1

CANIM HİLAL CEBECİ APLAM ÇANAKKALE TÜRKÜSÜ VE İZMİR MARŞI CLUB VERSION İSTİYORUZ!!!!! QWERTHYJHFDVCBBGFHG

ece-aladag1

Olay Hilal Cebeci'nin bu marşı söylemesi değil. Asıl sinirlenilen şey; kadının, belki de sözlerini bile bilmeden, böyle bir marşı direkt olarak poposuna indirgemesi. Gidin neyi ters köşe(!) yapacaksanız yapın. Fakat en azından bazı şeylere saygınız olsun...

aymet-aymet

bi arkadasin yorumuydu... kabataslak soyle biseydi... simdi bi italyan şarkıcı cikip bizim canakkale turkumuze boyle bi klip cekse hilal hanim ne dusunur

guldal-salman

Hande Yener olayından daha beter

Görüş Bildir