Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Herkesle İyi Anlaştığını Söyleyen Her Devrin İnsanının 15 Özelliği

68PAYLAŞIM

Onlar her yerde. Ne hissettiğini, ne düşündüğünü asla bilemediğimiz, her devrin insanı maskeli yüzler...

1. Suya sabuna dokunmayan anlayışla yaşadığı için genelde kaybetmez.

2. İnsanlarda sevmediği bir özellik, negatif bulduğu, kabullenmediği bir huy yoktur.

3. O an kiminle konuşuyorsa, onun beğenilerine göre bir ruh haline bürünür.

4. Kimi sevdiğini kimi sevmediğini asla anlayamazsınız. Herkesin yüzüne güler.

5. Herkes onu sevsin, herkes onunla konuşsun ister.

6. Hayatının her anında yüzünde maske vardır. Gerçek hislerini asla belli etmez. Belki kendisi bile bilmiyordur.

7. Risk almaktan korkar. Yeniliklere, değişikliklere pek açık değildir.

8. Diğer insanlar konuşmadan, bir konu hakkındaki fikrini açıklamaz. Yanlış bir şey söylemekten korkar. Birisi fikrini söylese de ben de ona katılsam diye bekler.

9. Ayıplanmaktan, beğenilmemekten korkar.

10. Hayır demeyi bilmez. Tüm insanlara yaranmak için, herkesin isteklerine yetişmeye çalışır.

11. Herkesin yüzüne güldüğü için insanlar hakkında pek çok sırra, bilgiye sahiptir ve bunları zamanı geldiğinde, çıkarlarına uygun bir şekilde kullanabilir.

12. Yalnızlık korkusu çok yoğundur. Bu yüzdendir herkesin yanına kedi gibi yanaşması.

13. Haksızlıklar karşısında asla sesini çıkarmaz.

14. Kendi isteklerinden, hayat hakkındaki görüşlerinden sürekli taviz verir.

15. Favori cümleleri “sen bilirsin", "bence de", "sen nasıl istersen" gibi karşı tarafı kabullenen ve onaylayan cümlelerdir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hipergrafi

Olmayın öyle arkadaşlar. İnsanlar binlerce yıldır kendilerini ezen, olur olmaz laf sokan, olmadık şeyden kavga çıkarıp çatır çatır kavga eden çirkef insanları adam yerine koyuyorlar daha bir saygılı davranıyorlar. Böyle hayır diyemediğinizi, kendinizden taviz verdiğinizi, karşı tarafı kırmamak için düşüncelerinizi kendinize sakladığınızı keşfeden insanlar sizi bol bol kullanırlar. Sonra da herkesi kendileri gibi zannettikleri, her şeyin altında bir art niyet aradıkları için de bu özelliğiniz yüzünden size iki yüzlü derler. Yada salak. Dünya henüz o kadar medeni bir yer değil. Bunlar kıymeti bilinecek değil istismar edilecek özellikler.

bensugursoy

kesin herkesin sevdiği ama senin sevmediğin biri var bu nefretin başka bir açıklaması olamaz kslksldlg insanlar bazen istemeseler de kibar olup kalp kırmamak için sevmedikleri insanlara gülümsemeliler bence bu insanlıktır bana göre ve bu da haksızlık yapılmasına izin vereceği anlamına gelmez insanların hatalarını söylemenin de bir yolu vardır kalp kırmaya gerginlik yaratmaya gerek yok ha bana sorarsanız ben girişken bi insan değilim böyle olamam ama olmak ister miydim evet zaten herkesle iyi anlaşıyolar diye yalaka iki yüzlü sinsi olmak zorunda değiller belki de sadece iyi insanlardır kalıplaştırmayın

bayan-simpsoon

Çok doğru

metin-s.

Hayatta kazanmak için yapılması gereken en gerekli şey.

nisa-nur-gumus

bence bunlar nadir görülen ama neslinin bitmesi gereken davranışlar.-bir ara bende böyleydim ama böle yaşanmicanı anlayınca bir çekidüzen veriyo insan kendine-

Görüş Bildir