Herkesin Derdi Kendine! 12 Burcun Özelliklerine Göre Aşk Acılarını Özetleyen Arabesk Şarkılar

4.7bPAYLAŞIM

Bu topraklarda doğup büyümüş her insanın yolu en az bir kere bile olsa mutlaka arabesk müzikten geçmiştir. Hangimiz kah bir içki masasında, kah bir taksicinin radyosunda yükselen içli arabesk şarkılarda derin bir "ah" çekmedik ki?! 

İnsan olmanın kuralıdır kalp kırıklığı... Kova burçları bile acı çeker! İşte bu yüzden, burçları arabesk şarkılara uydurduk. Bakalım hangi burç, hangi arabesk şarkı tadında efkarlanıyormuş!

Koç Burcu: Azer Bülbül - Bu Gece Karakolluk Olabilirim

Koç burcu karakolluk olabilir. Bu konuda sanıyorum ki hepimiz hemfikiriz. Koç burcu, aşkta da, acıda da son derece ateşlidir. Koç burcu arabesk kültürünün teslimiyetçi, hemencecik kabullenen tavrına kolay kolay kapılmaz. Koç burcu savaşçıdır, aşkı için de savaşır. Kalp kırıklığını anlatırken bile isyan eder; o isyanın içinde bile hala mücadele vardır. "Bu gece kapına dayanabilirim, bağırıp aşkımı haykırabilirim, yar ben belanın ta kendisiyim!" diyerek de kendi kendini açıklar zaten.

Aşk acısı çeken bir Koç burcu arkadaşınız varsa, tutun onu! Cidden karakolluk olabilir!

Boğa Burcu: Müslüm Gürses - Sensiz Olmaz

Müslüm Gürses'in seslendirdiği bu güzel şarkı, bir zamanlar kurulu olan huzurlu düzene, aşka, zevklere; kısacası Boğa burcunun yöneticisi olan Venüs konularına olan özlemi dile getiriyor. "Kahvaltım anlamsızdı, ilk sigaram bile tatsızdı" dizelerinden bunu anlayabiliriz. Müslüm Gürses'in o zarif sesi de Boğa olgunluğunda işte... Boğalar böyle içli, derin ama sakin acı çeker. 

Aşk acısı çeken Boğa burcu arkadaşınız varsa, ona çay demleyin. Yazık.

İkizler Burcu: Kamuran Akkor - Üzülmedim Ki

Kan kusar, kızılcık şerbeti içtim der bu İkizler. Biz de onları soğuk, kalpsiz, umursamaz sanarız. "Üzülmedim ki lol" diyerek gizli gizli ağlarlar. Öyle ki, şarkılarda bile kolay kolay kabullenmezler kahroldukları gerçeğini. "Kaderimdir dedim, üzülmedim ki

Aşk acısı çeken İkizler burcu kankanız size muhtemelen, "abiii zaten sevmiyordum ki, üzülmedim" diyecektir. "He kanka, he" deyin. Acısı sonradan çıkar, bir Merkür retrosuna bakar :)

Yengeç Burcu: Kibariye - Eller Kadir Kıymet Bilmiyor Anne

Geçmişi özlemek, annenin o güzel güvenli kollarını her yerde aramak... Bunlar hep Yengeçlik! "Biz bize yaşarken geldik oyuna, eller kadir kıymet bilmiyor annem" diyen Yengeç yerden göğe kadar da haklı. Yapacak bir şey yok!

Aşk acısı çeken Yengeç kankanızı sarıp sarmalayın. 😔

Aslan Burcu: Yıldız Tilbe - El Adamı

Aslan burcu acıdan yerlerde sürünse bile gururundan ödün verecek değil! O yüzden onun arabesk şarkısı elbette ki El Adamı! "Gönlüm isterse gelirim, bitmeyen aşkla sevişirim, yalnızlığın kadınıyım alma beni, el adamı" derken bile yalnızlığını, acısını onurlandırıyor. Kontrolü karşı tarafa vermiyor, aşkını sahipleniyor. 

Aşk acısı çeken Aslan burcu kankanıza bir şey yapmanıza gerek yok, Aslan başının çaresine bakar zaten! Belki sığ yüzüne kapadığı saçlarını keser ama yine de dik duruşundan ödün vermez!

Başak Burcu: Hakan Taşıyan - Güz Gülleri

Onun hep kalbi kırık; çünkü sıradan insanların fark bile etmeyeceği inceliklere takılıyor, hassas ruhu inciniyor. Durum bu olunca da güz gülleri gibi, hiç bahar yaşamıyor. Sonbahara geçişte doğan bu güzel Başak burçlarının kalp kırıklığı bile zarif, sakin, sitem dolu... 

Başaklar yalnızlıklarıyla barışıktır. Arada Başak kankalarınızı neşelendirmeniz yeterli olur.

Terazi Burcu: Orhan Gencebay - Dil Yarası

Zodyak'ın en naif burcunun sitem edişi bile böyle zarif olur işte... Kırıldığı meseleleri ateş grupları gibi kükreyerek söylemese de, öyle tane tane ve ince dile getirir ki, "söz kılıçtan keskindir" deyimini anlarsınız. İnce sözlerle bile incinebilen Teraziler, ince sözlerle incitmeyi de bilirler. Siz siz olun, Terazileri üzmeyin. Kendinizden utanırsınız!

Aşk acısı çeken Terazi kankalarınızla dertleşin, bırakın anlatsınlar, dinleyin...

Akrep Burcu: Bergen - Sen Affetsen, Ben Affetmem

Tutkunun, acının kadını Bergen Yengeç burcuydu lakin yaşadığı tüm acıları özetleyen bu şarkı "affetmek, ihanet ve ceza" temasıyla tam bir Akrep burcu marşı. Zalim kullarını, Allah affetse de Akrep affetmez! Akrep unutmaz! 

"Ümidimi yıkanları, bu dünyayı yakanları, dar günde bırakanları sen affetsen ben affetmem..." Affetme Akrep!

Yay Burcu: Cengiz Kurtoğlu - Duyanlara Duymayanlara

Yay burcu şüphesiz ki Zodyak'ın en dürüst, en dobra, hatta en patavatsız burcu! Yay içinde tutmaz, tutamaz. Aşık olursa da, reddedilirse de bu onu durdurmaz, ele güne ilan eder: "Duyanlara duymayanlara, soranlara sormayanlara, ben onu seviyorum, çok seviyorum!" diye. Yay'ın o ışıldayan sevgisi, gizlenmeyi sevmez. 

Aşk acısı çeken Yay burcu kankalarınızla bir gece dışarı çıkın, acının bile nasıl eğlenceli bir hüzne dönüştüğünü görüp şaşıracaksınız.

Oğlak Burcu: Güllü - Değmezmiş Sana

Oğlak her zaman sevmez, sevdiği zaman da tam sever ama! Asıl önemli olan Oğlak'ın aşkına layık birisini bulmasıdır. Lakin Oğlaklar da herkes gibi yanılır... Yanılgıyı anladıklarında da zihinlerinde bu düşünce oluşur: "Değmezmiş sana

Oğlak hata yapmış olmasına, yanılmış ve kendine haksızlık etmiş olmasına üzülür. Sert üzülür, kahrolur belki ama bunu öfkenin ardına gizler. Oğlak'a yamuk yaptıktan sonra onun sizi hala çok sevip isteyeceğini sanmayın, onun anılarında bir "en büyük hata" olarak kalırsınız.

Kova Burcu: Ahmet Kaya - Kendine iyi bak

Kovalar aşk acısı çeker mi diye soracaksınız. Sormayın; onlar da insan! Elbette severler, üzülürler! Her zaman olmasa da Kovalar da fena düşer bazen. Lakin o durumlarda bile karşısındakine verdikleri değerden vazgeçmezler. Gitmek onlar için kolaydır ama asıl önemsedikleri karşı tarafın iyiliğidir. Kendinize iyi bakın, Kova'nın geride bıraktıkları... Kova zaten bir yolunu bulur!

Balık Burcu: Müslüm Gürses - Esrarlı Gözler

Veeee geldik Zodyak'ın en ama en arabesk burcuna: Balık!

Arabesk tarihinin gelmiş geçmiş en kült şarkılarından biri, arabesk kültürünü en iyi tanımayan Esrarlı Gözler şaheseri Balık burcunun hem aşka bakışını, hem de genel hayat duruşunu simgeliyor. Balık, aşkın da, hayatın da en derininde kaybolur. Hisleri öyle derindir ki; "esrarlı"dır. 

Aşk acısı çeken Balık kankalarınıza sahip çıkın. Onlar kendilerini başka insanlarda, sevginin en derinliklerinde ararken, ellerini sıkı sıkı tutun ki boğulmasınlar! :)

Bir sonraki serimizde görüşmek üzere; yorumlarınızı eklemeyi ve kendi beğendiğiniz şarkıları paylaşmayı unutmayın! 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

koç burcuyum ve verilen örnekle hiç bir alakam yok. gidene güle güle diyorum genelde.

sariseksin

allah biz yengeçlerin belasını versin :D ben bu kadar naif bir kişiliğe sahip olduğumu onedio sayesinde öğrendim :D

alperen-a.kaya

Herkesin ki doğru çıktığına acıp dinlemek lazım.

bbbbb

Burcum oğlak yükselenim ikizler her ikisi de uyuyor

tedbundyninkatili

Üzülmedim ki :) acımadı ki

Görüş Bildir