Her Yerde Karşılaştığımız Halde Türk Dizilerinde Hiç Görmediğimiz, Senaristlerin Yok Saydığı İnsanlar

 > -
Abone ol

1. Atanamayan Öğretmen

Ataması gelmediği için evden çıkmayan depresyona giren ailesinden artık para almak istemediği için suça bulaşan bir gencin gerilim dolu hikayesi Breaking Bad serisinden daha çok sevilebilir. Fakat sizde o vizyon var mı hiç bilmiyoruz.

2. Mülteciler

Mülteciler giderek artıyor ama ekranlarımızdaki hikayelerde henüz onların gölgesine bile rastlamıyoruz.  Senaristleri biraz sokağa alalım.

3. Vucüt Geliştiricileri

Vücut geliştirme salonlarında onlarca gencimiz giderek büyüyor. Yani hacim olarak. Acaba nasıl insanlar?

4. Tekstil işçisi

Avrupanın en büyük Tekstil üreticilerinden biriyiz ama hiç içinde makinacıların harıl harıl gömlek diktiği bir sahneyi göremedik daha televizyonlarda.  Bari zengin oğlanın hayatını kurtaran yancı çocuk eski overlokcu olsun o da yok.

5. Engelliler

Sesine aşık olduğu kızın arkasından büyük bir şair olan kör bir adamın hikayesine bayılabilirdik ama sizde varsa yoksa ajans sahibine aşık olan asistani.

6. Sokak Hayvanları

Bir çoğumuzun başına geliyor, keşke bir karakterinizin penceresine bir kedi musallat olsa ya da kapısında her sabah kahvaltı verdiği bir köpek olsa, sabahları selamlaşsalar.

7. LGBTİ bireyler

Trans birey Sema’nın taşındığı yeni apartmanda komşuları ile olan ilişkilerini, onlarla bağ kurma ya da kuramama halini izlemeye bir çok insan hazır.

8. Göbek atıp çiçek satmak harici derdi olan roman vatandaş

Senelerdir merak ediyoruz ne yerler ne içerler, sıkıntıları nelerdir? Bu kadar gamsız olduklarını hiç sanmıyoruz.

9. Yaşamaya devam eden ihtiyarlar

Çocuklarının hayatına burnunu sokmak ya da köşede ebeveyn olarak boş boş durmak harici bir şeye yaramayan yan ihtiyar karakterler yerine ana karakter ihtiyarların kalbimizi fethedebileceğini İkinci Bahar’da biraz görmüştünüz aslında.

10. Motorlu Kuryeler

Babası Eminönü’nde eski bir hamal olan motor tutkunu kurye Hikmet’in motor yarışlarına uzanan öyküsünü biriniz uydurabilir aslında.

11. Kağıt Toplayıcıları

Kağıt  toplama tesisinde geçecek olan Sitcom'da her akşam topladıkları çöplerle tesise  gelen toplayıcılar hikayelerini de beraberinde getirir. ( İlk yazan Emy ödülünü Türkiye'ye getirebilir.)

12. Kadrolu Çöpçüler

En son çöpçüyü çok uzun zaman önce görmüştük ekranlarda. Hala ara sıra ondan bahsederiz.

13. Belediye Şoförleri

20 yıllık belediye şoförü Nizamettin Bey tam 20 yıldır kimseye arkalara doğru ilerlemeyi öğretememiştir. Bezgin yorulmuş ve bıkmıştır. Gündüzleri belediye şoförlüğü yaparken geceleri bir restoranda sırf değişiklik olsun diye ızgaracı olarak çalışmaya başlar. Olaylar Gelişir.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zenci20

Biraz Gerçekler Olsa...

deniz.silahci

Leyla ile Mecnun (5 ve 6) Behzat Ç. (13-Harun'un babası)

bootstrap

Behzat Ç. izleyin biraz, bunların çoğu var.

elif-demirci7

memleketten insan manzaraları.

yssn

bkz. ŞUBAT

Görüş Bildir