Her Şey Bir Kararla Başlayabilir: Medya ve Sinema Alanında Eğitimli Olmanın Avantajları

Sinema-

Şöyle başlayalım; sinema ve medyaya karşı boş değilsiniz, fakat ne yapacağınızı, nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Konuyla ilgili birkaç video izlediniz ama kafanızda pek bir şey oturmadı. Durun, çözüm aslında basit. Çok güzel bir eğitim alarak, istediğiniz alanda istediğiniz konuma gelebilirsiniz. Peki nasıl mı? Şimdi tam da ondan bahsedeceğiz.

Bir yol gösterenim yok, ben nasıl öğreneceğim? Dediğinizi duyar gibiyim. Öğrenmekte en avantajlı yol, sektörün önde gelen medya ve sinema profesyonellerinden eğitim almaktan geçer.

Sektörde aktif olarak çalışan alanında uzman eğitmenlerle tanışmak, iletişim kurmak ve onlardan ders almak, sizi daha yolun başında fazlasıyla artıyla başlatacaktır. Ben gerideyim, çok hızlı ilermem lazım diyorsanız, uzman kadro sizin için bulunmaz bir hint kumaşı.

Yol gösterenim tamam. Sırada doğru ekipman, stüdyo ve uygulama imkânlarına ihtiyacım var diyorsun. Tamam, doğru yerdesin: Prodüksiyon Bağlantılarıyla Gerçek Set Ortamı Deneyimi

Hep duymuşsunuzdur; ''Abi önemli olan pratik ya'' cümlesini. Bu size klişe gelebilir ama özellikle Medya ve Sinema sektörü için bu gerçekten çok doğru. Tercih edilen eğitimim kurumunun eğitim dışında sunduğu diğer uygulama fırsatlarıyla öğrenimini pratiğe dökmek sizin en büyük avantajınız olacak. Teorik bilgi tamam, fakat kamera, ışık, ses, kurgu gibi teknik bilgi isteyen şeyler de pratik çok önemli. En nihayetinde kameraya dokunmadan, hayalinizdeki çekmek istediğiniz görseli gerçeğe dönüştüremezsiniz. Yani kısacası ''Elinizin alışması'' çok önemli.

Sizi geliştirecek en önemli şeylerden birisi de, sinema ve medyanın öncü ülkelerini ziyaret etmek olacaktır. Mesala New York..

Farklı kültürlerin sinema algısını, tecrübelerini deneyimlemek sizi hayalinize daha da yaklaştıracaktır. İstanbul Medya Akademisi, bu konuda yine size en güzel seçeneği sunuyor: New York Film Academy.

Her şey tamam ama, güzel bir gelecek için networkunuzun sağlamlığı da sizin için çok önemli. Yani, Eğitim kurumunun kültür ve sanat dünyasındaki konumu aslında sizin de konumuzunu belirleyecektir.

Eğitim kurumunun görünürlüğü, kültürel faaliyetlerle desteklemesi ve kültür sanat dünyasındaki söz sahibi oluşu, sizin de geleceğiniz için çok önemli. İstanbul Medya Akademisi'nin referanslarına bakabilirsiniz.

İstanbul Medya Akademisi'nin Yeni Eğitim Dönemi 26 Mart 2018'de eğitime başlamak için kayıt dönemini kaçırmayın!

Kayıt için: 0 212 452 66 66

İstanbul Medya Akademisi’nin Medya ve Sinema Eğitimleri sizler için doğru birer tercih olabilir;

 Sinema Yönetmenliği

 Senaryo Yazarlığı

 Kurgu Teknikleri

 Film Dili ve Grameri

 Kamera Önü Oyunculuk

 Ses Tasarımı ve Film Müziği

 Seslendirme ve Dublaj

 3D Konsept Tasarım Eğitimi

 Görsel Efekt ve Compositing

 Fotoğraf Eğitimi

 Grafik Tasarım

 Fotoğrafçılık

 TV Yönetmenliği ve Yapımcılık

 Gazetecilik

 Televizyon Haberciliği

 Sunuculuk ve Spikerlik

 Reklamcılık

 Yeni Medya

 Medya Planlama ve Satın Alma

 Marka Yönetimi ve Strateji Planlama

 Metin Yazarlığı

 Mesleki İngilizce

Görüş Bildir