Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Herkesin Çok Merak Ettiği 6 Klasik Sihir Numarasının Sırlarını Açıklıyoruz!

-

İyi bir sihirbazın görevi, seyircinin nefesini kesebilmek ve bir sonraki gösterisini sabırsızlıkla beklemelerini sağlamaktır. Sihirbazlar evrenin yasalarına karşı gelebilmeleriyle ünlüdür. Birazdan okuyacaklarınız içinizi bir bakıma rahatlatacak çünkü bunlar sadece birer numara. Kimsenin doğaüstü güçleri falan yok. İşte size Bright Side'dan derlediğimiz ve yıllardır gördüğümüz 6 sihir numarasının sırları:

1. Başlayalım, ortadan ikiye bölme numarası.

Hepimiz dehşet ve korku dolu gözlerle izlemişizdir bu numarayı. Bilmemiz gereken, aslında kutunun içinde iki kadın olduğu.

2. Gelelim ikinci sırra, yırtık para numarası.

David Copperfield yaptığı bu numarada bir kağıt parayı katlayıp kalem ile yırtıyor ancak parayı açtığında bir bakıyoruz ki hiçbir yırtık yok.

Bu numaranın sırrı kalemi kurnazca kullanabilmekte yatıyor.

Kalem aslında çapraz bir şekilde ikiye bölünmüş ve güçlü mıknatıslarla bağlı. Bu da paranın yırtılmadan manyetik alandan geçebilmesini sağlıyor.

3. Havaya yükselme numarası.

Bu numaranın, sokak sihirbazlarınca da çok kullanılan sırrı, akıllıca saklanan destek. Bu yüzden numarayı yaparken hiçbir sihirbazın giydiği elbisenin içinde ne olduğunu göremezsiniz.

4. Sıra dördüncüde, kaybolan bardak numarası.

Önce numarayı biraz anlatalım. Sihirbaz üzerinde bir su bardağı olan masaya yanaşır, masanın üzerine bir bez örter, sonra bezi havaya fırlatır. Bez yere düşer ve bardak ortada yoktur. Görmediğiniz kısım, aslında  bezin altında sandığınız bardağın sadece tellere bardak şekli verilmiş bir illüzyon olduğudur. Bardak çoktan masada gizli bir bölmeye düşmüştür.

5. İnsan zikzağına ne dersiniz?

Bu numaranın gidişatı tümüyle asistan kızımızın ne kadar maharetli olduğuna bağlı.

Yapması gereken tek şey vücudunu ilk pozisyonuna sokabilmek.

Seyirciye hiç kıpırdamadığını düşündürebilmek. 👏

6. Geldik sonuncuya, Michael Jackson'ın yer çekimine karşı koyması.

Smooth Criminal klibini hatırlar mısınız? Michael Jackson ve dansçıları 45 derecelik açıyla vücutlarını dik tutarak eğilirken? Bunun sırrı da gördüğünüz üzere Michael'ın kendi tasarladığı özel ayakkabılar. Bu şekilde yere tutunabilen Jackson, bize imkansız görünen bir şeyi başarabilmiş.

👏👏👏

Bu sırları artık ne kadar bilsek de, illüzyonun insanları yanıltma sanatı olduğunu unutmamalı ve sihirbazları tebrik etmeliyiz bize yıllardır bu numaraları yutturabildikleri için.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hipergrafi

Koskoca onedio'sun hiç utanmıyorsun gariban ilüzyonistlerin ekmeğiyle oynamaya değilmi? :D :D

Gizli Kullanıcı

ip demişmiydik...

Gizli Kullanıcı

Bazıları geçekten cadı onu söyliyim

Gizli Kullanıcı

Veya bu

Gizli Kullanıcı

(01:19) Gömleğinin tablosunda delikten aşağı gidiyor görebilirsiniz. David'in alt vücudu masa altında gizli bir alandadır. Kutunun önünde çıkan (01:32) David değil kukla eller var. Aslında ise, kısa bir an için, David'in gerçek sol eli ve kutunun ön dışarı yapışmasını bir kukla el görebilirsiniz. Kukla eller bileğine veya eldeki hareket olmadı. ayak vücut çift olabilir ya, ama ben uzaktan kumandalı hareketi ile kukla ayaklar daha muhtemeldir. (yüksek sesle müzik motorlar ve aktüatörler sesi kapsar)

Gizli Kullanıcı

ben değil Asha2820 diye biri diyor.

Gizli Kullanıcı

Hayır bence gerçek altaki paylaştığım linke gir

Gizli Kullanıcı

bir bakayım

Gizli Kullanıcı

Bu nasıl oluyor öyleyse

Gizli Kullanıcı

o da montaj. seyircilerin önünde değil başka bir yere bağlanıyor. ya da ''Yapmak zor ama geriye eğilmiş olabilir.'' diyor Leo Jansen

Gizli Kullanıcı

Ama çok inandırıcı

Gizli Kullanıcı

bence de

necip-mert

buyur güzel kardeşim

Gizli Kullanıcı

Woooow :O Sağol kardeş bunuda öğrenmiş oldum senin sayende :)

Görüş Bildir