Hem Hastalar Hem Öğrenciler Mağdur: Depremde Boşaltılan Çapa Diş Hekimliği'ne Yeni Yer Tahsis Edilmedi

 > -
Abone ol

5.8’lik depremin ardından boşaltılan İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne henüz yer tahsisi yapılmadı. Geçici binada yeni hasta kabulü yapılamıyor. Hem hastalar hem öğrenciler mağdur durumda. 

İstanbul'da yaşanan son depremin ardından, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin Çapa'daki binası hasar görmüş ve öğrencilerin eylemi sonucu boşaltılmıştı.

Betonda 'Deniz Kumu' Bulundu: İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ndeki 7 Bina Tahliye Edilecek - onedio.com
Betonda 'Deniz Kumu' Bulundu: İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ndeki 7 Bina Tahliye Edilecek - onedio.com

Mediko Sosyal Merkezi binasında oda açtılar

Yarım kalan hasta tedavileri için Vezneciler'deki kampüste 6 hasta koltuğu yer alıyor.

Fakülte, geçici olarak üniversitenin Beyazıt'taki Merkez Kampüsü'ne taşınırken, öğretim üyelerinin odaları ise Rektörlük binasına alındı. Öğrencilerin klinik eğitim puanlarını tamamlamaları ve yarım kalan hasta tedavilerini yapabilmeleri için geçici olarak Merkez Kampüs'ün Mediko Sosyal Merkezi binasında oda açıldı.

Yeni binaya taşınmak Nisan'ı bulabilir

Öğrenciler, depremde hasar gören binalara girmek istemedikleri için eylem yapmıştı.

Ancak yeni hasta alımı yok ve öğretim üyeleri diş tedavisi yapamıyor. Sözcü'den Hande Zeyrek'in haberine göre,hastalara röntgen dahi çekemediklerini söyleyen öğretim üyeleri, plansız bir tahliye yapıldığını hastaların ve öğrencilerin mağdur edildiğini belirtti. 900'ü aşkın öğrencinin eğitim aldığı fakültede 4'üncü ve 5'inci sınıfların klinik uygulama ile hasta bakarak puan aldıklarını belirten bölüm başkanlarına; fakültenin inşaatı devam eden Biyomühendislik binasına taşınacağını, binanın ise mart ya da nisan ayında bitirileceği bilgisi verildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir