Hem Erkek Hem Kadın Organına Sahip Çift Cinsiyetli Buğra'nın Merak Edilenlerle İlgili Cesur Cevapları

756PAYLAŞIM

Çift cinsiyetli insanların yaşadıklarını hiç bu şekilde dinlemiş miydiniz?

Sorulmayanların sorulduğu, tabuların cesaretli kişiler tarafından yıkıldığı çok başarılı bir YouTube programı "Soramazsın". Su Sonia Herring'in direkt ve net soruları, herkesin kafasından geçen ama cevap bulamayan konuklar sayesinde cevaplanıyor.

Biz de Soramazsın'ın "Hermafrodit" yani çift cinsiyetli Buğra'yı ağırladığı bölümünü ele aldık ve buradaki soru-cevapların bir kısmını sizler için yazdık. Buyurun Buğra'nın cesur cevaplarına...

1. Kadın mısın, erkek mi?

Hem kadınım, hem erkeğim. Hem rahmim var, hem de erkeklik organım var. Adet olabiliyorum Bu bir seçim değil, hastalıktır. Üstüne basa basa söylüyorum çünkü insanlar gerçekten anlamakta zorluk çekiyor.

-Vajinan var mı?

İçerde bir rahmim var, vajinam yok.

2. Çocuk doğurabilir misin?

Doğurabilirim de, doğurtabilirim de. Bunu çok istiyorum. Kendi çocuğumu doğurmak isterim şahsen.

-Peki çocuk yapsan çocuk nerden çıkar?

Sezaryenle olabilir. Sonuçta rahimin bir bebeği tutma şeyi vardır, benimki de olabilir. Zaten böyle bir şey erkek vücudunda gerçekleşemez. Ben şu an bir erkeğim ama kadın olursam gerçek bir kadın olacağım. Yani biyolojik bir kadın olacağım. Birisiyle evlenip tedavi görmeden çocuk yapabilirim ama erkek halimle imkansız.

3. Erkeklik organın ya da rahmini aldırmak istiyor musun?

Aslında bu bir cinsiyet sorusu, yani hangi cinsi tercih ediyorsun sorusu. Erkeklik organımı aldırmak istemiyorum ama rahmimi de aldırmak istemiyorum. Literatürde dört farklı çeşit ve bilinmeyen çift cinsiyetliler var, benimki de bilinmeyenlerden. Evet rahim alınabilir ama sonrasında iki cinsiyetimin de üreme yetisi zarar görebilir.

4. Cinsel ilişkide bulunabiliyor musun?

Şu ana kadar hiç yapmadım. 

-Neden?

Çünkü bazı zamanlar iki cinse de ilgi duyuyorum. Mesela adet zamanlarında daha çok erkeklere kayıyor bu. Adet olmadığım zamanlarda kadınlara ilgi duyuyorum. Bu tamamen benim yapısal durumumla alakalı. Bu konuda olgunlaşana kadar da böyle bir şey düşünmüyorum.

5. Regl oluyor musun?

Regl demeyi sevmiyorum, bir erkek olarak adet demeyi seviyorum. Adet oluyorum hatta ped de kullanıyorum. ben ilk ped kullandığımda "ya bunu mu takıyorsunuz siz?" demiştim, çok rahatsız edici. Sanki yürürken birisi elliyor gibi, gerçekten çok rahatsız edici. Adet kanım erkek cinsel organımdan geldiği için normal kadınlara göre 2-3 kat daha fazla acı çekiyorum, çok zorlanıyorum. Adetteyken çok kadınsı oluyorum.

6. Yeni tanıştığın insanlara çift cinsiyetli olduğunu söylüyor musun?

Söylemiyorum. Gerçekten 4-5 yıllık tanıdığım insanlara söyledim. Benim isteğim dışı duyanlar oluyor sadece. Ya annem ağzından kaçırıyor ya ablam ama ben genelde söylemiyorum.

7. Çift cinsiyetliliğin tedavisi ne?

Ameliyat olarak rahmimi aldırabilirim. Ben mesela şu an hayata çok pozitif bakıyorum. Ama ameliyattan sonra ömrümün sonuna kadar hormon tedavisi görmek zorundayım. Zaten kadınsal hormonlar gidiyor, erkek hormonu tedavisi görmem lazım. Ameliyat olduktan sonra belki çok sert bir erkek olabilirim, belki içime kapanık bir erkek olabilirim çünkü bunlar olağan. Zaten vücudumuzu, hareketlerimizi belirleyen şey hormonlar. Siz o hormonları alıyorsunuz, başka takviye hormonlar ekliyorsunuz ve bir değişim yaşanıyor. Ben şu anki halimi seviyorum.

8. Taraf seçmek zorunda hissediyor musun kendini?

Taraf seçmek zorunda hissediyorum ama böyle yaşamayı da öğrendim. Kadın tarafı seçmek istemiyorum, erkekliğin verdiği bir rahatlık var bunu inkar edemem. Ama kadını tarafını şunun için seviyorum: Ben çift cinsiyetli olduğumu öğrendiğimden beri benim psikolojimde de değişiklikler oldu. Olaylara erkek gibi bakmayı da öğrendim, kadın gibi bakmayı da. Kadın gibi olmak beni daha çok merhametli yaptı, kadın gibi olmak beni daha çok şefkatli yaptı. Bunu inkar edemem. Kadın gibi olmak bana çok şey kattı, aynı zamanda erkek gibi olmak da bana çok şey kattı.

9. Hukuki olarak kadın mısın erkek mi?

Hukuki olarak erkeğim, doğuştan bir erkeğim. Çift cinsiyetlilerde zaten olduğun bir bedendesindir, sonradan bir değişim hissedersin. Trans süreci nasılsa bi çift cinsiyetli süreci de öyle oluyor aslında. Sonradan pembe kimlik alıyorsun mesela...

10. Çift cinsiyetli birinin biseksüel olması bir rahatlık olmaz mıydı?

Bu çok enteresan bir soru. Bu tamamen karakter meselesi. Benim karakterim böyle bir şeyi asla kabul etmez. Bu tamamen cinsel yaşama giriyor. Ben normal bir yaşam istiyorum. Evlenmek istiyorum. Bana bu sapkınlık gibi geliyor. Biseksüel insanlar var evet ama bu çift cinsiyetlilerde böyle işlemiyor. Sonuçta sen kadın gibiysen kadın gibi oluyorsun; kadın gibi hissetmiyorsun, oluyorsun!

Bölümün tamamını izlemek isteyenler buraya bakabilir.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
liar

Kolaylıklar dilemek lazım. Çok zor iş.

sr.knt.dk.ercan-ersoy

10. resimdeki aleyna tilki degilse adam degilim

metin-halac

Üzgünüm ama adam değilsin

sr.knt.dk.ercan-ersoy

vur,vurdur hayat budur!!

lol-hiphop

canım yaa, böyle yaratılmış. çok zordur eminim. insanalar meraklıdır, eleştirmeye çekiştirmeye bayılırlar, kendisine hayatta kolaylıklar diliyorum

ebru-tasci

aman hem memeleri var hem ayakta işeyebiliyo işte ne güzel :))))

Görüş Bildir