Görüş Bildir
Haberler
Hekime Yönelik Şiddet Bu Kez, Bir Başka Hekimden Geldi: Dr. Kaan Erol, 30 Defa Bıçaklanarak Öldürüldü

Hekime Yönelik Şiddet Bu Kez, Bir Başka Hekimden Geldi: Dr. Kaan Erol, 30 Defa Bıçaklanarak Öldürüldü

FreiGeist
11.10.2019 - 15:29

Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Dr. Kaan Erol, meslektaşı tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybetti.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi'nde görevli asistan doktor Yavuz Sümter (29) ile asistan doktor Kaan Erol (26) arasında saat 05.50 sıralarında 'az çalışma' tartışması çıktı. 

Yavuz Sümter,  Kaan Erol'u defalarca bıçakladı. Ağır yaralanan Erol, buradaki ilk müdahalenin ardından Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

30'un üzerinde bıçak yarası olduğu belirtilen Kaan Erol hayatını kaybetti.

30'un üzerinde bıçak yarası olduğu belirtilen Kaan Erol hayatını kaybetti.

Zanlı Yavuz Sümter, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

Zanlı Yavuz Sümter, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, meslektaşının saldırısına uğrayan hekimin hayatını kaybetmesine ilişkin inceleme başlattı.

Yapılan açıklamada, bu sabah nöbetçi olan ortopedi ve travmatoloji asistanının, bir meslektaşı tarafından saldırıya uğradığı hatırlatıldı. 

Saldırıya uğrayan hekime derhal müdahale yapıldığı ancak tüm çabalara rağmen kurtarılamadığı aktarılan açıklamada, 'Olayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğümüz inceleme başlatmıştır. Fail, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmış olup, savcılık soruşturması devam etmektedir. Hayatını kaybeden hekimimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.' ifadelerine yer verildi.

Tutuklandı

Tutuklandı

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen şüpheli Sümter'in, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadesi alındı.

Sümter'in pişman olduğunu belirttiği ifadesinde, üç aydır birlikte çalıştığı asistan doktorların kendisine mesleki baskı uyguladığını ve yaşanan tartışma sonucu olayın meydana geldiğini söylediği öne sürüldü.

İfade işlemleri tamamlanan şüpheli Sümter, tutuklanması talebiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.Nöbetçi hakimlik, sorguladığı şüpheli Sümter'in, 'canavarca hisle' ve 'kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme' suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pelin Şentürk

Ailesinin tek çocuğu, biriciği, canım çocukluk arkadaşım. Hala inanası gelmiyor insanın. Aileyi düşünemiyorum bile. cenazeyi almak için İstanbula geldiler, k... Devamını Gör

Jey

Insanlar kafayı yedi tam anlamıyla. Bunun nedeni bir an evvel sorgulanmalı. Kadına, çocuğa, hayvana, hekime, işçiye, öğretmene, vs diye kategorize edilemeyec... Devamını Gör

King in the East

doktor başka doktoru öldürüyor.. eğitim eğitim diyoruz eğitimlisi de yapıyor.. biz bitmişiz amk adalet ve düzgün cezai sistem olmazsa millet böyle at koşturur

tipikbiri

Eğitim elbette. Ama insanlık eğitimi, iş ahlakı eğitimi, sevgi saygı eğitimi. Kimya, fizik değil sadece eksik olan eğitim bilimlerimiz. Külliyen eğitim eksik... Devamını Gör