Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayvanat Bahçesinde Bariyeri Aşıp Selfie Çekmeye Çalışan Kadına Jaguar Saldırdı

 > -

ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan bir hayvanat bahçesinde, bir jaguar, bariyerleri aşarak selfie çekmeye çalışan bir kadına saldırdı. Yapılan açıklamada, kadının aldığı yaraların hayati bir tehlike arz etmediği belirtildi.

Bariyeri aşarak fotoğraf çekmek istedi.

Geçtiğimiz cumartesi günü meydana gelen olayda, hayvanat bahçesini ziyaret eden bir kadın, jaguarın olduğu yere geldi. Jaguarla selfie çekmek isteyen kadın, bariyerleri aşarak jaguara yaklaşmaya başladı. Bunun üzerine, jaguarın da çitleri aşarak kadına pençe attığı ve kadının kolunda derin yaralar olduğu kaydedildi.

"İnsan hatasından kaynaklandı. Jaguar uyutulmayacak"

BBC Türkçe'nin aktardığına göre, Vahşi Yaşam Dünyası Hayvanat Bahçesi'nin Müdürü Mickey Ollson bariyerleri aşan insanlara ne söylemesi gerektiğini bilemediğini vurguladı. Ollson, "Oraya bariyer konulmasının bir nedeni var" ifadelerini kullanırken, jaguarın daha önce de bir kişiye saldırdığını ve yaşanan durumun insan hatasından kaynaklandığını söyledi. Ollson, jaguarın uyutulmayacağını belirtti.

Olayın kaydını alan ve görgü tanıdığı olan Adam Wilkerson, birinin 'imdat' diye bağırdığını duyunca koştuğunu söyledi.

"Dikkat! Rahatsız edici görüntüler içermektedir"

Adam Wilkerson yaşanan olayı şöyle anlattı: "Jaguar, kafesin dışında pençelerini kadının elinin etrafında birleştirmiş ve etine batırmıştı. Annem jaguarın dikkatını dağıtmak için elindeki su şişesini attı. Daha sonra jaguar pençesi kadının süveterine takıldığından kadını birazcık serbest bıraktı. O anda kadını çektim ve pençeden kurtuldu. Jaguar sonra su şişesinin peşine gitti." 

Yaşanan olay sosyal medyada da konuşuldu.

"Hayvanat bahçesinin jaguarı desteklemesine memnun oldum!"

"Aptal insanlar ve zavallı kedi yavrusu"

"Umarım jaguar iyidir."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir