Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatta Daha Başarılı, Üretken ve Yaratıcı Olmanızı Sağlayacak 15 Kilit Tavsiye

441PAYLAŞIM

Herkesin bir şekilde çalışmak zorunda olduğu dünyada, iş dünyasının önde gelen uzmanlarının tavsiyeleri doğrultusunda oluşturulmuş birbirinden önemli tavsiyeler sizlerle.

1. Yapılacaklar listeniz olsun.

Ne yapılacak, ne yapıldı, sırada ne var? Basit bir liste her zaman hayat kurtarır.

2. "Hayır" demeyi öğrenin.

Bu kadar şiddetli demenize gerek yok tabii.

İnsanlara, isteklere, tekliflere, önemsiz ihtimallere, belirsiz yollara hayır demesini bilin. Böylece yalnızca işinize odaklanmış olursunuz ve vaktiniz boşa harcanmaz.

3. Şüpheye mahal vermeyin.

Bir işin geleceğinden şüphe duyuyorsanız bile yarım bırakmayın, devam edin. Zaman nasıl olsa geçecek ama üretkenliğiniz baki kalacaktır.

4. 2 saatte bir ara verin.

En yoğun zamanlarınızda bile hiç ara vermeden çalışmak doğru değildir. 2 saatte bir verilecek bir ara sizi çok daha üretken kılacaktır.

5. Günlük rutin belirleyin.

Bir günde yapacağınız çalışmanın miktarı belli olsun. Düzenli çalışmak yığılmaları önceleyecek ve hayatınızı daha üst seviyeye çıkaracaktır.

6. Uykunuzun kıymeti olsun

Ne olursa olsun düzenli uyumaya çalışın. Uykusuzluk, çalışırken karşılaşacağınız en büyük engeldir.

7. Yürüyün.

Sürekli oturmanın panzehiri çıkıp hava almak değil, yürümektir. Yürüyün. Ofiste, okulda, evde, sokakta fark etmez. 

Ufak yürüyüşlere çıkın.

8. Her işi kendi başınıza yapmaya çalışmayın.

İyi olduğunuz konulara yoğunlaşın, kalan konularda ise başkalarından yardım alın.

9. Sosyal medya hesaplarınızı ve e-mail'lerinizi yarım saatte bir kontrol edin.

Bunu sürekli yapmak bir noktadan sonra en büyük kaytarma aracı oluyor. Konsantrasyonunuzun bozulması da işin bir başka boyutu. O yüzden en iyisi 'yarım saatte bir' kuralı.

10. Odaklanın.

Tek seferde birden fazla işi yapmaya çalışmayın. Gerekirse sırayla yapın.

11. Önce kolay olanı halledin.

"Ya şu önemli iş elimden bir çıksın da gerisini hallederim" demeyin. Önce kolay olanları aradan çıkarıp, zor olana en son odaklanmak daha iyidir. Önce zor olan işi yapmak bütün enerjinizi tüketecek, sonraki işler basit olsa bile çalışmak istememenizi sağlayacaktır.

12. Sağlıklı şeyler yiyin.

Bu madde çok klişe gibi gelse de o kadar önemli ki! Herkes çalışırken bir şeyler atıştırmak ister. Sizin atıştırmalıklarınız da sağlıklı şeyler olsun.

13. Hazır olmadan başlayın.

Çalışmaya başlamak için hazır olmayı beklerseniz, asla çalışmaya başlayamazsınız. O yüzden ne durumda olursanız olun çalışmaya koyulun. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

14. Su içmeyi unutmayın.

Çalışırken susuzluğunuzun farkında olmayabilirsiniz ama su daima kaybedilir. Bu durum da (dehidrasyon) yorgun düşmenize sebep olacaktır.

Su için.

15. Teknolojiyi lehinize kullanın.

Teknoloji doğru ellerde hayatınızı hiç olmadığı kadar kolaylaştırma gücüne sahiptir. Siz de teknolojiyi safi zevk ve vakit geçirme amaçlı değil, işinize yarayacak biçimde kullanın. Hayatınızı kendi ellerinizle kolaylaştırın!

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-dikec

bırakın bu zırvaları alın size reçete yapabilirseniz böyle yapın ben yapamıyorum o ayrı 1 dini kullanarak iş kap çevre yap 2 vicdansız ol 3 çal çırp ne kadar imkanın varsa 4 yalanlar söyle ne şekilde olursa olsun kazanmaya odaklan 5 yoluna çıkanları ez ezemiyecek kadar büyükse tuzaklar kur 6 tüm bunları yapabilmen için kendini tanı bir kerhane çocugu oldugunu düşün rahatla. 7 ve sonuncusu midesiz yüzsüz pişkin namussuz ve aşagılık ol yukarıdakilerin hepsi senindir. şimdi ye iç gez sik.. hayat böyle olabilen orospu cocugu kerhane piçlerine güzel... kan meselesi insanın kanında olacak... trilyon verseler ben dahi çogu insanın yapmayacagı şeyler bunlar ama adalet bu işte...

ebubekir-inal

Yaratıcı, başarılı ve üretken kelimelerini, gündemin zengin maymunlarıyla bağdaştırdığını ilk 3 cümleden anlamak pek zor değil. Gerçi cümle diyorum da nokta yok bir şey yok. Neyse kısacası, bu kelimeler öyle hafife alınacak, torpil, pis işle elde edilecek şeyler değil onu bil yeter.

bibenolamaz

Hayatta daha başarılı,üretken ve yaratıcı olmamız için onedio 2 kilit tavsiyeyi bize bıraktı :D

Gizli Kullanıcı

aynen :)

deniz-bestepe

Çok teşekkürler onedio patronum aradı az önce terfi almışım

Görüş Bildir