Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Hayatın Tüm Renkleri' Mottosuyla Yayın Yapan TRT 2, 'Gökkuşağı' Paylaşımını Sildi

Anasayfa > Gündem

“Kültürden sanata, edebiyattan tarihe, sinemadan müziğe ve felsefeye kadar hayatın tüm renkleri” mottosuyla kültür yayıncılığı yapan TRT 2, gökkuşağı paylaşımını sildi.

LGBTİ+ Onur Haftasına denk gelen paylaşımda Meksika kültürüne ait kukla oyunu olan Pinata tanıtılıyordu. Paylaşıma “Meksika kültürüne ait bu kukla oyunu, çoğunlukla bayram ve özel günlerde oynanır” açıklaması düşülmüştü.

TRT 2’nin Instagram’da paylaştığı fotoğrafta yer alan kuklanın 'rengarenk' olması nedeniyle sosyal medyada 'LGBTİ algısı yaratıldığı' şeklinde paylaşımlar yapıldı. Bunun üzerine TRT mesajı silindi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
41
17
12
9
6
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Dinçer Kök

kul hakkından, hırsızlıktan, çocuk istismarından, nepotizm'den korkmayanlar !!! lgbt+ den mi korkuyorsunuz, müzikten eğlenceden alkolden mi korkuyorsunuz.. e... Devamını Gör

Rendan34

Binlerce hatta milyonlarca yılın gökkuşağı, şimdi bir hükümetin algısı yüzünden LGBT çığırtkanlığı olarak görülüyor. Yağmur sonrası güneş çıkarsa gökyüzüne f... Devamını Gör

Art Ankara

Eskiden gökkuşağının altından geçersen kız olursun derlerdi bunlar bu lafı bayağı ciddiye almış :D

Cem dayan

Yobazlık öyle zehirli bir hastalıktır ki ellerinden gelse gökyüzünü katran la siyaha boyalar.