Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayat Onlara Güzel: Yönettikleri Filmin Esas Kızını Havada Kapan 26 Yönetmen

133PAYLAŞIM

Film setlerinde yaşanan aşkların genelde iki oyuncu arasında yaşananları gündeme düşer, yönetmenlerin magazinsel etkisi yüksek olmadığı için bu gibi ilişkilerden herkesin haberi olmayabiliyor. Oysa o setlerde ne aşklar yaşanıyor...

1. Luc Besson & Milla Jovovich

1997 yapımı Beşinci Element(The Fifth Element) filminden bu ikiliyi hatırlarsınız. Besson ve Jovovich, filmin yapımının hemen ardından evlendiler. Evlendiklerinde Luc 38'inde, Milla 22'sindeydi. 2 yıl sonra da boşandılar.

2. Paul W.S. Anderson & Milla Jovovich

Milla'nın bir diğer yönetmen aşkı. 2002 yılında Ölümcül Deney(Resident Evil) setinde tanıştılar, 2009'da evlendiler ve birliktelikleri devam ediyor.

Yıllardır hem aşk hem iş bir arada anlayacağınız.

3. Tim Burton & Helena Bonham Carter

Meşhur çiftimizin tanışması Maymunlar Gezegeni(Planet of the Apes , 2001) filmine dayanıyor. Bu filmin ardından da, bildiğiniz gibi pek çok filmde bir arada oldular ancak şu sıralar ne yazık ki ayrılar.

4. Sam Mendes & Kate Winslet

Kate Winslet ve Leoanrdo DiCaprio'nun Titanic sonrasında yeniden birlikte rol aldıkları Hayallerin Peşinde(Revolutionary Road, 2008) filmini yönetmişti Sam Mendes. Kate ve Sam çifti 2003-2010 arasında evli kaldılar.

Sam Mendes'i Amerikan Güzeli(American Beauty, 1999), Azap Yolu(Road to Perdition, 2002) filmleriyle de tanıyoruz.

Kate'i biz hâlâ Leo ile yakıştırıyoruz tabii.

5. Joel Coen & Frances McDormand

Frances ve Coen, işbirliği yaptıkları ilk film olan Kansız(Blood Simple, 1984) adlı film zamanında evlendiler. Tabii daha çok Fargo (1996) filmindeki ortaklıklarıyla tanıyoruz onları.

6. Woody Allen & Mia Farrow

Allen ve Farrow 1980-1992 yılları arasında bir birliktelik yaşadılar. Broadway Danny Rose (1984), Kahire'nin Mor Gülü(The Purple Rose of Kahire, 1985) ve Hannah ve Kız Kardeşleri(Hannah and Her Sisters, 1986) filmlerinde çalıştılar.

Mia Farrow'u Rosemary'nin Bebeği(Rosemary's Baby, 1968) filminden de hatırlarsınız.

Woody Allen & Diane Keaton

İlk kez Tekrar Çal, Sam(Play It Again, Sam, 1972) filminde bir araya geldiler ve 10'a yakın filmde birlikte bulundular. Efsane oyuncu-yönetmen ilişkilerinden.

7. Rupert Sanders & Kristen Stewart

Pamuk Prenses ve Avcı(Snow White and the Huntsman, 2012) filminin çekimleri sırasında ilişkileri başladı. Bu süreçte Kristen Hanım, sevgilisi Robert Pattinson'ı yönetmenle aldattı. Bu ilişki de kısa süreli bir kaçamak olarak kaldı.

Filmlerin de karakterin de çok kötü Rupert.

8. Steven Spielberg & Kate Capshaw

Güzeller güzeli Kate Capshaw, Indiana Jones: Kamçılı Adam(Indiana Jones and the Temple of Doom, 1984) filmi için çok sayıdaki oyuncu arasından seçildi ve film setindeki yakınlaşmanın ardından Spielberg ile ilişkisi başladı.

Spielberg ve Capshaw 1991'den bu yana evliler. 💍

Tanıştıkları filmin setinden bir fotoğraf:

Kate Capshaw, Steven Spielberg, George Lucas, Harrison Ford

9. Memduh Ün & Fatma Girik

Bu güzel ikili, 1960 yılında Ölüm Peşimizde filminin setinde tanıştılar ve ölüm onları ayırana dek bir arada kaldılar.

Usta yönetmeni 2015'te kaybetmiştik.

10. Sam Esmail & Emmy Rossum

Mr. Robot dizisinin yapımcısı Sam Esmail ve Shameless'ın Fiona'sı da şu sıralar ilişkisi devam eden çiftlerden. 2014 yapımı Comet adlı fimde bir arada çalıştılar.

11. Taylor Hackford & Helen Mirren

Şeytanın Avukatı(The Devil's Advocate, 1997) filminin yönetmeni Taylor Hackford, 1985'te yönettiği Beyaz Geceler(White Nights) filminin setinde Helen Mirren ile tanıştı. 12 yıllık beraberliklerinin ardından 1997'de evlendiler ve birliktelikleri o günden bugüne devam ediyor. 👏

12. Orson Welles & Rita Hayworth

Esaretin Bedeli'ndeki meşhur posteriyle de hatırladığımız Rita Hayworth, efsane yönetmen Orson Welles ile evliydi. The Lady from Shanghai (1947) filminde birlikte çalışmışlardı. 1943-1948 arasında evli kaldılar.

13. Len Wiseman & Kate Beckinsale

2003 yılında Karanlıklar Ülkesi(Underworld) filmi sayesinde bir araya geldiler. 2004 yılından bu yana evlilikleri devam ediyor.

Seri bu kadar uzun sürünce işte de aşkta da birlikteler.

14. Kenneth Branagh & Emma Thompson

Oyuncu kimliği kadar yönetmen kimliğiyle de ön planda olan, yakın dönemde Thor, Cinderella filmlerini yöneten Kenneth Branagh, Emma Thopmson ile pek çok filmde bir aradaydı. 1989-1995 yılları arasında evli kaldılar.

Yakışıyorlardı be!

15. Robert Rodriguez & Rose McGowan

Günah Şehri(Sin City, 2005) filmini yöneten Robert Rodriguez'in Rose McGowan ile olan ilişkisi, bir diğer çılgın filmi Dehşet Gezegeni(Planet Terror, 2007__) filminin setinde başladı. 2009'da ilişkileri sona erdi.

16. Tim Robbins & Susan Sarandon

Esaretin Bedeli'nin Andy'si Tim Robbins'in yönetmen kimliği de meşhur. Susan Sarandon, Tim Robbins'in yönettiği Bob Roberts (1992), Dead Man Walking (1995), Cradle Will Rock (1999) filmlerinde bulundu. İlişkileri 1988-2009 yılları arasında sürdü.

17. Türker İnanoğlu & Filiz Akın + Gülşen Bubikoğlu

Esas kızı kapma konusunda hiçbir yönetmen onunla yarışamaz. Filiz Akın ile 1964-1974 yılları arasında evli kaldıktan sonra Gülşen Bubikoğlu ile evlendi.

Hayat Türker İnanoğlu'na güzel.

18. Martin Scorsese & Isabella Rossellini

Martin Scorsese ile Isabella Rossellini 1979-1982 yılları arasında evli kaldılar. Rossellini'yi Mavi Kadife(Blue Velvet, 1986) filmiyle de tanıyoruz.

19. David Lynch & Isabella Rossellini

Isabella Rossellini'nin Mavi Kadife(Blue Velvet, 1986) filmiyle tanındığını bir üstte belirtmiştim; bu filmi David Lynch yönetmişti. Filmde birlikte çalıştıkları sırada başlayan aşkları 1990 yılında sonlandı.

Belirtmeden olmaz; Rossellini, efsane oyuncu Ingrid Bergman'ın kızıdır ayrıca.

20. Darren Aronofsky & Rachel Weisz

Bir Rüya İçin Ağıt(Requiem for a Dream, 2000), Kaynak(The Fountain, 2006), Siyah Kuğu (Black Swan, 2010) filmleriyle tanıdığımız Darren Aronofsky, Rachel Weisz ile The Fountain filminde çalışmıştı. Tanışmaları filmden öncesine dayanıyor. Zaten The Fountain'da Cate Blanchett'ın oynamasını istemiş ama bütçe sıkıntısı nedeniyle Rachel Weisz'i oynatmış.

Rachel şu sıralar 007 Daniel Craig ile evli.

21. Atıf Yılmaz & Deniz Türkali

İbo ile Güllüşah (1977) filminde teyze rolünde oynayan Deniz Türkali ve filmi yöneten Atıf Yılmaz'ın uzun süren birliktelikleri oldu.

Atıf Hoca'yı 2006'da kaybetmiştik.

Bu arada; masada Türkan Şoray'ı da görüyoruz. ❤️

22. Michel Hazanavicius & Bérénice Bejo

Bu ikiliyi 2011 Oscar ödüllerinin en başarılı filmi The Artist ile tanıyoruz. Ancak ilişkileri 2006 yapımı OSS 117: Le Caire, nid d'espions adlı filmle başladı. Evlilikleri devam ediyor.

23. Charlie Chaplin & Paulette Goddard

Chaplin ve Goddard ikilisi Modern Zamanlar(Modern Times, 1936) ve Büyük Diktatör(The Great Dictator, 1940) filmlerinde birlikte rol aldılar. Siyah-beyaz aşkları 1936-1942 yılları arasında sürdü.

24. Ingmar Bergman & Liv Ullmann

Norveçli aktris Liv Ullmann ve İsveçli usta yönetmen Ingmar Bergman, 1964 yılında Stockholm’de tanıştı. Persona(1966) filminde birlikte çalıştılar. Büyük aşkları 5 yıl sürdü ve bir kız çocukları oldu. Ingmar Bergman’ın 2007’deki vefatına kadar dostluklarını ve iş arkadaşlıklarını sürdürerek toplamda 12 yapımda birlikte çalıştılar.

Efsaneler...

25. James Cameron & Linda Hamilton

Terminatör: Mahşer Günü(Terminator 2: Judgment Day, 1991) filminde Sarah Connor'ı oynayan Linda Hamilton ile filmin yönetmeni James Cameron'ın ilişkisi sette başladı. 1997'de evlendiler ancak iki yıl sonra boşandılar.

26. Yavuz Turgul & Meltem Cumbul

Yavuz Turgul ve Meltem Cumbul 2004 yılında Gönül Yarası filminde çalıştılar. Birliktelikleri 2008 yılında yayınlanan Aşk Yakar dizisi setinde başladı ve bitti.

Aralarında 24 yaş bulunuyordu.

Meltem Cumbul daha sonra Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte oldu. 😁

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aslylmz

vay çakallar

tc-aykut-yucel

Yuhhh Tim Burton & Helena Bonham Carter ben de hala Johnny Depple shipleyim

karayel2009

yavuz turgul ıtır esenle de evlendi.

remzi-caliskan

jön mü yönetmen mi sanki kadınlar için zeka mı yakışıklılık mı gibi bi soru tabi ben bilememde sizcede öylemi?

erlik

#26 meltem cumbul model yükseltmiş

Görüş Bildir