Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayat Çok Kolaymışcasına Sokakta Yaşayan İnsanlardan Kaldırım Taşını Bile Esirgeyen Acımasız Uygulamalar

601PAYLAŞIM

Hayat zaten yolunda gitmezken sokakta bile başınızı sokacak bir korunak bulamadığınızı düşünsenize... Ne korkunç!

Bir Twitter kullanıcısı dünyanın çeşitli şehirlerindeki "evsiz insan karşıtı" uygulamaları gözler önüne seren acımasız uygulamalar hakkında bir seri paylaşım yaparak konuya dikkat çekti. Günlü hayatımızda hiç de farkında olmadığımız şeylerin, sokakta yaşayan insanlar için ne kadar büyük zorluklar yaratabileceğini böylece biraz anlama şansı yakaladık... İşte o uygulamalar:

1. "'Evsiz karşıtı' düşman mimari. Toronto'daki bu cihazlar (solda) evsiz insanların demir ızgaralarda uyuyup soğuktan ölmesini (sağda) engelliyor."

2. "Los Angeles'da şehir bu şeylere 'dirseklik' diyor. Los Angeles'ta hipotermiden ölen evsiz insan sayısı New York ve San Francisco'dan daha fazla."

3. "Tokyo. Boru şeklindeki bu bank (solda) yazın kaynarcasına ısınıp yazın dondurucu şekilde soğuyor. Sağdaki gibi kısa banklar da oldukça yaygın."

4. "Londra'da sokakta yaşayan insan karşıtı demir çubuklar."

5. "San Francisco'da sokakta yaşayan insan karşıtı demir çubuklar."

6. "Seattle. Polis 99. Otoyol köprüsünün altındaki evsiz insan kampını temizledi ve sonra bisiklet parkları yerleştirdi."

7. "Florida. Florida Devlet Üniversitesi kampüs duraklarındaki bu yamuk bankların 'yerden kar etmek için' olduğunu söylüyor."

8. "Boston. Evsiz insan karşıtı bu demir çubuklar Arlington'daki bir köprünün altına yapılmıştı. Halk protesto edince kaldırıldılar."

9. "Montreal. Evsiz insan karşıtı banklar."

10. "O kadar fazla #DüşmancaMimari bulunuyor ki kendi hashtag'i bile var." Bu şehirde ise sokakta yaşayan insanların engellenmesi için 25'den fazla iri taş parçası yol kenarlarına yerleştirilmiş.

11. "Paris. Soldaki metal borular evsiz insanların sığınak bulmasını engellemek için. İnsanlar sağda olduğu gibi mecburiyetten hacker oluyorlar."

12. "Rusya. Volgodonsk'taki bu bank geceleri katlanıp kilitleniyor."

13. "Calgary. @Isaacazuelos kendi mahallesindeki acayip, parlak renklere boyanmış evsiz insan karşıtı mimariyi şu açıklamayla kayıt altına aldı: 'Kucaklayıcı olmanıza rağmen fakirlerden nefret edince.'"

14. "İleri görüşlü, özgürlükçü mahallelerin evsiz insan karşıtı mimarilerini gizleme çabası bilişsel uyumsuzlukla kafanızı patlatabilir."

"Evsizlik öldürür."

"Tüm ırklar, tüm dinler, tüm ülke kökenleri, tüm cinsel yönetimler, tüm cinsiyetler kabulümüzdür. Sizinleyiz, burada güvendesiniz." - "Tuvaleti sadece müşteriler kullanabilir."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

İnsanlar şeytanlaşmış.Hayır yardım etmiyosun bari engel olma aq..Eger köprü altındaki vs demirler falan tinerciler için degilde evsizler için yapılmışsa çok kötü..

eyw

#9 olaydan bağımsız söylüyorum toplu taşıma araçları için harika.

moondark

görünce ilk düşündüğüm şey oldu

logicaldoor

Eğer bunları yapan belediye, evsizler için barınma ve yemek sunuyorsa bence söylenebilecek bir şey yok. Sonuçta kamu düzeni diye bir şey var. Ama hem onlara hiçbir imkan sunmayıp hem de bunu yapıyorsa bildiğin şerefsizlik...

arsenic

Evsizlerin birçoğu mental veya bağımlılık problemleri olan insanlar. Elbette işini ya da sağlığını kaybededip kredilerini ödeyemeyip sokağa düşen de çok. Yurtdışında genelde evsizlere shelterlar yani barinaklar var ama her zaman yer bulamıyorlar ya da şartları çok iyi olmuyor ki çoğu sokaklarda. Amerika ve Kanada’da yol kenarları hep evsiz insanlarla dolu :(. Gelişmişlik diyoruz ama gerçekten bence utanç verici.

Gizli Kullanıcı

Havaalanlarini unuttunuz.. Ozellikle backbag yolculuk yapan genclerin kabusudur. Ulan ucagim sabahin korunde gece havaalaninda yatacam ama banklarin arasinda dirseklikler a.q !

safemod

Japonya da yaşlıları tedavi etmeyip ölmelerini sağlayıp kâr elde etmek için bir milletvekili teklif vermişti.

arsenic

Japonlar çok çalışkan ve Zeki bir millet olabilir ama gerçekten içlerine girince ne kadar acımasız ve zor insanlar olduklarını anlıyorsunuz. Kadınlara zerre değer vermeyen, yabancılara iyi gözle bakmayan aşırı kuralcı ve arıza insanlar bence. Tecavüz ve intihar olayları da çok fazla, o yüzden hiç şaşırmadım. Eskiden uzaktan sempati duyduğum biçok millet gibi yakından tanıyınca bizim aslında ne kadar güzel bir millet olduğumuzu daha iyi anladım. Tabii cumhuriyetçi, laik, eğitimli, eğitimsiz aydın bir kafaya sahip insanlarımızdan bahsediyorum.

Görüş Bildir