Havadaki Toza Bile Alerjisi Olduğu İçin Hayatta Kalmak Adına Maske ve Eldivenle Yaşayan Kadın

2PAYLAŞIM

Hayatını oldukça fazla tehdit eden bir sürü alerjisi olan genç kadın, yalnızca hayatta kalabilmek için her gün maske ve eldiven kullanmak zorunda. Dışarıda metale veya paraya dokunmak bile anaflaktik şoka girmesine neden olacağı için kendini eve kapatmayı tercih eder hale gelmiş. Genç kadının zorlu hikayesini Metro'dan sizler için derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/12/19/woman-man...

23 yaşındaki Bethany Herauville'in havadaki toza bile alerjisi var. Dolayısıyla yaşamak onun için gerçekten zor.

Bethany'nin yaşadığı bu alerji sorunu genç kadının iş bulmada zorluk yaşamasına neden oluyor. Kullanmak zorunda kaldığı koruyucu maske, onu "yaklaşılamaz" gösterdiği için işten bile kovulmuş zamanında. Sokakta gezerken kendisini hiç tanımayan insanların tacizine uğramış. Hatta bazılarını polise bildirmek zorunda kalmış.

"Tamamen kabusa dönüşeceğini bildiğim için son 4 yıldır yurt dışına çıkıp gezmiyorum. Her gün bir mücadeleye dönüşebilir. Çünkü birçok gıdaya alerjim var. Bu nedenle yediklerime dikkat etmek zorundayım. Giyinmek bile oldukça zor hale gelebilir. Çünkü metal hiçbir şeyin vücuduma değmemesi gerekiyor."

Bethany, herhangi bir uyarı bile olmadan bir anda alerjik reaksiyon gösterebiliyor. Uyarı olmadığı için gelen tehdidi önlemeye zamanı ve gücü de olmuyor.

"Boğazım tıkanıyor, nefes alamıyorum. Hemen ilk yardım çantamdan EpiPen çıkarıp kullanmam ve beni hastaneye götürmesi için ambulansı aramam gerekiyor." 

Bu nedenle Mayıs ayından bu yana sürekli maske kullanan Bethany, toplum içerisinde kullandığı zaman çok çirkin yorumlara maruz kaldığını belirtti.

"Yolda yürürken sanırım insanlar benim bulaşıcı bir hastalık taşıdığımı düşündükleri için tuhaf bakışlar atıyorlar. Darth Vader yorumları alıyorum. Bunlardan bazılarını polise bildirmek zorunda kaldım. Önceden dükkanların önünden geçerken sanki komikmiş gibi 'Bizi soyma' diye yorumlar yapıyorlardı. Kullandığım maskeden ötürü yaklaşılamaz olduğumu söyleyerek işten kovdular. Hiç hoş değildi ama bulaşıcı bir hastalık taşıyıp taşımadığımı sordular."

Bethany hala teşhis konulamadığı için sürekli hastaneye gidiyor. Bu sırada da bir destek grubu sayesinde moralini yükseltmeye çalışıyor.

"Alerjiler çoğu zaman beni gerçekten dibe çekiyor. Ve biliyorum ki parmağımı bir çikolata kabına sokup ağzıma götürmek bile hayatıma son vermeme neden olabilir. Ama bunu yapmıyorum çünkü etrafımda gerçekten güçlü bir destek var. Benim gibi olan insanların yalnız olmadıklarını ve bunu aşabileceğimizi bilmelerini istiyorum."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir