Görüş Bildir
Haberler
'Hatırlamıyorum' Dedi: Hayko Cepkin, 5 Bin 200 Defa Arayan Hayranına Açtığı Davayı Kazandı

etiket 'Hatırlamıyorum' Dedi: Hayko Cepkin, 5 Bin 200 Defa Arayan Hayranına Açtığı Davayı Kazandı

Yasin Arslan
04.07.2019 - 18:35 Son Güncelleme: 05.07.2019 - 12:45

Sanatçı Hayko Cepkin, cep telefonundan kendisini 5 bin 200 kez arayan hayranına karşı açtığı davayı kazandı. 'Aramaları hatırlamıyorum' diyen ısrarcı hayran üst sınırdan hapis cezası aldı. Sanığın cezasında indirime gitmeyen hakim sanığın daha önce kasıtlı bir suçu olmadığını belirterek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Milliyet gazetesinden Elif Altın'ın haberine göre, Türkiye’nin önde gelen rock sanatçılarından Hayko Cepkin, 2015 yılında 3 ay boyunca 2 ayrı numaradan sürekli aranarak rahatsız edildiğini belirterek savcılığa avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Savcılığın talebi üzerine Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan alınan raporda 34 yaşındaki Helen Y.’nin Cepkin’i tam 5 bin 200 kez aradığı tespit edildi.

Cepkin uzlaşmayı kabul etmedi

Cepkin uzlaşmayı kabul etmedi

Bunun üzerine Helen Y. hakkında dava açıldı. Suçun uzlaşma kapsamında olması nedeniyle dosya Uzlaşma Bürosu'na gönderildi. Ancak Cepkin, 'ısrarcı' hayranıyla uzlaşmayı reddetti.

Dava dört yıl sürdü

Dava dört yıl sürdü
İçeriğin Devamı Aşağıda

Dört yıl süren davanın son duruşması İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Cepkin'in avukatı Deniz Abay, “Davranış olağanüstü, sıra dışı. 5 bin 200 arama var” diyerek sanığın cezalandırılmasını istedi.

Davayla ilgili kararını açıklayan hakim arama zaman ve kayıtlarının TİB kayıt dökümleriyle doğrulandığını, sanığın aramaları red ve inkar etmediğini, yerli yersiz ve zamansız, binleri aşan bu aramaların şikayetçi de rahatsızlık oluşturduğunun kuşkusuz olduğunu belirtti.

Hükmün açıklanması geri bırakıldı

Hükmün açıklanması geri bırakıldı

Hakim, sanığın engellemeye rağmen bu hareketlerini ısrarla ve kararlıkla sürdürdüğünü belirterek, suç işleme kararındaki yoğunluk, tehlike ve zararın niteliği birlikte göz önüne alındığında cezanın üst sınırdan verilmesi gerektiğini ifade etti. Bu nedenlerle hakim, sanık Helen Y.'yi 'Kişilerin huzur ve sükununu bozmak' suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Sanığın cezasında indirime gitmeyen hakim sanığın daha önce kasıtlı bir suçu olmadığını belirterek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Aramaları hatırlamıyormuş

Aramaları hatırlamıyormuş

Tüm tebligatlara rağmen duruşmalara katılmayan Helen Y., hakkındaki yakalama kararı sonrası verdiği ifadede ise 5 bin 200 aramayı hatırlamadığını söyledi. Helen Y. İfadesinde, hasta olduğunu, tedavi için ilaç kullandığını, Cepkin’le tanıştıklarını da anlattı. Sanığın hastalık ifadesine karşılık ise hakim sanığın iddia ettiği şekilde herhangi bir hastanede tedavi görmediğini ve hakkında hazırlanan bir sağlık sorununa dair rapor bulunmadığını ifade etti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
210
76
55
36
22
8
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ggbora

Zamanında konserine gitmiştim telefonum çalınmıştı yanıma gelip nolduğunu sordu telefonumun çalındığını söyliyince hangi orospu çocuğu telefonu çaldıysa geri... Devamını Gör

hondatyper

Engelle geç hayko

ben de bunu yazacaktım. ben bile tanımadığım numaraları direk engelliyorum. kendi arkadaşım da olsa arayacağı numaradan mesaj atmalı. engel iyidir. :)

ufukdiyoki

Niye engellememiş ki?

Söyledim gitti

Bilmiyordur nasıl engelleneceğini diyeceğim ama o kadar sürede etrafından kimse de mi akıl vermemiş. 5200 kez arayandan ziyade engellemeyen daha ilginç geldi... Devamını Gör